Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 9. aprīlis
Valērija, Žubīte, Alla

Publicists: Rīgas domes izzagšanas sociālie un psiholoģiskie cēloņi

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Edge
E
LELB arhibīskaps Jānis Vanags – Ekumeniskajā dievkalpojumā Rīgas Domā 18.11.2011. " (..) Mēs izšķīrāmies veidot savu Latviju par patērētājsabiedrību pēc rietumu parauga, nenojaušot, kādām problēmām pretī dodas paši rietumi. Nu mums ir daudz preču, ko patērēt – protams, ja ir nauda. Taču patērētājsabiedrība galu galā cilvēku pašu padara par preci un nosaka viņa vērtību pēc tā, cik viņš spēj iegūt un tērēt. Cilvēks ir tik nozīmīgs, cik liela ir viņa konkurētspēja patērēšanas maratonā. Tos no mums, kuri šos noteikumus pieņem, patērētājsabiedrība dzen nežēlīgā skrējienā un stresā, kur statuss un pirktspēja kļūst par identitāti. Cilvēks domā, ja es iegūšu to, ja man piederēs tas, es būšu pelnījis cieņu un varēšu cienīt sevi. Tad es būšu realizējies un laimīgs. Taču, lai iegūto paturētu, cilvēkam jālej asinis, sviedri un asaras pelnīšanas sacīkstē un jādzīvo bailēs no algas samazinājuma vai darba zaudēšanas. "
Z Līvmane
Z
Viss notiek pēc labākajām LPSR tradīcijām!
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Latvijas Tautas Frontes 1.kongresa lēmumus - dzīvē!
utt
u
Perversa psiholoģija autoram. Padomju laikos ne-biedrošanās rezultātā valsts un pašvaldību iestādēs neveidojās noziedzinieku grupiņas un bandas ar nolūku izlaupīt šīs iestādes. Šodien, demokrārijas apstākļos, kā raksta autors- "vara- sabiedrības draugs" un tāpēc sabiedriski grupējumi draudzējās ar varu. Draudzējās lai "draudzīgi"visu izzagtu un sabāst sev pa kabatām. Draudzēšanās ar varu ir visu varas doto labumu sabāšana savās kabatās. Tur jau tas demokrātijas labums. Diktatūrā tas neiet cauri. Kā nozagi, tā tevi nošauj. Uzreiz.
rekur
r
Kautkā galīgi šķērsām ar Padomju laika tradīciju un mantojuma piesaukšanu. Padomju laiku Rīgas Domē ( Rīgas pilsētas Izpildu komitejā) pilnīgi droši,ka nezaga un neņēma kukuļus. Pajautājiet Rubikam... Tur nu gan deputātiem 100 punkti, ka nebija savu personīgo naudas interešu. Tolaik par kukuļņemšanu un valsts apzagšanu draudēja Nāves sods, ar visas mantas konfiskāciju.
secinu
s
Tātad pie tā, ka nesaskaņa ir Latvija sienaidnieki, vainīgi ir latvieši? Latviešiem atkal jāmetas ceļos un jālien okupantu un to atvašu priekšā? Visur jaāunā krieviski? Jāļauj visu darīt pret Latvijas un latviešu interesēm? Latvijas ienaidnieki no RD zog, bet vainīgi ir latvieši? Kādās vēl auzās šis tips iebrauks? Kāŗ'tējai kangars. Patiesība ir tāda, ka lielkrievu šovinisti zaudēja savas privilēģijas, tāpēc nespēj to pārdzīvot. Bet latvieši ir par daudz toleranti pret tādiem. Kāpēc ar normāliem cittautiešiem tādu problēmu nav?
Krējums Saldais
K
Nepiekritīšu. Rīga pēc neatkarības piederēja letiņiem. Inkuli izlaidīsim, sāksim ar Teikmani. LTF. 4 gadi. Purgailis LNNK, 3 gadi. Bērziņš, LC, 3 gadi. Ārgalis. Bojārs, 4 gadi. Aksenoks, JL, 2 gadi un beidzot Birks, TZ/LNNK. Īsteni letiņi no īsteniem letiņiem. Gandrīz 20 gadi! Un pēc tam atdeva. Brīvprātīgi? Par sviestmaizēm? Kāpēc zaudējām? Klusums. Rīgas notikumus nevajadzētu preparēt atsevišķi no notikumiem valstī. Kad krievi nedabūja pilsonību (LTF sākumā solīja visiem) un redzēja, kā tiek sagrauta jebkura ekonomika un pārdota par metāllūžņu cenu, kā tiek izzagta valsts, tur pat nav jābūt krievam lai uzdotu jautājumu - ar ko esam sliktāki. Domāju izzagšana RD ir pat proporcionāli mazāka nekā vidēji valstī. Sākot ar G24. VIDs taču joprojām raud un saka, ka ēnu ekonomika sasniedz 1/4 no iekšzemes iekšprodukta un Ņiluška pie tā nav vainīgs. Spogulis ir tāda pretīga lieta, nemelo. Esmu pārliecināts, ja valstī būtu kārtība, nekādas RD rebes nebūtu iespējamas principā.
Smējējs
S
No šī cienījamā un spilgtā autora gaidīju ko vairāk. Esmu vīlies šajā analīzē. Saskaņa vismaz pēdējos 10 gadus Latvijas partiju ikmēneša reitingos nemainīgi ir līderpozīcijās. Visi to redz un grib neredzēt, grib nedomāt un nerunāt par to. Saskaņai ir līderpozīcijas Rīgā un krietni vislielākā frakcija Saeimā. Nu, un? KĀDA JĒGA tam, ka Saskaņa atrod kopīgu valodu ar vēlētāju? Tas nav pareizi! Latvijai vajag cīņu! "Latviešu partijas" ceļ savus vēlētājus kaujai pret Saskaņu, jo citu politisku jēgu 'latviešu partijas" sev neredz. Kaimiņa partija, iekļuvusi Saeimā, jūtas izmisīgi apjukusi - ko nu? Viegli vienoties ar citiem PRET Saskaņu, bet pēc vēlēšanām vajag darboties KOPĪGI PAR Latviju. Kā to vispār dara? Autors neredz šo Latvijas intelektuāļu galvās pašu mūrēto sienu - NEKO ĪSTI NEVAR DARĪT, kamēr ir Saskaņa un pazust nekur Saskaņa negrasās. Vai tas nozīmē, ka Latvijas stiprināšanas vietā no Saskaņas un "latviešu partiju" puses turpināsies laiskošanās un grābstīšanās ap svešu naudu?
pilnīgs staļinista murgs
p
Kur vien lasu Artura Priediša rakstus, tur redzu pārliecinātu kolaborantu,kas gatavs sadarboties ar visiem, kas vien piedāvās siltas vietiņas.Un uzbrukumi latviešiem nav tapēc, ka tiem ir kļūdas, bet gan tapēc, ka Arturu nekur neņem pretī...
viesis
v
Mhm, interesanta versija. Tikai autors vairāk varēja minēt par šīs problēmas īstajām saknēm- par to, ka Latvijā valdošie politiķi turpina padomju praksi, šķeļot sabiedrību. Ja paseko līdz tā saucamo "latvisko politiķu" izteikumiem, visu laiku notiek sabiedrības šķelšana un pretnostatīšana- jaunie vecāki pret pensionāriem, ierēdņi pret pārējiem, Latgales iedzīvotāji pret pārējiem, latvieši pret krieviem, un tml., nerunājot jau par galveno lozungu- KATRS PAR SEVI !!!!!!!!! skaidrs, ka šāda vide ir ļoti pateicīga ne tikai tādu Ušakovu attīstībai, bet arī daudzām citām nejaucībām, kas pie mums notiek. Lūk, par to vajadzētu vairāk runāt.
kremlinu loģika
k
Varētu palūgt konkrētu piemēru, kurā mūsu valdība veic sabiedrības šķelšanu? Varbūt jūsuprāt arī izglītības segregācijas izbeigšana būtu "šķelšana"?
 • 8
 • 1
Rems>viesis
R
Tas tiesa, bet ja šķelšana pēc etniskas pazīmes ir ar taisnīguma saknēm, tad viss pārējais-sava labuma interesēs.
 • 2
 • 4
Logičeskijs
L
“Sociāli akceptētā zagšana” - sociāli akceptētie kriminālprocess, prokuratūra, jokdaris KNAB.
