Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ģirģens: Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā

Eiropa patlaban ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā, savukārt Latvija ir gatava Grieķijai robežapsardzības stiprināšanai nosūtīt papildu mobilās videonovērošanas kompleksu un apkalpi, norāda Latvijas iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Trešdien notika Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru padomes ārkārtas sanāksme par pašreizējo situāciju uz Grieķijas-Turcijas un Bulgārijas-Turcijas robežām.

ES padomes sanāksmes laikā visas dalībvalstis, Eiropas Komisija un ES aģentūras ir vienojušās par gatavību stiprināt savu atbalstu apgabaliem, kuri ir pakļauti migrācijas spiedienam, tostarp izmantojot ES robežapsardzības aģentūra Frontex ātro robežu intervenci un papildu tehnisko palīdzību.

Apzinoties nākotnes riskus, Ģirģens arvien vairāk uzsver nepieciešamību likt uzsvaru uz Latvijas tiesībsargājošo iestāžu stiprināšanu.

"Eiropa ir iespējamas migrācijas krīzes priekšvakarā. Latvija un Baltijas valstis kopumā ir kā paradīze uz pasaules un Eiropas drošības risku fona: nelegālā imigrācija, terorisma draudi. Nevienam vairs nav noslēpums, ka no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas Eiropā ieplūst bēgļu vilnis, kuru vidū atrodas arī teroristiskās organizācijas Islāma valsts kaujinieki," norāda ministrs.

Ģirģens uzskata, ka Latvijas iedzīvotājiem, parlamentam un valdībai vajadzētu novērtēt iekšlietu sistēmas darbinieku pašaizliedzīgo darbu un rast risinājumus tiesībsargājošo, drošības, migrācijas iestāžu un atbalsta personāla kapacitātes stiprināšanai.

Iekšlietu ministrs atzīmē, ka Iekšlietu sistēmas kapacitāte nav pietiekama, lai vienlaicīgi ar ierobežotiem resursiem sargātu Latvijas iedzīvotāju intereses divās frontēs - nacionālajā un Eiropas līmenī. Šobrīd Grieķijā Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības aģentūras Frontex īstenotajās aktivitātēs atrodas 26 Valsts robežsardzes amatpersonas, divas Valsts policijas (VP) amatpersonas, divi dienesta suņi, kuģis, kuteris un divas nomas apvidus automašīnas. Papildus jau esošajam iekšlietu kontingentam Frontex īstenotajās aktivitātēs Latvija ir gatava atbalstīt Grieķiju, nosūtot robežapsardzības stiprināšanai papildus mobilās videonovērošanas kompleksu un apkalpi.

"Nav iespējams ilgstoši izlikties un ignorēt iekšlietu sistēmas trauksmes signālus. Ja vēlamies arī turpmāk dzīvot drošā valstī, atbildīga politika pieprasa izdarīt no mums atkarīgus mājas darbus iekšējās drošības stiprināšanai. Ka iekšlietu ministrs izsaku lielu pateicību visiem iekšlietu sistēmas darbiniekiem, kuri pašaizliedzīgi nodrošina Latvijas un Eiropas drošības un robežas apsardzību," turpina ministrs.

Kopš Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pagājušajā nedēļā paziņoja, ka migrantiem, kas vēlas doties uz Eiropu, tiks atļauts šķērsot robežu, pie Turcijas robežas ar Grieķiju sapulcējušies tūkstošiem migrantu.

Migrantu pieplūdums ir raisījis asociācijas ar 2015.gadu, kad Eiropā ieplūda miljoniem bēgļu un nelegālo migrantu, no kuriem daudzi bija no pilsoņkara plosītās Sīrijas.

Top komentāri

ha, ha
h
Latvija un Baltijas valstis šai ziņā ir kā paradīze, galvenokārt pateicoties Višegradas grupas valstīm, it īpaši Polijai, kas mūsu reģionu gan ģeogrāfiski, gan politiski pasargā no šīs sērgas kā dzelzs siena.
VVZ
V
Latvijai noteikti ir jānosūta savi spēki palīdzēt Grieķijas robežsargiem, lai robežu sargātu, bet šiem papildspēkiem ir jāpakļaujas tieši Grieķijas robežsardzei. No dalības FRONTEX ir jāatsakās pilnībā, jo FRONTEX ir "Sorosa taksometrs" nelegāļu transportam uz Eiropu un ir cilvēku kontrabandas grupējumu rokaspuiši. Tāpat atbalsts nelegālajai imigrācijai ir Brisele, kas tikai vārdos to nosoda, darbi ir pretēji.
Pareizaissecinājums
P
Nav nekāda "priekšvakara"! Migrācijas krīze Eiropā pastāv jau no tā brīža, kā Vācijā salaida turkus, bet Francijā- visādus Āfrikas salašņas, kuri neatzīst nekādus spēles noteikumus , dzīvo no pabalstiem un vairojas kā truši. Ja ir kāds "priekšvakars" , tad tas ir Eiropas "agonijas priekšvakars"... . Latvija ar sajūsmas spiedzieniem ir pievienojusies mirstošam organismam.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē