Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +8 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda
Samazinot skaidras naudas norēķinus, palielinās arī kontroles mehānismu iespējas

Jāpierod, ka skaidras naudas darījumi paliks pagātnē

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Kārklu vācietis
K
Vakar pēc darba iebraucu Maxsimā,saliku groziņā pārtiku,iebāzu pie kases lasītājā savu Swedbank karti un ... ,bļin,un pēc tam kāds te dirš,ka skaidru naudu nevajag !!!
Aņuta
A
Pret šo vājprātu,ir viens līdzeklis =likvidēt elektrības padevi
Atis
A
Dažus gadus atpakaļ Latvijas ziņu tīklos parādījās informācija, ka Zviedrijas valdība izplatījusi padomus, kā iedzīvotājiem jāsagatavojas krīzes situācijām. Viens no nosacījumiem bija uzkrāt 'skaidro' naudu. Neatliek nekas cits, kā secināt, ka tehnoloģiju utopistu viedoklis nesaskan ar praktiķu viedokli. Dīvaini, ka mūsu vietējie 'eksperti' vieglprātīgi 'atskaņo' citu valstu viedokli - pieņemu, ka zviedri, ja reiz viņi patiešām gatavo sabiedrību bezskaidras naudas stāvokli, paredz arī kompensējošus mehānismus un krīzes risināšanas resursus. Nez kā ar to ir pie mums?
Karmina
K
Nedirss, nedirss, nedirss, neviens neviemam nevar aizliegt ka ar nopelnito naudu katris velas samaksat/norekinaties par precem, sanemtajiem pakalpojumiem.
Irlielāmērāticams
I
ka ir jāpierod pie aizvien lielākiem brīvības ierobežojumiem. Fantasti šo ir paredzējuši jau pirms simts gadiem, bet Svētie Raksti - pirms diviem tūkstošiem gadu.
Ne tikai pirms 2000 gadiem.
N
Tas bija IESĀKUMĀ. Radīšanas plānā.
 • 10
 • 1
reptilis
r
Nejauši iepazinos ar polittehnoloģisko jēdzienu -Overtona logs...interesanta lieta. Izrādās vardītes lēnai vārīšanai ir zinātniska terminoloģija:)))
 • 15
 • 1
ta nu gan
t
Kaut vienu rindkopu raksta autore vai kāds no FM varēja iesviest arī par to, kas skaidrai naudai vainas, kāds ļaunums valsts ekonomikai rodas no naudas, tai skaitā skaidras, lietošanas?
pt
p
Gudra, gudra tā prodekāne "Turībā" - par ko vien liecina vēstījuma dziļums, skatījuma plašums.... Nez, ko tādi var iemācīt studentiem.
VVZ
V
Skaidrās naudas darījumi nebūs pagātne. Zviedrijas valdība nesen šo jautājumu skatīja, un ekspertu slēdziens bija sekojošs- ja ir tikai elektroniskā nauda, tad gadījumā, ja pazūd elektrība, jebkādi darījumi nav iespējami principā. Tāpēc šī ideja ir atmesta kā nederīga.
Bābietis bildē šaušalīgs.
B
Tiesa, kas tiesa. Bet DĪVAINI ir tas, ka nespēj (negrib?) organizēt elektroniskas vēlēšanas (ļoti iespējams, Cimdara-Lemberga garā roka), laikā, kad visas naudas aprises prognozē elektroniskas.
Redzi!
R
Elektroniskās vēlēšanas REZULTĀTUS var VILTOT, bet elektroniskus naudas darījumus viltot NEVAR. Bez tam, elektroniski nododot balsis atkritīs BALSU PĀRDOŠANAS bizness, un valstij tas ir ļoti neizdevīgi, jo nebūs šī rūpala PVN.
 • 9
 • 5
Krējums Saldais
K
Raksta autore laikam nekad nav lasījusi Satversmi. 96. pants skaidri norāda uz privātās dzīves neaizskaramību, kuru garantē valsts. Jebšu ir iespējams atvērt rēķinu kādā Latvijas Valsts bankā? Visas pārējās ir privātas un pieder ārzemniekiem...
Banka Valsts.
B
Jā, žēl, ka Krievijai nepieder!
 • 8
 • 11
bet
b
Es, piemēram, dzīvoju un strādāju ārpus LV. Man negribas malties pa lidostām ar lielām skaidras naudas summām, tāpat ikdienā ir pierasts, ka var iziet no mājas vien ar telefonu un bankas karti, nekādi maki līdzi nav jāstaipa, par visu var samaksāt ar karti, tagad pat tikai ar mobilo telefonu, kurā ir attiecīga bankas aplikācija. Man nav izdevīgi Latvijā izņemt skaidru naudu, bet situācijas, kad tev pieprasa maksāt skaidrā (vai nu tiešā tekstā, vai melo, ka kašu ports neiet) ir ikdiena. Ne pie friziera, ne pie zobārsta, ne daudzviet ārpus rīgas restorānos ar kartēm samaksāt nevar. Iemesls viens vienīgs: manas ērtības viņiem pie vienas vietas, viņi slēpj ieņēmumus no VIDa. Kāpēc man jāmaksā vairāk (jāpierēķina klāt maksa par skaidras naudas izņemšanu ārzemēs, kas manā gadījumā ir Latvija), lai kāds var shēmot ar nodokļiem.
Kuku
K
Kāpēc uzņēmējam ( frizierim) daļa no tavas samaksas jāatdod starpniekam par kartes apkalpošanu?
 • 16
 • 2
Gugulis
G
ed jirst
 • 6
 • 3
ļuļa
ļ
tā ir tava brīva izvēle maksāt ar karti. ļoti jauki, ka tevi šāda iespēja apmierina un ir lieliski, ka šāda iespēja pastāv. BET. lai ar karti maksā, kas grib, aizliegt skaidru naudu nedrīkst. es dzīvoju latvijā, un ja man uz konta ienāk lielākas summas, es viņas ņemu laukā un turu skaidrā. sorry, es mūsu valsts bankām neticu, pie visa tā, cik te viņas ir bankrotējušas. jābūt abām iespējām - maksāt ar karti vai skaidrā, un cilvēkam jāvar izvēlēties.
 • 33
 • 9
P
P
Aitiņ,kas ir īpašuma atsavināšanas darījums?
Svimpis
S
Netaisos sevi ierobežot.Vienmēr var atrast veidu kā uzdifst likumiem.
ļuļa
ļ
ja valsts ierobežo darījumus ar skaidru nadu un neļauj cilvēkiem krāt zeķē, tad valstij arī ir jāgarantē, ka gadījumā, ja banka aiziet pa burbuli, cilvēki saņem VISU savu naudu diennakts laikā. un pilnīgi vienalga kādā veidā - skaidrā, vai kā noguldījumu citā bankā, bet nedrīkst atkārtoties situācijas, kad godīgie noguldītāji netiek pie savas naudas un nevar veikt maksājumus! paraugu mums pietiek - banka baltija, depozītu banka, krājbanka, ablv utt. ja valsts aizliedz lietot skaidro bez 100% garantijām noguldītājiem, tad tas jau ož pēc cilvēktiesību pārkāpuma!
Vecā komunistu auka
V
nekad nespēj savus caurumus ciet turēt, jo mēles kulstīšana pa vējam - dzimta un ierasta lieta. Gore ir un paliek gore, un ellē gorīsies MŪŽĪGI.
 • 7
 • 15
bet
b
ir arī otra problēma. Ir situācijas (piemēram, tuvinieka apbērēšana), kad tu savu karti vari iesālīt, rēķinus neviens tev netaisās izrakstīt, viss tikai chas-ā (jo acīmredzot visi darbojas pelēkajā ekonomikā un slēpj ienākumus, lai nav jāmaksā nodokļi). Kad tev dienas laikā ir jāizņem no kartes summas, lai samaksātu pilnīgi par visu, tici man, nav vienkārši. Ir gadījumi, kad cilvēks vispār dzīvo un strādā ārzemēs, viņam ir konts ārvalstu bankā un dienas limits skaidras naudas izņemšanai + ir jāmaksā transakcijas maksas, kas nav mazas, lai izņemtu skaidru naudu no citas bankas bankomātiem kaut kur ellē ratā Latvijā, tātad tie ir zaudējumi. Neviens tevi nežēlo. Cashā un viss. Par visu.
 • 16
 • 8

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Uzņēmēji kā saprāta balss(2)

Dažādu tautsaimniecības nozaru asociācijas un biedrības, kā arī uzņēmēju kopējās intereses prezentējošās organizācijas – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Darba devēju konfeder...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē