Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Guntars Gūte

Stabilitāte dzelzceļa lietotājiem(4)

Šodien, 19. martā Satiksmes ministrija (SM) valdībā plāno iesniegt saskaņā ar Indikatīvo dzelzceļa infrastruktūras attīstības plānu 2018.–2022. gadam izstrādāto daudzgadu sadarbības līguma projektu starp valsti un va/s Latvijas dzelzceļš (LDz).

Skubināšana jau robežojas ar spiedienu ratificēt(22)

Satversmes pirmie divi panti nosaka, ka "Latvija ir neatkarīga demokrātiska republika" un "Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai". Protams, tas visiem ir zināms. Vismaz tiem, kuri kaut reizi dzīvē kaut vai cilvēciskas intereses pēc lasījuši Satversmi. Taču šoreiz Satversmi atvēru cita iemesla dēļ – skatoties procesus ap bēdīgi slaveno Stambulas konvenciju, kas Latvijas sabiedrību sašķēlusi divās pretējās nometnēs. Pirmajos, kuri konvenciju atbalsta un rosina Saeimu ātrāk to ratificēt, un otrajos, kuri konvencijā saskata dažādus zemtekstus, slēptas sazvērestības un riskus Latvijas sabiedrībai.

Kas lācītim vēderā?(13)

Daudz tiek diskutēts par pēdējā laika notikumiem Latvijas finanšu tirgū un to ietekmi uz valsts reputāciju nākotnē, un tikpat aktīvi eksperti, organizācijas un valsts struktūras spriež par pasākumiem, kas Latvijai jāveic, lai atkoptos un attīrītos no šīs dubļu straumes. Tas, ka lietas labā kaut kas ir jādara, nav apstrīdams, tomēr jautājums ir par atsevišķu priekšlikumu mērķiem un jēgu.

Stendzenieks: Bauda cenzēt izlaiž saknes(34)

"Bauda cenzēt izlaiž saknes – šodien nobloķē vienu lapu, rīt cenzē jau atslēgas vārdus, pēc tam tēmas, un beigās tu attopies, ka tev ir ļauts tikai mazu kaķēnu bildītes likt, jo visu pārējo bloķē," intervijā saka reklāmas eksperts Ēriks Stendzenieks.

Fiksēto tarifa daļu plāno arī gāzei(13)

Gāzes sadales uzņēmums GASO Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu projektu, kas paredz samazināt dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifu mainīgo daļu un noteikt fiksētu maksu par pieslēguma uzturēšanu. Līdzīga principa maksājums jau ieviests par elektroenerģijas sadales pakalpojumiem – fiksēta ikmēneša maksa par pieslēguma nodrošināšanu un maksa par elektrības piegādi atbilstoši patērētajām kilovatstundām.

Bez pilnvarām un algas, bet joprojām amatā(17)

Kopš skandalozā vakara, kad pašlaik par korupciju aizdomās turētais Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs teju tieši no lidostas kopā ar advokātu devās vizītē uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), kur ieguva aizdomās turētā statusu un nākamās divas naktis pavadīja īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, notikušais riņķa dancis ap Rimšēviča būšanu vai nebūšanu LB prezidenta un arī Eiropas Centrālās bankas padomes locekļa amatā jau pārvērties par tik lielu politisku un sabiedrisku farsu, ka, šķiet, lielākais Latvijas reputācijas risks ir pat nevis pagaidām ar konkrētiem faktiem neapliecināti pārmetumi Latvijas banku sistēmai par iespējamu saistību ar starptautiskām naudas atmazgāšanas shēmām, bet gan valsts pārvaldes nespēja tikt galā ar patiesībā sīku problēmu.

Autoceļu uzturēšanas jomā ziema nebeidzas februārī

Atbilstoši normatīvos noteiktajam va/s Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ziemas dienesta dežūras 24 stundu režīmā veic no 1. novembra līdz 31. martam, taču, balstoties uz reālajiem laikapstākļiem, šis periods var tikt pagarināts, norāda LAU Ražošanas departamenta Uzturēšanas daļas vadītājs Vilnis Vigulis un piebilst, ka autoceļi ir sadalīti uzturēšanas klasēs ar atšķirīgu uzturēšanas līmeni un tiek uzturēti prioritārā secībā.

Banku nobeidz uz aizdomu pamata(77)

Vēl pirms nepilnām divām nedēļām ABLV Bank bija starp trim lielākajām Latvijas komercbankām pēc aktīvu apjoma. ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) 13. februāra paziņojums par plānu noteikt sankcijas ABLV Bank aizdomās par naudas atmazgāšanas shēmām un amatpersonu kukuļošanu radīja lavīnveidīgu notikumu gaitu, kas finalizējās naktī no 23. uz 24. februāri, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai (FKTK) pieņemot lēmumu par noguldījumu nepieejamību ABLV Bank. Tas būtībā iezīmējis bankas darbības beigas.

