Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Guntars Gūte

Netīro naudu skalo arī caur milžiem(24)

Naudas atmazgāšanas problēma nav tikai Latvijas banku nozarei unikālas galvassāpes. Daudzviet Eiropā šāda rakstura skandālos iesaistīti pat nozares līderi. Tos nopietni soda, taču necenšas gremdēt kā Latvijā.

Nebūs traģēdija, ja aizkavēsies budžets(6)

Ja nākamā gada valsts budžetu neizdosies apstiprināt līdz šā gada beigām, valsts finansēto funkciju izpilde netiks paralizēta, Guntaram Gūtem norāda Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss.

Ar jaunajiem tarifiem cels efektivitāti(35)

Jaunie tarifi savā ziņā būs kā dabasgāzes sadales tīkla audits, kas ļaus sakārtot un uzlabot gāzapgādes sistēmu kopumā, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver AS Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Dombrovskis: Šogad bez Saskaņas valdības nebūs(85)

"Saskaņas izslēgšana ir ne tikai negatīva valsts attīstībai, bet tas ir arī ļoti drošs ceļš uz politisko pašnāvību," sarunā Guntaram Gūtem atklāj Saskaņas premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, kura paŗstāvētais politiskais spēks 13. Saeimas vēlēšanās ieguva vislielāko vēlētāju atbalstu.

Meroni aizdomās turamā statuss(13)

Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde (ONAP), izmeklējot jūlija beigās ierosināto kriminālprocesu par piesavināšanos un naudas atmazgāšanu, septembra beigās bēdīgi slavenajam Šveices advokātam Rūdolfam Meroni piemērojusi aizdomās turamā statusu, liecina Dienas rīcībā esoša informācija.

PBLA vadītāja: Nebalsojušiem nav tiesību kritizēt(147)

Paziņojot, ka nemīlam savu valsti, ar to patiesībā pasakām, ka nemīlam paši sevi, neuzticamies saviem spēkiem, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) vadītāja Kristīne Saulīte.

Koplīgums ļāva noturēt uzņēmumā profesionāļus(2)

"Darba koplīgumi visvairāk ir izplatīti Ziemeļeiropas valstīs un tieši Skandināvijas valstīs, kur, pateicoties šai nodarbinātības nosacījumu formai, ir visaugstākais dzīves līmenis un procentuāli vislielākais vidusslānis," intervijā Guntaram Gūtem stāsta arodbiedrības Enerģija priekšsēdētājs Aivars Āboliņš un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Bet blēži tikmēr dzīro(8)

Nodokļu un finanšu noziegumi ir viens no lielākajiem apdraudējumiem valsts drošībai, jo šajās noziedzīgajās shēmās valstij un tātad visai sabiedrībai tiek nozagts simtiem miljonu eiro, kas daudzu gadu kopsummā jau pasen ir pārkāpis miljarda slieksni. Gluži nevar teikt, ka dienesti sērgas mazināšanai neko nedarītu, tomēr skaitļi ir nepielūdzami, un tas dod pamatu teikt: "Darāt, bet ļoti nepietiekami. Turklāt visi!"

Sastrēgumus pārbīdīs uz pilsētas nomalēm?(2)

Bumbas eksplozijai līdzīgu efektu radīja TV3 raidījuma vēstītā ziņa, ka Rīgā slepenībā top plāns par iebraukšanas maksas ieviešanu centrā. Publiski plaša informācija par ieceri netiek sniegta, taču tiekot plānots, ka nodeva būs pieci eiro un ka maksāt vajadzēs visiem, kas šķērsos Vanšu vai Akmens tiltu pār Daugavu vai Brasas, Zemitāna un citus pārvadus pār pilsētas centru ieskaujošo dzelzceļa loku. Jau nākamajā dienā pašvaldības pārstāvji gan centās "mīkstināt" sabiedrības daļas visai pamatoto sašutumu par šādu iespējamību, norādot, ka maksas noteikšana par iebraukšanu Rīgas centrā ir tikai viena no iespējām, kas tiek izskatīta, lai samazinātu sastrēgumus Rīgas centrā, bet lēmums vēl nav pieņemts.

Pagarina grants ceļu mūžu

Šogad LAU dubultās virsmas apstrādi veicis uz 32 kilometriem valsts autoceļu ar grants segumu.

Daži tiešām dzīvo "zaļi"(17)

Turpinot pētīt OIK katastrofas sekas (diemžēl citu, maigāku apzīmējumu šai problēmai vairs nespēju lietot), šo tēmu pārrunāju arī ar Latvijas Darba devēju konfederācijas ekspertu Pēteri Leiškalnu. Rezumējot Leiškalna paustās pārdomas, jāsecina, ka OIK jau no pašiem tās pirmsākumiem ir ekonomiku graujoša sistēma, kas šobrīd ir rezultējusies garantēti stabilā peļņā nelielai cilvēku grupai, vienlaikus visai pārējai tautsaimniecībai radot nepanesami smagu finansiālu slogu, ko daži politiķi mēģina attaisnot ar "zaļajām vērtībām".

