Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Guntars Gūte

Vēlas izskaust nelegāļus azartspēļu nozarē(5)

Gan Latvijā, gan visā pasaulē azartspēļu nozares aktuālākā problēma ir nelegālā tirgus pastāvēšana, kas aizņem lielu daļu no valsts tirgus, turklāt nelegālo azartspēļu operatoru gūtā peļņa aizplūst no valsts. Pat kaimiņos esošā attīstītā Zviedrija piedzīvo arvien lielāku nelegālo tirgus dalībnieku ietekmi, un Zviedrijas valsts kapitālsabiedrības Svenska Spiel datu salīdzinājums starp 2009. un 2016. gadu parāda satraucošu tendenci nelicencēto operatoru īpatsvara pieaugumā sporta derību sektorā.

Nozares eksperti akcentē, ka tā ir kļuvusi jau par nopietnu globālu problēmu, ko nepieciešams steidzami risināt, un kā potenciāli, turklāt samērā vienkārši īstenojami pasākumi tās likvidēšanai tiek norādīta gan nelegālo operatoru ierobežošana, gan arī legālas alternatīvas izvēle tiem, kuri izmanto azartspēļu piedāvātos pakalpojumus.

Kalnu slēpošanas tirgus Latvijā – stabils un līdzsvarots

Lai arī Latvijā ziemas kalnu slēpošanas bizness balstās uz entuziastiem un lielu peļņu nekad nav garantējis, tie, kas tajā darbojas, atraduši veidu, kā izdzīvot, sarunā ar Guntaru Gūti šā biznesa nianses raksturo atpūtas kompleksa Kaķītis līdzīpašnieks Dzintars Lerhis

Ceļus uztur diennakts režīmā

Piesnigušos autoceļus sāk tīrīt un apstrādāt ar pretslīdes materiāliem jau agrās rītas stundās.

Sadales tīkls vērienīgā pārmaiņu procesā(2)

Desmit uzņēmuma darbības gadu laikā AS Sadales tīkls (ST) samazinājis elektrotīkla bojājumu skaitu uz pusi un elektroapgāde bojājumu gadījumos tiek atjaunota piecas reizes ātrāk. Elektrotīkls pakāpeniski tiek atjaunots, tajā tiek ieviestas drošas un modernas digitālās tehnoloģijas un risinājumi.

Novērsts dīkstāves risks

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš sarunā ar Guntaru Gūti uzsver, ka savulaik arī pats būtu lēmis par velkoņu iegādi ostas īpašumā.

Čekas maisu saturs linča tiesas neraisīs(27)

VDK kartotēkas publicēšana nekādus sensacionālus atklājumus neradīs, un nebūs arī iemesla pārvērtēt atmodas procesu vēsturi, sarunā ar Guntaru Gūti akcentē Saeimas deputāts, vēsturnieks Ritvars Jansons (NA).

Interpols – policijas globālais tīmeklis(2)

Starptautiskās sadarbības nodrošināšanā Interpolam ir liela nozīme – mūsdienās daudziem, īpaši skaļākajiem, noziegumiem ir saiknes ārvalstīs – stāsta Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes Interpola Latvijas nodaļas priekšniece Indra Pulka.

Atslēgvārds – pievienotā vērtība(2)

Latvijas uzņēmējdarbības konkurētspēju sekmēs produktivitātes paaugstināšana, augsta preču un pakalpojumu pievienotā vērtība, kā arī spēja veiksmīgi darboties eksporta tirgos, Ekonomikas ministrijas (EM) rīkotajā diskusijā Radi Latvijā! Konkurē pasaulē atzina EM valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko, piebilstot, ka produktivitāti nevarēs sekmēt valsts, vienkārši grozot likumus. "To veic uzņēmēji, nevis ierēdņi," viņš norādīja.

