Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Simsons: Mums jāprot novērtēt brīvību

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Jābūts Stulbiņš
J
Latviešu brīvības un neatkarības pamatos ir vienlīdziba, kuru ideju Krievijas impērijā ienesa cepurnieki, kad tie ienāca Valmieras apkārtnē pēc Lielā ziemeļu kara 1729 g. Vācu cepurnieki izvilinaja latviešus no mežiem, kur tie bija paslēpušies, lai glābtu savas ģimenes. Cepurnieku panākuma pamatos bija vienlīdzības ideja--cezpurnieki darīja to pašu darbu, kāds bija jādara latvietim. Brīvība un vienlīdzība ir meža ļaužu dzīves pamatos. Šāda vienlīdzība nespēj darboties pilsētas apstākļos, jo pilsētā tā prasās pēc privātā īpašuma un īpašuma piesavināšanās izpildvaras, kāda mežā ir dabiska. Komunismu nerada mežā ļaudis, bet baroni un līdzīgi, kad tie vēlās aizstāt meža ļaužu dzīvi ar dzīvi pilsētā. Stālins un Stučkā bija cepurnieku mantinieki, pēc šīs kristīgās ticības ideology (pamatā meža ļaudis no Morāvijas) vienlīdzības ideju izplatija pa visu Krievijas impēriju. (turpinsājums seko...)
Jābūts Stulbiņš
J
(turpinājums) ...ari Krievijā mēžus un cilvēces brīvību iznīcināja Romanovu tsari. Tā darīt viņiem bija nepieciešams, jo Rietumu tsari bija ar mežu izciršanu un cilvēces dzives veida pārmaiņām viņiem kritni priekšā. Ne par velti tsars Pēteris Lielais uzcēlā Pēterburgu Krievijai par galvas pilsētu. Tas nav negadījums, ka Peterburga ir samērā netālu no Valmieras, kas tajos laikos bija cilvēces vienlīdzības perēklis un guva lielu atbalstu no baltu cilts ļāudīm, kuri galveno kart joprojām mājoja mežā. Bet pilsētnieki (Marks, Lenins, uc.) ir sev iestāstījuši, ka brīvība un vienlīdzība ir pilsētnieku ideja, kāpēc Stālins un Stučka galveno kārt uzbruka lauku cilvēkiem pilsētnieku strādnieku vārdā. Tālāk padomājiet paši. Tagadējas valdibas (i Briselē i Rīgā) likvidējot dzīvi dabas vidē atkārto šo pašu kļūdu. Mums priekšā vēl liela Revolūcija.
 • 2
 • 2
Jābūts Stulbiņš
J
Latviešu senatne ir cieši saistīta ar populismu un pret valstiskumu. Abi šie faktori nāk no viensētu vides mežos, kur vienīgā tā sauktā lauksaimniecība bija sakņu dārzs ar ābeli. Graudus neaudzēja, izņemiot miežus alutiņam. Lauksaimniecība (pēc tika iznīcināta lielākā daļa meža zvēru) jau atzīmē pakļautību un vergošana barona un citu varas vīru uzliktiem nodokļiem par labu. Mednieki ir cēlušies no laikiem, kad ar zvēru ādu maksāja nodokļus. Mūsdienās mūsu atmiņas par seniem laikiem iznīcina pilsētnieki un valdība, kuru pārstāvji sevi uzskata par pārākām virtuālās realitātes radībām.
prieks
p
Politikji novérté un bauda jau 27 gadus.
Latviešu tautas
L
izmiršanas pamats - verdziska padevība jeņķiem un ES!?Liberālisms, homoseksuālisms, kosmopolītisms un globalizācija iznīcina latviešu tautu?
no vēstures
n
Kādreiz jūdam Samsonam (latviski rakstīja - Simsons) Dalila aptumšoja prātu, un fiiistiešu okupanti paverdzināja viņa tautu. Tagad latviešu tauta bezcerīgi izmirst.
Edge
E
V.Munters: "Miers - latviešu tautas nākotnes pamata" ( Pārdomas, 1963) J.Rainis: Kā mums stāv ar principiem, kurus sauc par vadošiem un galveniem? Kā mēs skatāmies uz mieru? Vai pie mums tiek miera ideja kā tāda ieaudzēta? Es to neredzu. Pie mums pat tad, ja notur kādu sapulci par mieru, uzskata to kā kaut ko naidīgu valstij. Pastāv tāds uzskats, ka valstij vajaga dibināties uz militāriem pamatiem. Tas ir aplami. Skolās netiek gādāts par to, lai jaunās dvēselēs iepotētu uzskatu, ka miers ir viss, ka tikai uz mieru var dibināt valsti. (Raiņa Saeimas runa par kultūru, valsti un veikalnieciskumu."