Efektivitātes programma ļaus ietaupīt 26 miljonus eiro

Par energoapgādes sistēmas darbības efektivitātes paaugstināšanu un nākotnes izaicinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar AS Latvenergo valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru un AS Sadales tīkls (ST ) valdes priekšsēdētāju Sandi Jansonu.

Tēva un dēla piedzīvojums

Divas dienas un nakts meža vidū. Bez telts, bez sviestmaizēm, bez iespējas kāpt mašīnā un braukt mājās.

Ministrs: Dzelzceļu elektrificē visā pasaulē(24)

Ja turpināsim nekonstruktīvas diskusijas un kavēsimies ar lēmumu pieņemšanu, ES naudu dzelzceļa elektrifikācijai varam pazaudēt, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Nozares likvidēšana nav veiksmes stāsts(9)

Eiropas Padomes ekspertu komiteja naudas atmazgāšanas novēršanas pasākumu un terorisma finansēšanas novērtējumam Moneyval 2016. gada 22. septembrī ziņojumā rakstīja: "Latvija ir īstenojusi pietiekamus soļus, lai tiktu izņemta no tā dēvētās regulārās "follow-up" procedūras." Toreiz šī organizācija ziņojumā arī norādīja uz virkni novēršamo trūkumu, lai Latvijas šajā sarakstā nebūtu.

Apjomīgākās īpašumu krāpšanas lietas tiesa finiša taisnē(24)

Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā nākamnedēļ, 29. augustā, atsāksies tiesu debates vienā no divām krimināllietām par krāpšanu lielos apmēros, kurā viens no apsūdzētajiem ir nekustamo īpašumu uzņēmējs Gints Lazdiņš. Šajā lietā apsūdzības celtas saistībā ar mēģinājumu no cietušajiem - Ināras un Borisa Tetereviem - vairākos darījumos izkrāpt kopumā ap 43,5 miljoniem eiro par nekustamajiem īpašumiem, kuru reālā tirgus vērtība shēmu īstenošanas brīdī bija daudzkārt zemāka - ap 1-2 miljoniem eiro.

Kārtējais valsts pārvaldes brāķis(9)

Bēdīgi slavenā trīs burtu kombinācija OIK jeb obligātā iepirkuma komponente ir pēdējos gados lielākais izaicinājums valsts pārvaldei, kura kvalitatīva un profesionāla atrisināšana ļautu tai kaut daļēji atgūt sabiedrības uzticēšanos. Tomēr, kad izlasītas visas Ekonomikas ministrijas (EM) informatīvā ziņojuma Par risinājumiem obligātā iepirkuma mehānisma atcelšanai un ilgtspējīgai atjaunojamās enerģijas ražošanai 92 lappuses, no kurām teju pēdējās 23 lappuses aizpilda EM darba grupas locekļu atsevišķie ziņojumi – pārsvarā iebildumi pret pamata dokumentā iekļautajām EM atziņām un iespējamo risinājumu piedāvājumiem –, jāsecina, ka atkal neizprotamā steigā tiek radīts fundamentāls brāķis, kas nekādi neliecina par valsts pārvaldes profesionālismu.

Skrējiens apkārt Fudzi kalnam piecu gadu garumā

Biju cilvēkiem devis solījumu, kuru sākotnēji nespēju izpildīt, un man bija jādara viss, lai notīrītu savu vārdu – sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Mārtiņš Zvīdriņš – pirmais latvietis, kurš apskrējis apkārt Fudzi vulkānam.

Ātrie kredīti populisma gaisotnē(17)

Nebanku kreditētāji vēlmi noteikt ierobežojumus aizdevumu likmēm uzskata par nepamatotiem. Savukārt eksperti un nozares uzraugs brīdina par konkurences samazināšanos, kas rezultātā apdraudēs iespēju aizņemties 252 tūkstošiem Latvijas strādājošo iedzīvotāju. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdienas sēdē plāno izskatīšanai 2. lasījumā sagatavot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL), kas cita starpā paredz ieviest kredīta dienas likmi 0,07% apmērā no kopējās kredīta summas.

Vēlamo uzdod par reālo(4)

Apstiprinājusies jau sākotnēji daudzu paustā skepse par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (Vienotība) vadītās darba grupas, kas izveidota elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanai, darbības jēgu un sagaidāmo rezultātu. Vēl vairāk – vairāku enerģētikas nozares ekspertu izteikumi par darba grupas gala ziņojumu ļauj secināt, ka pēdējā darba grupas sēdē nemaz nav panākts vienots tās dalībnieku viedoklis par iespējamajiem risinājumiem.