Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Guntars Gūte

Spēlēt droši un atbildīgi

Par azartspēļu atbildīgu spēlēšanu un klientu risku kontroli ar SIA Alfor Korporatīvās komunikācijas un sociālās atbildības vadītāju Līvu Bisenieci sarunājas Guntars Gūte.

Konfiscēs. Visticamāk.(6)

Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) aktivitātes pēdējos pāris gados raisījušas plašu diskusiju par tiesiskuma aspektiem Latvijā un to, cik aizsargāts – patiesībā neaizsargāts – ir ikviens uzņēmējs. Aizvien daudziem juristiem un uzņēmējiem nav saprotams, kā var būt situācija, kad, balstoties uz ārkārtīgi slidenu un vispārīgu vārdu – visticamāk –, cilvēkam vai uzņēmējam var atņemt naudu, dažāda līmeņa tiesībsargiem izdarot pieņēmumu, ka naudas izcelsme ir neskaidra un, "visticamāk", noziedzīgā ceļā iegūta, tajā pašā laikā pret pašu personu neierosina kriminālprocesu, neapsūdz noziedzīgos nodarījumos un beigu beigās nenotiesā par šādu likumpārkāpumu.

No stāvvietām pie zivīm

Uz 6,8 miljoniem eiro pretendē uzņēmums bez pieredzes zivsaimniecības nozarē.

Politiskais nihilisms(9)

Pusotrs gads, kas pagājis kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, ne tikai iezīmējis medicīniska un ekonomiska rakstura krīzes, bet arī aizvien vairāk palielinājis plaisu starp politiķiem un pārējo sabiedrību. Tas, cik ļoti augstprātīgi un neiecietīgi kļuvuši politiķi pret sabiedrības – nodokļu maksātāju un vēlētāju – viedokli un vajadzībām, šķiet, nav piedzīvots iepriekšējos 30 atjaunotās Latvijas gados.

Varam lepoties ar nacionālo farmāciju

Stabilas attīstības sekmēšanai valstij skaidri jādefinē savs skatījums par farmācijas nozares nozīmi tautsaimniecībā, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver a/s Olainfarm padomes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Cietumu cels ārzemnieki?(2)

Tieslietu ministrija noraida bažas par vietējo uzņēmēju diskrimināciju Liepājas cietuma konkursā.

Izvēlies dzīvot!

Uz dzelzceļa sliedēm priekšroka vienmēr ir vilcienam, jo tas nevar strauji nobremzēt vai apbraukt pēkšņu šķērsli vai cilvēku.

Viedās tukšmuldēšanas lozungu koalīcija(6)

Pēdējo pusgadu premjers Krišjānis Kariņš, uzstājoties ar uzrunām sabiedrībai kopumā vai kādām konkrētām grupām, aizvien aktīvi mīl deklamēt vārdu salikumu "viedā reindustrializācija". Nenoliedzami tehnoloģiju laikmetā tas izklausās visnotaļ gudri un vienlaikus gana nesaprotami, lai tādējādi šā izteiciena "valkātājam" ar "gudru frāzi" ļautu viegli izvairīties no skaidras atbildes uz nepatīkamajiem jautājumiem par viņa vadītās koalīcijas ne īpaši labajām sekmēm valsts tautsaimniecības attīstības veicināšanā.

Rīcība pēc sekām(3)

Latvijā gadiem pieredzam situācijas, kad tikai pēc notikušas nelaimes vai skandāla visi iespējamie atbildīgie pēkšņi sāk aktīvi rosīties – veikt ārkārtas pārbaudes, kontroles. Taču raksturīgi – šīs kārtējās "ārkārtas pārbaudes" parasti notiek ļoti īsu brīdi – mēnesi, varbūt divus. Pēc tam viss noklust un apaug ar aizmirstības putekļiem. Līdz nākamajai nelaimei, jo tad atkal divu mēnešu "riņķadancis" uzsāk apgriezienus.

Sociālā joma nenozīmē tikai pabalstus

Par sociālo darbu pašvaldībās pēc teritoriālās reformas Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienības valdes priekšsēdētāju Inu Behmani.

Dabasgāzei stabilas pozīcijas(3)

Par jaunajiem dabasgāzes tarifiem un uzņēmuma nākotnes plāniem Guntars Gūte sarunājas ar a/s Gaso valdes priekšsēdētāju Ilzi Pētersoni-Godmani.

Vai Kārlis Krastiņš nogremdēs Prudentia?

Daudzos skandālos ierautais farmācijas uzņēmums a/s Olainfarm šā gada maija vidū piedzīvoja kārtējo satricinājumu saistībā ar iespējamu liela mēroga krāpšanas mēģinājumu, kura novēršanai tika iesaistīta pat Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, un rezultātā tika aizturēti divi Čehijas pilsoņi.

Cīņa ar Reinbahu nebūs ātra(17)

Lai gan Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (PAR/Progresīvie) lēmums par Rīgas domes Satiksmes departamenta (SD) vadītāja Vitālija Reinbaha atstādināšanu no amata saistībā ar publiskotajiem iespējamajiem nopietniem pārkāpumiem varētu šķist pēkšņs un negaidīts, tomēr Dienas rīcībā esošā informācija liecina, ka intensīvs sagatavošanās darbs noticis jau vismaz mēnesi. Turklāt šajā procesā, ko patlaban izvērtē Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), bijušas tieši iesaistītas un aktīvi darbojušās divas personas – vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) un Rīgas izpilddirektora padomnieks Māris Knoks.

2023. gadā līdz Ķekavai bez korķiem(2)

Bauskas šosejas posms no Rīgas līdz Ķekavai jau daudzus gadus ir viens no noslogotākajiem autoceļiem Latvijā, kurā, pēc VSIA Latvijas valsts ceļi apkopotajiem datiem, satiksmes intensitāte ir ap 17 tūkstošiem automašīnu diennaktī. Turklāt liela daļa no tām ir kravas autotransports, kura satiksmes intensitāte šajā posmā patlaban – pat pandēmijas laikā – trīskārt pārsniedz iepriekš prognozēto.

Nozīmīšu kapituls(3)

Aizvakar Vakcinācijas birojs (tagad gan jau vairs tikai Veselības ministrijas struktūrvienība) nāca klajā ar nākamo humoresku jeb projektu "dzīrēm mēra laikā". Proti, sociālajā tīklā Twitter birojs šobrīd pilnā nopietnībā veic "sabiedrības aptauju", kuru diezgan skaidri definē biroja ieraksts: "Daudzkārt esam dzirdējuši ierosinājumu izveidot nozīmītes ar (nosaukumu – red.) Esmu vakcinējies pret Covid-19, ko izsniegt pēc vakcinācijas. Kāds ir jūsu viedoklis par to?"

Kas lācītim vēderā?(6)

Interesantas nianses saistībā ar cīniņu par akustiskās koncertzāles būvniecības vietu pagājušajā nedēļā atklāja LTV raidījums Kultūršoks.

Prasa finansēt pašu rīcības sekas

Rīgas apgabaltiesā 19. maijā rakstveida procesā tiks skatīta SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs Possessor (bijusī Privatizācijas aģentūra, PA) prasība pret a/s Grindeks līdzīpašniekiem Kirovu Lipmanu un viņa dēlu Filipu Lipmanu par it kā viņu rīcības dēļ valstij radīto zaudējumu piedziņu saistībā ar toreizējās valdības lēmumu pārdot valsts īpašumā atlikušās Grindeks akcijas.

Vārdi un darbi(6)

Pēdējo daudzu gadu laikā nav bijusi neviena valdība un koalīcija (arī pašvaldība), kas vārdos, sevišķi pirmsvēlēšanu periodos, nebūtu akcentējusi lietas, kas ir īpaši aktuālas un arī sāpīgas parastam vidusmēra Latvijas iedzīvotājam. Ar to domāju virkni problēmjautājumu, piemēram, labi apmaksātas nodarbinātības sekmēšana reģionos, kvalitatīvas izglītības (tostarp pirmskolas) iespējas ikvienam Latvijas bērnam, kvalitatīvu un finansiāli "paceļamu" mājokļa pieejamība, un daudzas citas, vidusmēra Latvijas iedzīvotājam aktuālas lietas, kas turklāt normālā Eiropas valstī netiek uzskatīta par īpašu greznību.

Jaunas valdības aprises gaisā nejūt(8)

Par valdības un koalīcijas stabilitāti daudzo strīdu fonā Guntars Gūte sarunājas ar Jaunās Vienotības Saeimas frakcijas vadītāju Aināru Latkovski.