Laika ziņas
Šodien
Migla
Pirmdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Guntars Gūte

Baļķi un skabargas(7)

Rīgas domes (RD) pašpasludinātā "pārmaiņu koalīcija" nebeidz pārsteigt ar savu nostāju jautājumos, kas sevī ietver tiesiskuma, objektivitātes un godīguma principus. Proti, jaunā Rīgas vara ļoti aktīvi un principiāli kritizē un vēršas pret jebkuru, kam kaut vai aiz matiem var pievilkt jebkādus pārmetumus par iespējamiem pārkāpumiem vai neizdarībām, vienlaikus paši savā rīcībā un darbībā šie "principiālie bezkompromisu tiesiskuma aizstāvji" demonstrē diezgan izteikti pamanāmu nostāju – cita acī viņi skabargu redz, bet savā baļķi – nē!

Izšķiroša laikus noteikta diagnoze(2)

Par Latvijas un visas ES plāniem onkoloģisko saslimšanu savlaicīgā profilaksē, mazināšanā un efektīvā ārstēšanā Guntars Gūte sarunājas ar Saeimas deputātu Ilmāru Dūrīti.

Jau strādājam! Tiešām?(4)

Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāts Krišjānis Feldmans gan sakaitināja, gan uzjautrināja cilvēkus, sociālajā tīklā Twitter vakar no rīta ievietojot foto no jaunā veikala atvēršanas pasākuma, kurā viņš kopā ar kolēģi labklājības ministru Gati Eglīti pozē sirsnīgam "kopīgam selfijam" bez sejas maskām ar zīmīgu parakstu: "Jau strādājam."

Naudgribas varā(14)

Trešdien valdība pēc salīdzinoši garām diskusijām, citējot valdības preses dienestu, deva "zaļo gaismu" atlīdzības sistēmas reformai valsts pārvaldē.

Bīstamā pārcentība(6)

Latvijas politiķu un ierēdņu vieglprātīgā attieksme, Eiropas Savienības (ES) koridoros notiekošajās apspriedēs pārstāvot gan valsts kopējās, gan katra pilsoņa, tostarp uzņēmēja, intereses, aizvien nepatīkami pārsteidz.

Trūkst redzējuma attīstībai ilgtermiņā(7)

Ierēdniecībā pietrūkst konkrētības, atbildību definēšanas un uzņēmības, sarunā ar Guntaru Gūti secina Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) vadītājs Māris Gruzniņš.

Bordānam lūdz izvērtēt tiesu izpildītāja rīcību(11)

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) saņēmis a/s Olainfarm sūdzību, kurā tiek lūgts ierosināt disciplinārlietu pret Rīgas apgabaltiesas zvērinātu tiesu izpildītāju Aināru Šustu, par viņa iespējamajiem pārkāpumiem notariālo izpildu aktu izpildes procesā, kas saistīti ar bijušo Olainfarm padomes locekļu Haralda Velmera un Kārļa Krastiņa pretenzijām pret Olainfarm par atlaišanas kompensāciju izmaksu. Vienlaikus sūdzībā tiek lūgts uz disciplinārlietas izskatīšanas laiku atstādināt A. Šustu no amata darbību veikšanas, kā arī piemērot disciplinārsodu.

Par daudz naudas?(7)

Klausoties un lasot gan Valsts prezidenta Egila Levita, gan arī Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa atklāsmes par jaunu politisku amatu radīšanas nepieciešamību, būtībā var izdarīt diezgan skaidru secinājumu par pašreiz pie varas esošo cilvēku attieksmi pret valsti un nodokļu maksātāju naudas godprātīgu izlietošanu.

Aizvien darbaspēka valsts(4)

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijā ierasti ticis ar lielu pārsvaru runāts par mūsu labo, lēto un gudro darbaspēku, bet krietni mazāk par mērķtiecīgu rīcību, lai sekmētu privātās uzņēmējdarbības tradīcijas. Protams, šobrīd politiķi aizvien vairāk runā par darbaspēka kvalifikācijas paaugstināšanu, lai strādātu gudrāk, radītu preces ar augstāku pievienoto vērtību un pelnītu lielākas algas, un attiecīgi atbrīvotos no lētā darbaspēka valsts zīmoga.

Kļūdu eksperts Pavļuts(15)

Cilvēcīga kļūda, un punkts. Būtībā tik vienkārši un, manuprāt, augstprātīgi veselības ministrs Daniels Pavļuts reaģē uz viņa pārziņā un atbildībā esošajā – cilvēku veselībai un dzīvībai vitāli svarīgajā – nozarē konstatēto situāciju, ka vairāk nekā 100 jauniešu saņēmuši poti pret Covid-19 ar vakcīnām, kuru izmantošana šajā vecuma grupā nav atļauta. "Jā, šādas situācijas, kad cilvēki ir saņēmuši savam vecumam pēc rekomendācijām neatbilstošas vakcīnas. Teikšu svarīgāko – nekas ļauns nav noticis. Mēs šai situācijai esam sekojuši līdzi," – tas ir viss, kas sakāms Pavļutam.

Politiķiem nav jājaucas profesionāļu darbā(19)

Rīgas satiksmes organizācijas nedienu iemesls ir neklausīšanās speciālistu viedoklī un pakļaušanās atsevišķas sabiedrības daļas vēlmēm, sarunā ar Guntaru Gūti atzīst Ceļu satiksmes drošības direkcijas Ceļu drošības audita departamenta vadītāja Beāta Dambīte.

Skolas nav laboratoriju filiāles(9)

Izglītības jomas problēmu nerisināšana šodien radīs smagas sekas nākotnē, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Parlamentārā diversija(12)

Vakar varējām lieliski pārliecināties, kā viens cilvēks var ļoti vienkārši destabilizēt vairāk nekā 100 cilvēku darbu. Protams, runa ir par nosacīti "otro parlamentāro negadījumu", kad Saeimas deputāts Aldis Gobzems, ierodoties uz parlamenta klātienes sēdi, atteicās uzrādīt derīgu Covid-19 negatīvu testēšanas rezultātu, kā dēļ parlamenta priekšsēdētājai nācās ilgi gaidīto Saeimas klātienes sēdi jau atkal pārcelt uz nu jau ierasto virtuālo pasauli.

Vai LIAA pusmiljona iepirkumā lobē Bloom Consulting?(6)

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotais atklātais konkurss Latvijas valsts tēla pētījuma, stratēģijas un rīcības plāna izstrāde radījis nopietnas aizdomas, ka ap pusmiljonu eiro vērtā darījuma konkursa nosacījumi izveidoti ar nolūku, lai tam varētu kvalificēties tikai viens vai divi, iepriekš izvēlēti pretendenti. Turklāt nozares dalībnieki uzsver, ka konkursa nolikums teju automātiski nedod iespēju tajā kvalificēties vietējiem profesionāļiem.

Būtu pamats celt akcīzi cigaretēm(1)

Savā ziņā "pateicoties" līdzšinējai akcīzes nodokļa politikai attiecībā uz tabakas produktiem, šobrīd ir notikusi tabakas tirgus pārdale par labu kaitīgākiem produktiem, uzskata tabakas nozares pārstāvji.