Laika ziņas
Šodien
Migla
Piektdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

Guntars Gūte

Vēlēšanas jau rīt. Jāiet!

Vēlēšanu gados aizvien vērojama lielas daļas balsstiesīgo iedzīvotāju vienaldzīgā, būtībā pat noraidošā attieksme pret šo pilsoņa iespēju un zināmā mērā arī pienākumu ar savu balsi ietekmēt to, kāds būs valsts attīstības virziens nākamajos četros gados.

Arī tukša aploksne izšķirs rezultātu

Par gatavību vēlēšanām un sagaidāmo vēlētāju aktivitāti Guntars Gūte sarunājas ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju Kristīni Bērziņu.

Tiesiskumam, kā visam citam, nepieciešams komandas gars

Dalītā īpašuma problēmu politiķi gadiem ilgi kā karstu kartupeli mētājuši no rokas rokā, intervijā Guntaram Gūtem norāda biedrības Zemes reformas komiteja pārstāvis, zvērinātu advokātu biroja iLaw partneris Normunds Šlitke

Saeimas kārtējais brāķis vēlētāju balsu zvejošanas vārdā

Saeimas pērn pieņemtais likums, kas vērsts uz “piespiedu dalītā īpašuma sakārtošanu vērstu pasākumu īstenošanu”, bezkompromisa tiesiskuma apoloģēts zemes īpašniekus, faktiski, kvalificē vientiešos, baronos un sponsoros. Tagad lieta nonākusi Satversmes tiesā.

Risinājumiem jābūt koordinētiem

Par pašvaldību izjūtām, tuvojoties ziemai un augot energoresursu izmaksām, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) vadītāju Gintu Kaminski.

Kārtējais mēģinājums

Nākamajā gadā Veselības ministrija plānojot sākt darbu pie jaunās digitālās veselības sistēmas, kas laika gaitā nomainīs slikti strādājošo e-veselību, kodola funkciju izstrādes – tas vakar tika runāts Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas E-pārvaldības apakškomisijas sēdē.

Neiekļūt A/P slazdā

Apvienības Attīstībai/ Par! kampaņa pret lielāko oponentu kopē populistu retoriku.

Viltība neizdodas

Visai savdabīgu "kompromisa" piedāvājumu pedagogiem šonedēļ izteica izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (K) – ja pedagogu arodbiedrība izšķirsies par terminētu triju dienu streiku beztermiņa streika vietā, ministrija nākšot pretī un kompensēšot dīkstāves dienas. Šis ministres piedāvājums izskanēja kā izmisuma solis, diezgan labi apzinoties, ka pedagogu arodbiedrības prasības valdība nevar (bet varbūt vienkārši negrib) apmierināt. Un nevar izslēgt, ka šāds savdabīgs piedāvājums ir pēdējais cerību salmiņš politiķu arsenālā, lai izvairītos no nopietnām nepatikšanām, kas sāksies tieši divas nedēļas pirms 14. Saeimas vēlēšanām.

Cerības uz taisnību parādās pēc publicitātes

Diezgan ticami, ka tikai pēc tam, kad apkrāpts investors – Mihails -, meklējot taisnību, vērsās laikrakstā Diena, lai dalītos savā bēdu stāstā par tiesībsargu neizprotamo rīcību saistībā ar viņam izkrāptu naudu, nepilnas divas nedēļas pēc publikācijas augstāka amata prokurors atcēla visus Mihailam nelabvēlīgos tiesībsargu lēmumus un uzdeva lietu turpināt izmeklēt.

Pie stūres datoram, kas lido pa gaisu

Mūsdienu tehnoloģiju attīstības ātrums ir sasniedzis līmeni, kad vēl pirms dažiem gadiem dažādas tikai profesionāļiem pieejamas iekārtas šobrīd ir pieejamas un viegli lietojamas teju katram interesentam – tajā skaitā droni.

OIK slēpšanas operācija

Pēdējo dienu laikā politiķi piepūstiem vaigiem, cits citu cenzdamies pārtrumpot labskanīgāko vārdu izvēlē, steidz sabiedrību iepriecināt ar sensacionālu ziņu – valdībā esot pieņemts teju vēsturisks lēmums par obligātās iepirkuma komponentes jeb, vienkārši sakot, OIK atcelšanu!