???
?
jevrejsj simsons pret latviešiem?
Atbalstīt tādu
A
brīvību (verdzību Vašingtonai un Briselei?) nozīmē vēlēt nāvi latviešu tautai, simson. Vai tādēļ represētie cieta, lai latviešu tauta izmirtu? Nožēlojiet savus maldus un neesiet kangars!
Brīvību, kuras nav?
B
Jā, tagad nevienu prom nesūta lopu vagonos, cilvēki ir spiesti aizbraukt paši, jo šeit nevar uzturēt ģimenes. Taču sekas latviešu tautai ir vēl traģiskākas. Mūsu drīz vairs nebūs, nebūs vajadzīga arī Latvijas valsts...
Kas notiek
K
Bet kā tad bijušie komunisti var vispār ieņemt kādus amatus?Ja komunisti ur teroristi-tad tos vajag pielīdzināt vismaz zekiem,tiesāt,nedot vispār nekādu darbu,izraidīt no valsts.Bet pie mums šie bandîti ir valdībā.Kā var ES valsti vadīt teroristi?Tad jau te ir jautkāda islama valsts.Kur skatās ES?
Asja
A
Komunisti ir Latvijas Sarkanā grāmatā. Kāpēc faktiski neko nerunā par 1919 gada Stučkas valdības šausmīgajām represijām, ieskaitot slepkavības? Tāpēc, ka tur visa vaina uz komunistiem guļas, citos gadījumos var arī uz krieviem uzlikt, taču tolaik Stučkas valdība bija pilnīgi latviska.
 • 7
 • 2
ES ir
E
latviešu tautas kapsēta? Latviešiem jāizmirst?
 • 2
 • 8
sas
s
Vai tad izsutitajie no Latvijas uz Krievijas gulagiem kompensacijas ir jamakas Latvijas valstij- latviesu tatuai ar savu nopelnito naudu, bet ne Krievijai, kura veica okupaciju par Latviju un veica genocidu pret latviesu tautu??? Kapec tad zidiem par koncentracijas nometnes pavadito laiku kompensacijas maksa Vacijaun vacu tauta, bet ne Zidija un zidi?
xyЯнис
x
Мэдээжийн хэрэг Латви улс "коммунизм" -ыг устгахын төлөө төлөх ёстой. Латвийн ижил сумнууд Ленинийг бүтээхэд тусалсан.
 • 2
 • 3
Янис
Я
Конечно латвия должна платить за геноцид "коммунизма", это же латышские стрелки помогли Ленину его построить.
 • 3
 • 7
Tāpēc, ka
T
jevreji izdomāja, organizēja un vadīja visas izsūtīšanas, bet viņi stāv pāri visam...
 • 10
 • 1
Spidola un Vaidelote
S
Latviesu tauta prot novertet brivibu, bet latviesu "vadoni" prezi, ministri, ieredni, deputati, politkani nirgajas par brividi un izlaupa Latvijas valsti un iznicina latvieus tautu. Pedejos 27. gados realizetais un veiktais genocids pret latviesu tautu Latvija parspej padomju okupacijas laika veikto genociu.
Tu esi nevis
T
Lāčplēsis, bet veselā saprāta pārplēsējs. Būt vioenotiem ar šādu valdību = nodot latviešu tautu!
 • 1
 • 7
Lāčplēsis un Laimons
L
Mēs latviešu tauta esam vienoti ar savu valdību. Paši to ievēlam brīvās vēlēšanās un uzticam vadīt latviešu valsti. Vienīgais ļaundabīgais audzējs ir okupantu saSSkaņa, to ir jālikvidē...
 • 4
 • 5

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai veido uzkrājumus nebaltai dienai?

Kopā nobalsojuši: 404

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pārāk aizraujamies ar skolu elitārismu(35)

Par saikni starp skolotāju algām un skolu reformu, kā arī par lielo un mazo skolu nozīmi Latvijā ar Rīgas Juglas vidusskolas direktori Aiju Melli sarunājas Romāns Meļņiks.

Premjers: Latvija var būt pārtikusi Ziemeļvalsts(52)

"Mēs varam būt pārtikusi Ziemeļvalsts, kurā cilvēki dzīvo drošībā, pārticībā, ir apmierināti ar dzīvi un laimīgi. Lai tas notiktu, mums ir jāveic sistēmiskas maiņas ļoti daudzās nozarēs mūsu...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē