Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas
Rīgā -2 °C
Sniega pārslas
Sestdiena, 2. decembris
Sniedze, Meta

Guntars Gūte

Katrs pacients ir savas laimes kalējs

Par vīriešu attieksmi pret savu veselību un to, cik būtiska ir savlaicīga profilakse, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijā un Vācijā sertificētu urologu Pēteri Bierandu.

Ekseļa un vārdu spēles

Pēdējo nedēļu laikā aktualizējušās diskusijas par valdības plāniem nākamā gada budžeta, tostarp iekasēt plānoto nodokļu apjoma, kontekstā. Šajā gadījumā runa ir par PVN likmes apjoma noteikšanu Latvijai raksturīgajiem svaigajiem augļiem un dārzeņiem.

Runa ir par mūsu cilvēkiem

Par nepietiekamo konkurenci banku sektorā un mūsu ekonomikas attīstības sekmēšanu Guntars Gūte sarunājas ar Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vadītāju Jāni Reiru.

Nekustamā īpašuma tirgus sāk atgūties

Par pēdējos gados piedzīvotajiem izaicinājumiem nekustamā īpašuma tirgū un nākotnes tendencēm Guntars Gūte sarunājas ar SIA YIT LATVIJA valdes locekli Andri Božē.

Mākslīgais intelekts nekad pilnībā neaizstās cilvēku

Par farmācijas nozares, tostarp ķīmijas jomas, perspektīvām, nepieciešamo speciālistu piesaistes izaicinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar farmācijas uzņēmuma Olainfarm vadošo organisko vielu ķīmiķi Jevgeniju Tjutrinu.

Saeimas atlaidēji

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) vakar informēja, ka saņēmusi kopumā septiņus (!) iesniegumus no septiņām politiskām organizācijām ar ierosinājumu rīkot parakstu vākšanu par iespēju rīkot referendumu par 14. Saeimas atlaišanu.

Valsts pamatvērtību destabilizētāji

Par Progresīvo pēdējā laika retoriku un attieksmi pret ģeopolitiskajiem notikumiem, partiju reitingiem, kā arī valdības darba kvalitāti Guntars Gūte sarunājas ar politologu Filipu Rajevski.

Ieilgušais pesimisms

Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati par uzņēmēju noskaņojumu aizvien rāda ne īpaši iepriecinošu ainu par Latvijas uzņēmējdarbības un visas tautsaimniecības nākotnes perspektīvām.

Nogāztos kalnus vēl manīt nevar

Par jaunākajiem ekonomikas datiem un biznesa nākotni Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentu Aigaru Rostovski.

Tikai balts vai melns

Vakar Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas ļaus valstij nelojālus darbiniekus atbrīvot no darba, ja nebūs ievērots lojalitātes Latvijas valstij un Satversmei pienākums.

Bīstams populisms ar tālejošām sekām

Par to, kādas sekas ekonomikai radīs politiķu iecerētie atbalsta pasākumi mājokļu kredītņēmējiem, Guntaram Gūtem skaidro uzņēmējs, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis.

"Horizontālais taimkods"

Sākot no Covid-19 pandēmijas krīzes līdz pat šogad piedzīvotās milzu inflācijas, elektroenerģijas sadales sistēmas tarifu un kredītprocentu likmju straujajam lēcienam, nevar nepamanīt būtisku šo krīžu negatīvo blakni – kvalitatīvas komunikācijas iztrūkumu starp valsts pārvaldi un sabiedrību.

Pēkšņā apskaidrība

Savdabīgi atkal un atkal konstatēt, ka politiķu rūpes par valsti un sabiedrību, kā arī aizrautīga pie varas esošo kolēģu un vienlaikus konkurentu kritizēšana visvairāk izpaužas brīžos, kad politiķi nonāk opozīcijā valdošajai koalīcijai, bet vēl jo vairāk tad, kad kārtējās vēlēšanās konkrēts politiskais spēks vispār saņem no vēlētājiem kārtīgu spērienu pa pēcpusi un paliek ārpus spēles laukuma.

Katra veselības nozares joma ir prioritāte

Par iecerētajiem darbiem veselības nozares krīzes mazināšanā, daudzo ilgstoši zināmo problēmu cēloņiem un to risinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar veselības ministru Hosamu Abu Meri.

Birokrātijas džungļos

Nenoliedzami disciplinēta un godīga nodokļu samaksa valsts budžetā ir katra kārtīga pilsoņa (un dažreiz arī nepilsoņa) svēts pienākums, tādējādi sniedzot arī savu pienesumu valsts kopējā kasē, no kuras tad jau tālāk paredzēts finansēt izglītību, zinātni, aizsardzību, drošību, veselību un citas sabiedrībai būtiskas lietas. Ak jā, neaizmirsīsim, ka no šīs nodokļu maksātāju naudas ik mēnesi tiek finansētas arī ierēdniecība un birokrātija, starp kurām nereti varētu pat likt vienādības zīmi.

Svarīgi saprast vienam otru

Par nepieciešamajiem soļiem tautsaimniecības attīstībā Guntars Gūte sarunājas ar Rīgas Ekonomikas augstskolas profesoru ekonomistu Arni Sauku.

Noklausītu sarunu izmantošanas robeža ir skaidra

Par advokātu izvēli darboties politikā, tiesiskuma niansēm kriminālprocesos, tostarp sarunu noklausīšanās robežām Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas padomes priekšsēdētāju Jāni Rozenbergu

Olainfarm ambiciozie attīstības plāni

Par farmācijas nozares izaicinājumiem un perspektīvām, tostarp Latvijas konkurētspēju pasaulē, Guntars Gūte sarunājas ar AS Olainfarm Zinātnes un pētniecības centra direktoru Ēriku Ivanovski.

Visiem jābūt vienādiem nosacījumiem

Par potenciālajiem riskiem, ja izlemtu ievest ārvalstu darbaspēku, Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības vadītāju Egilu Baldzēnu.

Tā ir divu ideoloģiju sadursme

Par pieaugušo atbildību bērnu un jauniešu emocionālās labsajūtas nodrošināšanā, neriskējot pieļaut neatgriezeniskas kļūdas viņu dzīvēs, Guntars Gūte sarunājas ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.

Par pieturām

Domājams, satiksmes ministram Kasparam Briškenam "ļaunvēļi" vēl ilgi ar ironijas piedevu pieminēs gana plaši izskanējušo paziņojumu par panākto vienošanos ar Rīgas lidostas vadību par autobusa pieturas pārcelšanu.

Atteikums bija goda jautājums

Par Apvienotā saraksta plāniem, nokļūstot opozīcijā, un jaunās valdības pirmajiem lēmumiem Guntars Gūte sarunājas ar AS deputātu, bijušo iekšlietu ministru Māri Kučinski

Ne tikai Rēzekne

Patiesos iemeslus, kā dēļ pamatīgās finanšu problēmās nonākusi Rēzeknes pilsētas pašvaldība, noteikti ar laiku uzzināsim, kad viss skandalozais process būs noslēdzies.

Nekāda iesildīšanās nav nepieciešama

Jaunās valdības sastāvu un darba plānu Guntars Gūte lūdz vērtēt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidentam Aigaram Rostovskim.

Runas un darbi

Tagad jau Ministru prezidente Evika Siliņa piektdien no rīta pēc jaunās valdības deklarācijas parakstīšanas, bet vēl pirms valdības apstiprināšanas Saeimā sociālajā vietnē X (iepriekš – Twitter) publicēja ierakstu, kurā, manuprāt, pati būtiskākā daļa ir pats pēdējais teikums.

Par maizi un kūkām

Apzināti vai neapzināti – secinājumu izdarīšana lai paliek vēstures pētniekiem pēc daudziem gadiem – demisionējušais premjers Krišjānis Kariņš bija izlēmis visai simboliski noslēgt savu pirmšķietami pēdējo dienu Ministru prezidenta amatā (protams, ja piektdien ieplānotajā Saeimas ārkārtas sēdē parlamentārieši patiešām apstiprinās Evikas Siliņas veidoto valdību).