Lēti būvēts biežāk jālabo. Un otrādi(5)

"Ja jau sākotnēji būvniecības procesā ieguldīsim vairāk līdzekļu, bet rezultātā radīsim kvalitatīvāku būvi, tās ekspluatācijas laikā viennozīmīgi būs jāiztērē mazāk līdzekļu ikdienas uzturēšanas darbiem. Ja gribam kaut ko ļoti lētu, tad tas grafiks ies uz otru pusi – jārēķinās, ka būs daudz vairāk līdzekļu jātērē remontiem. Un tas ir praksē pierādījies," intervijā Guntaram Gūtem stāsta Rīgas Tehniskās universitātes profesors Ainārs Paeglītis, kurš nupat saņēmis trešās šķiras Atzinības krustu par ieguldījumu Latvijas ilgtspējīgā attīstībā.

Valsts atbalsta solījums – vienam no tūkstošiem(2)

Nenoliedzami, Ministru prezidenta kandidāta Jāņa Bordāna (JKP) iecerētais valdības darba plāns kopumā ietver virkni labu un vienkārši realizējamu darbu, kas tuvākā vai tālākā nākotnē dotu arī pozitīvu rezultātu.

Nozarē piesardzīgs optimisms

Autoceļu projektēšanas un būvniecības kvalitāte Latvijā pēdējo gadu laikā ir ievērojami augusi.

Esam vērtība viens otram

Šūpuļdziesma, pirmkārt, ir svarīga pašai mammai, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver mūziķe, albuma Paguli vēl autore Vineta Elksne

Vides problēmas sākas cilvēku attieksmē(3)

Vakar Dienā publicētajā intervijā ar Saeimas deputātu Eināru Cilinski par Iepakojuma likuma grozījumiem runājām tikai par vienu problēmu un tās iecerēto risinājumu – depozīta sistēmas ieviešanu dzērienu plastmasas un stikla tarai ar mērķi risināt aizvien pieaugošo vides piesārņojuma problēmu, zinot, ka liela daļa šo iepakojumu nonāk nevis atkritumu konteineros, bet tiek izmesti ceļmalās, mežos, proti, piesārņo dabu.

Cilinskis: Cilvēki vēlas depozīta sistēmu(27)

Svarīgi bija depozīta sistēmas ieviešanas diskusiju beidzot ievirzīt Saeimā, pieņemot Iepakojuma likuma grozījumus pirmajā lasījumā vēl šī sasaukuma laikā, Guntaram Gūtem skaidro Saeimas deputāts Einārs Cilinskis (NA).

Lai palīdzību neuztvertu kā sodu(1)

Palīdzību pusaudzim jāspēj sniegt viņam saprotamā veidā, Guntaram Gūtem uzsver Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Netīro naudu skalo arī caur milžiem(25)

Naudas atmazgāšanas problēma nav tikai Latvijas banku nozarei unikālas galvassāpes. Daudzviet Eiropā šāda rakstura skandālos iesaistīti pat nozares līderi. Tos nopietni soda, taču necenšas gremdēt kā Latvijā.

Nebūs traģēdija, ja aizkavēsies budžets(8)

Ja nākamā gada valsts budžetu neizdosies apstiprināt līdz šā gada beigām, valsts finansēto funkciju izpilde netiks paralizēta, Guntaram Gūtem norāda Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss.

Ar jaunajiem tarifiem cels efektivitāti(35)

Jaunie tarifi savā ziņā būs kā dabasgāzes sadales tīkla audits, kas ļaus sakārtot un uzlabot gāzapgādes sistēmu kopumā, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver AS Gaso valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane.

Dombrovskis: Šogad bez Saskaņas valdības nebūs(85)

"Saskaņas izslēgšana ir ne tikai negatīva valsts attīstībai, bet tas ir arī ļoti drošs ceļš uz politisko pašnāvību," sarunā Guntaram Gūtem atklāj Saskaņas premjera amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis, kura paŗstāvētais politiskais spēks 13. Saeimas vēlēšanās ieguva vislielāko vēlētāju atbalstu.