Autoratlīdzības režīma maiņu varētu pārcelt

Par iespējamu autoratlīdzības režīma vismaz izmaiņu atlikšanu uz gadu un situāciju preses tirgū Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Preses izdevēju asociācijas izpilddirektoru Guntaru Līci.

Krīze būs sāpīga, taču ne ilgāka par pāris gadiem

Par iespējamiem krīzes attīstības scenārijiem, ēnu ekonomikas pieauguma riskiem un neatliekami veicamajām pārmaiņām Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas Ekonomikas augstskolas profesoru, Ilgtspējīga biznesa centra direktoru Arni Sauku.

Lukašenko manevrēšanas iespējas kļūst aizvien mazākas

Par Baltkrievijas pašreizējo situāciju, riskiem tikt iesaistītiem karā Ukrainā un iespējamajiem tās nākotnes attīstības ceļiem Guntars Gūte sarunājas ar Ģeopolitikas pētījumu centra Baltkrievijas un Austrumeiropas programmas vadītāju Eviju Djatkoviču.

Pēc gada joprojām būsim dzīvi, bet noteikti daudz tievāki

Par enerģētikas krīzi, tās pārvarēšanas iespējām un izaicinājumiem, kā arī kokrūpniecības nozares attīstības prognozēm Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektoru Kristapu Klausu.

Pārmaiņas bremzē shēmošana

Par krīzes izaicinājumiem un politiķu neprofesionālisma iemesliem Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidentu Aigaru Rostovski.

Varbūtību teorijas ziemai

Patlaban izskatās, ka Latvijā pietiks dabasgāzes visai gaidāmajai apkures sezonai, – tādu varbūtības teoriju vakar intervijā Latvijas Radio pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Nevar nepamanīt, ka ar dažādām varbūtības teorijām šobrīd diemžēl ir aizrāvusies visa valdība, kas dara bažīgus gan uzņēmumus, gan mājsaimniecības.

Dzīve neziņā

Priekšvēlēšanu laiks parasti raksturīgs ar to, ka politiķi ļoti cenšas izvairīties no neērtām tēmām un problēmjautājumiem un pārsvarā publiskajā retorikā runā par pozitīvām lietām, un vairāk vai mazāk sola labākus laikus sabiedrībai un valstij kopumā, ja tieši viņi tiks ievēlēti jaunajā Saeimā.

Jāatceras ne tikai uzvaru brīžos

Par paralimpisko sportu un brīvprātīgā darba niansēm Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Paralimpiskās komitejas sabiedrisko attiecību un projektu vadītāju Zani Skujiņu.

Pagaidām "viss ir labi"

Saeimas vēlēšanas tuvojas aizvien straujāk, un to var pamanīt ne tikai mediju ziņās un sociālajās saziņas platformās, bet arī dažādos brīvdabas pasākumos, kas šogad atkal bagātīgi baudāmi pēc iepriekšējo gadu liegumiem Covid-19 dēļ. Un šogad – kā jau vēlēšanu gadā – diemžēl neiztrūkstoša svētku sastāvdaļa ir partiju aģitācijas teltis, kas zināmā mērā kaitina tos cilvēkus, kuri vēlas izbaudīt svētkus, nevis klausīties solījumus un pasakas par to, cik labi dzīvosim nākamos četrus gadus, ja tā vai cita partija iekļūs Saeimā un nākamajā valdībā.

Arī aplamas ziņas kritika internetā sekmē tās izplatību

Par to, kā pareizi lietot milzīgo informācijas apjomu, neiekrist informācijas manipulatoru un tukšu politiķu solījumu lamatās, Guntars Gūte sarunājas ar LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes lektoru, dezinformācijas un informācijas uztveres ekspertu Mārtiņu Priedolu.

Cērtam sev kājās

Valdības pagājušajā nedēļā atbalstītais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkojums par taisnīgas pārkārtošanās teritoriālo plānu paredz līdz 2030. gadam Latvijā atteikties no enerģētiskās kūdras ieguves. Un nemaz nepārsteidz, ka valdība kārtējo reizi vispār neklausās eksportspējīgas nozares uzņēmēju iebildumos un argumentos, kas brīdina, ka šādi nepārdomāti lēmumi rada būtisku risku iznīcināt nozari.