Pauž aizdomas par nomelnošanu(3)

ABLV Bank valdes loceklis un atbilstības direktors Aleksandrs Pāže, kurš darbu bankā pēc paša iniciatīvas pametis 21. februārī, tajā strādājis vairāk nekā 15 gadu. Viņa pārziņā bija pārmaiņu vadība un dažādi kontroles procesi, tāpēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas (FinCEN) ziņojums par bankas saistību ar naudas atmazgāšanu un korupciju šokējis viņu personīgi. Bankas vadība vērsusies tiesībsargājošajās iestādēs par iespējamu bankas nomelnošanu.

Lazdiņš: OIK reforma ir ierēdņu brāķis(24)

Ja netiks piedāvāts kvalitatīvs problēmas risinājums, zemnieku prasība par ekonomikas ministra demisiju paliks spēkā, sarunā ar Guntaru Gūti pauž biedrības Zemnieku saeima valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

ABLV Bank: Rādītāji ir stabili(4)

Finanšu situācijas stabilizēšanai komercbanka ABLV Bank neprasa valsts tiešu finansiālu atbalstu, tā vietā lūdzot Latvijas Bankai (LB) iegādāties no ABLV Bank tās īpašumā esošos augstas kvalitātes vērtspapīrus, lai banka varētu īsā laika posmā normalizēt darbību, norāda komercbankas vadība.

Zāles un slimnīca – galējais risinājums(8)

Par Ainažu slimnīcas skandāla iemesliem Guntars Gūte izvaicā Zviedrijas Svētā Jorana slimnīcas psihiatrijas un narkoloģijas nodaļas neatliekamās palīdzības ārstu Ingmaru Veinbergu.

Cik atbildīgi esam, "šērojot" briesmu ziņas?(18)

Aizvadītajās brīvdienās pagadījās brīvāks laiks, ko, manuprāt, izmantoju lietderīgi, "tīrot" sava Facebook konta galveno lapu no dažādām viltus ziņām, kuras aktīvi bija tur sametuši daudzi mani paziņas, kuri rosās šajā vidē.

Viens likums, divas pieejas(1)

Mazāk nekā četri mēneši palikuši līdz brīdim, kad sāks piemērot ES Vispārīgo datu aizsardzības regulas nosacījumus, taču aizvien jautājumu ir vairāk nekā atbilžu.

Absurda teātra galvenajā lomā – "māja–kuģis"(35)

Vairāk nekā nedēļu Latvijas publiskajā telpā nerimst kaislības ap kārtējo mūsu valstij tik raksturīgo fenomenu – ja ir vēlme kaut ko izdarīt pēc sava prāta, nevis tomēr pieturēties pie likuma burta, ir visas iespējas fantāzijas lidojumam, un lieta darīta. Runa ir par reģionālā laikraksta Kursas Laiks tautās nesto ziņu, ka Pāvilostas novada Sakas pagasta jūras pludmales stāvkrastā esošā māja, kura pēc likuma burta tur atrasties nevar, pēc papīriem ir kuģis un līdz ar to "visi dokumenti ir kārtībā". Pusotras nedēļas laikā šī tēma ir tik daudz un dažādos griezumos skatīta un analizēta kā reti kurš notikums.

Reitingus ietekmē arī digitālā vide. Saruna ar Elitu Mīlgrāvi(1)

"Pašā sākumā internets vispār tika uztverts kā liels bieds, taču pēdējos gados mūzikas industrijas attieksme pret digitālo vidi ir krasi mainījusies," intervijā Guntaram Gūtem stāsta Latvijas Mūzikas producentu apvienības (LaMPA) valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.

Regulas mērķis nav iznīdēt biznesu(10)

Ja nekonstatēs apzinātu ļaunprātību, šogad par ES Vispārīgās datu aizsardzības regulas pārkāpumiem bargu naudas sodu nepiemēros, sarunā ar Guntaru Gūti sola Datu valsts inspekcijas (DVI) direktore Daiga Avdejanova.

Iestādes ieklausās, sāk domāt, rēķināt(2)

Lai valsts pārvalde strādātu efektīvi, visiem atbildīgajiem jāgrib izkāpt no komforta zonas un jādara vairāk, nekā prasa likuma burts, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver valsts kontroliere Elita Krūmiņa.

Arī šodien daudzi ietu uz barikādēm(92)

"Barikādes nav pagājis laiks, tas ir laiks, kas iedevis sākumu, bet to mums ir ļoti grūti pieņemt," intervijā Guntaram Gūtem norāda Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes docente Laura Ardava-Āboliņa.

Kolektīvā bezatbildība(3)

Valsts kontroles (VK) secinājumi pēc veiktās revīzijas Budžeta vadības sistēmas efektivitāte: 1. daļa – budžeta plānošanas cikla efektivitātes izvērtējums apstiprināja manas un kolēģu aizdomas par nopietnām, ilgstoši nerisinātām problēmām valsts finanšu pārvaldībā, kā dēļ gadu no gada izjūtam vispārēju finanšu nepietiekamību visās no valsts budžeta jeb nodokļu maksātāju naudas finansētajās jomās.

Atgūt tirgus būtību(11)

Katram tirgus raisa savas atmiņas un priekšstatu par to, kāda ir šīs vietas funkcija un dziļākā jēga.