Scorseze
S
Zagšanai vienmēr ir tikai viens cēlonis, alkatība! Alkatībai, savukārt, nav ne nacionalitātes, ne dzimuma, ne reliģiskās piederības:) alkatība savā dziļākajā būtībā ir pilnīgi demokrātiska parādība:) Protams, ir arī tālākā attīstība, jo katrs zaglis saprot, ka par to pienākas sods, taču sodīt zagli var tikai tad, ja viņš nav tas, kurš raksta likumus un uzrauga to ievērošanu, tapēc zagšana progresē, jo zagļiem daļa no sazagtā ir "jāinvestē" savas nesodāmības nodrošināšanai (politisko partiju finansējums). Beigu beigās, visi kuri ir politikā un valsts pārvaldē, tā vai savādāk, ir iesaistīti zagšanā, vai arī tiek "atbalstīti" no sazagtās naudas un pilnīgi vienalga, vai viņi ir demokrāti, komunisti, sociālisti utt.:):):):)
internacionalistam Scorsezei
i
Zagšanai ir etniskas saknes kas pamatojas dažādu tautu morāli -ētiksās vērtībās un izpratnē par sabiedrību. Tev un latviijciem protams gribētos lai tā nav-vismaz propogandas līmenī, ja ar faktiskā līmenī tā ir,....
 • 6
 • 3
docents čuvaks
d
Jāsaka, ka vēsturiski Birks un nacionālais vairākums pie varas Rīgā neko daudz labāki jau nebija - atcerēsimies Zelta tiltu - un bez jebkādām sociālajām programmām (piemēram, pašvaldības dzīvokļi Dreiliņos). Un tas bruģēja ceļu Ausainim.
jāsaka vēl
j
Zagšana, kas notiek Saskaņas laikā savas rafinētības un nekaunības ziņā pārspēj visus birkus, bojārus un aksenokus. Tā kā nevajag attaisnot kremlinus.
 • 10
 • 1
[email protected]
g
Viņi dusmīgi, ka beigušies viņu 50 gadus ilgais privilēğiju laiks, ka jāmācās kaut kāda nekrievu valoda, ka viņi vairs nav atbrīvotāju nācija, bet okupantu karapulks. Jaunās paaudzes vecāki un vecvecāki ienāca lopā ar psrs armiju vai ieceļoja kā psrs režīma migranti.
Arturs Priedītis
A
Izcili vienpusīgs, tendenciozs, aplams un melīgs murgojums. Tādu murgojumu var sagatavot tikai jaunās latviešu paaudzes "publicists", spējot uz pasauli lūkoties vienīgi ar stulbeņa un pamatīgi zombēta primāta prāta simulakru. Taču ļoti noderīgs tādu pašu garīgo un morālo kropļu auditorijai, kura priecājas par katru padomju laika melīgu aprakstu un "Rīgas krievu" nomelnošanu it kā Latvijā vislielākie zagļi nebūtu latvieši, kuri ir galvenie kriminālā kapitālisma noziegumu brīvības autori. Riebīgi! Tautai nav cilvēciski cienīgas nākotnes ar tādiem kropliem "publicistiem".
Arturs Priedītis
A
"Dienas" (arī "Pietiek") autoru kolektīvu ir svaigi papildinājis jautrs puisis: "Sveicināti! Mans vārds ir Krišjānis Papiņš. Mana specializācija — mārketinga stratēģijas. Mans darbs — izdomāt kādu priekšstatu radīt, lai veiksmīgāk uzrunātu pircēju. Par brendiem, mārketingu un reklāmu interesējos jau kopš 2002.gada, bet šo interneta žurnālu rakstu kopš 2007.gada augusta. Mans vienīgais sasniegums — brendinga izpratne (!?). Ir svarīgi apjēgt, ka brends — tas nav logo, bet gan priekšstats cilvēka prātā. Faktā, ka no priekšstatiem ir atkarīga cilvēku rīcība un attieksme, tad arī meklējama brendu lielā nozīme un vērtība." Ārprāts, kā gan cilvēce tūkstošiem gadu iztika bez "brenda" un "brenda speciālistiem", kuri ir guvuši milzīgus intelektuālos panākumus - "brendinga izpratni".
 • 5
 • 13
gp
g
jap, nevis Artūrs bet Arturs :D
 • 5
 • 1
bet>Artūrs
b
Vēl daudz trakāk, ja pie varas tiks tādi staļinisti kā tu,Artūr!
 • 13
 • 1

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē