Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +7 °C
Skaidrs
Otrdiena, 7. aprīlis
Helmuts, Zina, Zinaīda

Nevaram izvēlēties vietu tikai pēc arhitektūras vīzijas

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Mākslinieks
M
Jābūt diezgan nepratīgam, lai par šo balsotu EP vēlēšanās
Buks
B
Runāsim godīgi- šitai dāmītei pašlaik visādas /kulturālas/ lietas ir dziļi pie drisas. Galvenais ir piezīsties pie EP siles. Un tad tur strādāt, strādāt.
Politiķiem bieza āda!
P
Neskatoties uz OECD un pat Eiropas Komisijas aizrādījumiem Latvijai par augstajiem nodokļiem,nepietiekamajām algām un pensijām,akustisko koncertzāli tomēr būvēsim! Un nekur citur,kā vienīgi Daugavas vidū uz pāļiem! "Latvijā patlaban ir kritiski augsts iedzīvotāju skaits,kas pakļauti nabadzības riskam un sociālai atstumtībai-šīs ir jomas,uz ko Eiropas Komisija ziņojumos Latvijai norāda jau pēdējos septiņus gadus. Šeit ir runa par atalgojumu un minimālo algu.Es nedomāju,ka ar šādiem ienākumiem,secina EK Ekonomikas un finanču lietu ģenerāldirektorāta pārstāvis Heincs Jansens." Skat."Eiropas Komisija kaunina Latviju par augsto nodokļu slogu",Apollo.lv,2019.gada 12.aprīlis
Margarēta
M
Nav jau runa par to, vajag vai nevajag koncertzāli. Droši vien, ka vajag, lai gan būtu jāveic kaut kāds audits, cik valsts un pašvaldības īpašumā ir dažādas koncertzāles Rīgā, kas arī ir jāuztur (kā tur ar to Vāgnera zāli beidzās? Ko darīt ar Millera atjaunoto zāli LZA namā? Kāpēc Ziedoņa zāle LNB ir nenoslogota, kad cēla LNB, taču skandināja, ka tas būšot multifunkcionāls brīnums bezmaz desmit vienā). Ir jāveic kaut kāds audits, kas jau ir, ko paturēt, no kā atteikties, kāds vispār varētu būt pieprasījums pēc šādas jaunas zāles, cik liela publika, cik maksātspējīga. BET vai tiešām nevar celt kaut ko saprātīgu par saprātīgu naudu, kas atbilst valsts reālajai ekonomiskajai situācijai un ko nepilnais miljons nodokļu maksātāju var pacelt. Nevajag atkārtot kļūdu ar LNB. Ja būtu celta vienkārši bibliotēka, sen būtu uzcelta un par saprātīgu naudu (būvnieki aizvien cer no valsts piedzīt vēl 10 miljonus). Tāpat ar koncertzāli. Vajag celt koncertzāli, nevis nepaceļamu monstru upē.
 • 16
 • 1
DDD
D
Dacei kā zirgam klapes uz acīm. Gan pret tautu, gan pret EK u.c. ekspertiem.
 • 11
 • 2
Lasita
L
Jā, arhitekti skatās vietu profesionāli, politiķi no savas materiālās ieinteresētības.
Z Līvmane
Z
Labak necelt Rīgā, tur tak sāksies lielā izlaupīšana, sadārdzināšana utt.!
šnobelis
š
Divroku šņaucamais grib pamatīgi iešņaukt.
.
.
Valstij, kurā onkoloģijas slimnieku ārstēšanai tiek vākti ziedojumi un tādā pašā veidā naudu vāc BĒRNU PALIATĪVAJAI APRŪPEI (WTF???), nevajadzētu aizrauties ar megabūvēm, kā arī ar lielo sportu, kas ir nevajadzīga zīmēšanās. Tad, kad cilvēks ir paēdis un vesels, viņš var dziedāt un "baudīt mākslu"- Ja Maslova piramīdā netiek nodrošināts pamatvajadzību pirmais līmenis, tad nevajag lēkāt augstāk par savu dibenu. Nabadzība uzspiež savu dzīves veidu.
Irlielāmērāticams
I
ka ir tikai viena loģiska vieta koncertzālei - laukumā, kurš piesārņots ar uzvaras pieminekli. Pieminekli ir jānojauc un jāatdod Krievijai. Un jāuzbūvē koncertzāle. Sabojās attiecības ar Krieviju? Bet viņas jau vairs tālāk nav kur sabojāt. Un , ko gan darītu vairums LV politiķu, ja šīs attiecības būtu labas?
Taure
T
Esmu vīlusies! Sākumā likās saprātīga sieviete, bet izrādās galīgi aptaurēta. Nav stulbāka izvēle konc.z. vietai par to dambi.
Enģeļa vieisis
E
Ak vai....
ausis vīst klausoties
a
Vārdi "industriju centru", "bāzes vieta", "radošās industrijas", "industriju inkubatoru", "dizaina laboratorija" duras ausīs. Nezinu, vai tie ir iederīgi kaut vienā pasaules kultūrā, bet latviešu kultūra tie noteikti nav iederīgi.
P
P
................,nežēlīga cīņa ar pašu izdomātiem kreatīviem izaicinājumiem.
 • 2
 • 0
Ilgtspējīgāsinerģija
I
Vai Tev ir kas pret muļķiem? Kuri grib izlikties gudri?
 • 8
 • 0
latviijka>Mozus
l
Latviijci-vse kak odin za internacionalizaciju!
 • 0
 • 3
Mozus
M
Kaut kas mākslīgs un nevajadzīgs..Lūk, ko praksē nozīmē pārlieka aizraušanās ar ārvalstīm...tā sacīt-internacionalizācija....
 • 16
 • 4
Melbārdes ministrijas
M
ierēdnis R. Putnis (kad vēl strādāja KM) atbalstīja komerciālo radio reformu, kuras rezultātā samazinājās latviešu valodas īpatsvars komerciālajos radio. Ne jau bez ministres Melbārdes svētības...
P
P
+Ēl ĒN TĒ.
 • 0
 • 0
bet>arī
b
Tie taču ir sinonīmi :)
 • 7
 • 0
arī>bet
a
un arī pie sorosistiem..............
 • 6
 • 2
bet
b
Putņa ministrus meklē Vienotībā un tās atzarojumos.
 • 10
 • 2
DDD
D
Ir leilā mērā neticami, bet varbūt KM vēlas izveidot atsevišķus posteņus koncertzāles būvniecības organizēšanai, lai gan apzinās, ka zāle tā arī netiks būvēta. Ir pieņēmums, ka tas jāpanāk līdz simtgades biroja izformēšanas.
DDD
D
Neticami, bet fakts, KM atzinusi, ka būvējot koncertzāli uz AB dambja, to varētu paveikt ne ātrāk kā pēc 12 gadiem. Labs rieciens sanāk pa 12 gadiem koncertzāles būvniecības organizatoriem, plēneru rīkotājiem, iedzīvotāju informēšanas kampaņu organizātoriem. Interesanti vai NEPLP valdes locekļu biedrību arī vajadzētu piesaistīt kādam pētījumam, no Gerharda zemkopības ministrijas. Zemniekiem taču arī vajag koncerus smalkus paklausīties. Cik zināms klasiskā mūzika labvēlīgi iedarbojas uz lopiņiem.
 • 17
 • 1
redz>Margareta
r
Pavļūta-deputāta Pavļuta tiešā radiniece....liekas ka māsa...Viņas vīrs-kaut kāds franču spekulants te Doma baznīcai mērija pamatus, un konstatēja, ka lai baznīca nesagrūtu, pamatus vajag nostiprināt...liekas..par 350 000 Ls....Tas bija vēl Kalvīša laikos...Kad Demakova bija KM ministre...
 • 12
 • 3
MargarētaKa
M
Pavļuta pati aizgājusi, kas vedina domāt, ka bail no VK un nakšņošanas 7.debesīs 100gades kantora dāmām brīvajā tirgū kaut ko atrast tiešām būtu nereāli. 100gade CV izsauks pretreakciju jebkurai saprātīgai būtnei, ņemit vērā glupās idejas un reāla darba, reālas koordinācijas iztrūkumu.
 • 10
 • 2
mg
m
Vai tad attēlā redzamā sieviete, kas cik gadus jau deldē ministru beņķus ministru kabineta sēžu zālēs, aizvien vēl nezina, kāds ir Latvijas budžets. Un kādas ir vajadzības, kam nepietiek. Blondajā galvā, ko rotā mūždien sataukojušies, plāni mateļi, nekad nav dzimusi doma, ka tad, ja būvēs ļoti dārgas kultūrbūves, kultūras darbinieku algām nekad nepietiks. Vai arī betona un būvnieku lobijs tik spēcīgs, ka saprāta balss tiek izslēgta.
DDD
D
Koncertzāles var būt tikai tad, ja to finansēs paši būvnieki, mecenātu utt. Valsts budžets to nevilks, kultùras darbiniekiem būs jāpārtiek tikai no kultūras un melnbārdes runām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ideju konkurence krīzē ir vēlama(8)

Pēdējās dienās ir skaidri vērojams mēģinājums mainīt diskursu par krīzes situāciju no ''kā mums apturēt vīrusu'' uz ''kā mums izglābties no ekonomikas sagrūšanas''. Otrais jautājums ir vienl...

Tic iespējai atgūties(6)

Droši vien šobrīd nebūtu sevišķi populāri runāt par pasaules ekonomiskās situācijas stabilizēšanās iespējām, tomēr atsevišķas norises finanšu tirgos vedina domāt, ka vismaz vārga gaisma tuneļa galā šu...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē