Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Guntars Gūte

Rīga izmantos Roterdamas ostas pieredzi

Rīgas brīvostas pārvalde un Roterdamas osta paraksta sadarbības līgumu par ekspertu iesaisti Rīgas ostas darbības stratēģijas izstrādē.

Ar "aizkariem" var mazināt smēķēšanu?(13)

Ceturtdien Saeima otrajā lasījumā skatīs Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kas paredz noteikt prasību cigaretes un citus tabakas produktus mazumtirdzniecības veikalos novietot tā, lai pircējiem tie nebūtu redzami, piedāvājot tikai produktu cenu lapu. Galvenais idejas aizstāvju arguments šādai iecerei ir ar jebkuriem līdzekļiem mazināt smēķēšanu un tās izraisītās veselības problēmas, taču patiesībā tas izskatās pēc parasta populisma gaidāmo vēlēšanu gaisotnē.

Rūpju imitācija(1)

Pavisam klusi jau līdz valdībai nonākusi, kā sākotnēji tika definēts, ideja diskusijas sākšanai liegt banku akcionāriem, kuriem attiecīgajā bankā pieder 10 un vairāk procentu akciju, būt šīs bankas valdē vai kādā no vadošajiem amatiem. Interesanti, ka vēl pavisam nesen šī doma izskanēja kā Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) ideja ar piebildi, ka LKA rosina par šo ideju sākt diskusiju.

Simsons: Mums jāprot novērtēt brīvību(20)

Represētie ir spilgts piemērs tam, ko totalitārais režīms var izdarīt ar cilvēkiem, kuri ir bijuši savas valsts patrioti, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Latvijas Politiski represēto apvienības valdes loceklis Pēteris Simsons

Jāsāk ar pašas komisijas kompetences vērtēšanu(3)

Līdz ar Māra Skujiņa lēmumu atsaukt savu kandidatūru uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu jau kārtējo reizi nodokļu administrācija uz nenoteiktu laiku palikusi faktiski bez vadības. Protams, VID ģenerāldirektora pienākumus atkal turpinās pildīt Dace Pelēkā, kura, pēc finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas vārdiem, ļoti labi tiek galā ar šiem pienākumiem, tomēr īsti netop skaidrs, kādēļ tiek izsludināts jauns konkurss.

Tehnoloģijas padara elektroapgādi drošāku un efektīvāku(3)

"Mākslīgajam intelektam nav fizisku ierobežojumu, tas vienlaikus var veikt tūkstošiem operāciju, ko nevar izdarīt cilvēks," intervijā Guntaram Gūtem pauž AS Sadales tīkls valdes loceklis, tehniskais direktors Raimonds Skrebs, norādot, ka līdz ar elektroapgādes infrastruktūras modernizāciju šodien droša un nepārtraukta elektroenerģijas pieejamība ir kļuvusi par pašsaprotamu ērtību.

ECB sēde Rīgā bez Rimšēviča(15)

Ja pašreizējā situācija saglabāsies un Eiropas Savienības (ES) Tiesa nepārskatīs kukuļņemšanā aizdomās turētajam Latvijas Bankas (LB) prezidentam Ilmāram Rimšēvičam pašlaik piemēroto drošības līdzekli, līdzīgi kā pēdējās Eiropas Centrālās bankas (ECB) padomes sēdēs, arī tās izbraukuma sēdē 13. un 14. jūnijā Rīgā Latviju pārstāvēs LB prezidenta vietniece, prezidenta pienākumu izpildītāja Zoja Razmusa. To Dienai pauda LB preses sekretārs Jānis Silakalns. ECB padomes sēdē Rīgā plānots apspriest eirozonas monetāro politiku.

Ko varam atļauties izlemt paši?(26)

Drošības aspekts un ģeopolitiskās konstrukcijas ir kas fundamentāls. Taču tiešus jautājumus raisošs un konkrētas atbildes paģērošs.

ABLV banka - pašlikvidācijai gatavi(6)

ABLV banka marta vidū Finanšu kapitāla un tirgus komisijā iesniedza dokumentus, kas bija nepieciešami pašlikvidācijas plāna izvērtēšanai. Lēmums par pašlikvidāciju vēl nav pieņemts, taču diskusijas par banku un tās pašlikvidāciju bijušas ļoti spraigas un plašas. Lai saprastu vairāk, kā plānota pašlikvidācija, aicinājām uz sarunu divus no četriem ABLV bankas akcionāru pilnsapulcē apstiprinātajiem likvidatoriem - zvērinātu advokātu Elviju Vēberu un nekustamā īpašuma un finanšu ekspertu Andri Kovaļčuku.

Atkal jau tuvojas politisko gājputnu laiks(6)

Vērojot Latvijas politisko vidi uz rudenī gaidāmo Saeimas vēlēšanu fona, rodas nepārprotams secinājums, ka daļa tā saucamo politiķu joprojām nav spējuši pat paši sev definēt ne tikai ilgtermiņa, bet pat īstermiņa mērķus – ko vēlas sasniegt, kādus darbus plāno paveikt savā vēlētajā amatā noteiktajā pilnvaru termiņā. Ar to domāju virkni politiķu, kuri vēl salīdzinoši nesen – pirms gada – saņēma vēlētāju atbalstu, lai ieņemtu pašvaldību deputātu krēslus, bet šobrīd jau aktīvi izziņo savas cerības tapt ievēlētiem Saeimā. Starp citu – tieši tas pats attiecas uz «kustību» pretējā virzienā – Saeimas deputātam pēkšņi nolemjot kandidēt pašvaldību vēlēšanās.

Plāno piesaistīt Āzijas kravas(1)

Va/s Latvijas dzelzceļš (LDz) nākamajos desmit gados pastiprināti pievērsīsies loģistikas un tehnoloģisko risinājumu attīstībai, tajā skaitā viedo tehnoloģiju ieviešanai ikdienas darbā.

Latvijai ir svarīgi saglabāt savas enerģijas ražošanas jaudas(17)

Par energodrošību un Latvijas izaicinājumiem Guntars Gūte sarunājas ar Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektoru Kārli Briņķi, VAS Latvenergo ražošanas direktoru Māri Kuņicki un Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta direktora vietnieku Gunāru Valdmani.

Likumus pielāgos jaunai privatizācijai(2)

Bažas par patiesajiem valdības rosinātās daļējas valsts uzņēmumu privatizācijas plāna mērķiem sarunā ar Guntaru Gūti cenšas kliedēt Pārresoru koordinācijas centra vadītājs Pēteris Vilks.

Augulis: Latvijā nav nevajadzīgu autoceļu(8)

Nav tāda autoceļa Latvijā, kurš vispār nebūtu vajadzīgs. Tādēļ visiem kopā jāatrod pareizais to uzturēšanas mehānisms, intervijā Guntaram Gūtem norāda satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Pētījums: Sabiedrību satrauc ABLV likvidācijas sekas(29)

Pretēji politiķu paustajam, ka ABLV bankai bijusi samērā neliela nozīme Latvijas tautsaimniecībā un banku sektorā un ka tās likvidācija neradīs būtiskas sekas, sabiedrība bankas likvidāciju un no tās izrietošās, kā arī vēl sagaidāmās sekas vērtē pārliecinoši negatīvi. Par to liecina valdības vajadzībām pasūtītas socioloģiskas aptaujas dati, kas nonākuši Dienas rīcībā.

Valsts valodas riņķadancis(7)

Savā ziņā neatzīstot Valsts valodas centra (VVC) atzinumu par neatbilstošajām valodas zināšanām, Daugavpils mērs Rihards Eigims ir noskaņots turpināt pildīt pilsētas mēra pienākumus, turklāt aģentūrai LETA viņš atzinis, ka ir gatavs cīnīties par savu taisnību arī tiesā. Eigims uzskata, ka viņa valsts valodas zināšanas ir pietiekamas, lai viņš varētu pildīt amata pienākumus, komunicējot ar iedzīvotājiem un amatpersonām un aizstāvot pilsētas intereses dažādās struktūrās.

Sveicam personu X jubilejā!(14)

Nesen vienā no sociālajiem tīkliem pamanīju bildi, kurā redzams kādā reģionālajā laikrakstā publicēts apsveikums jubilejā konkrētā pašvaldībā deklarētajiem iedzīvotājiem. Viss skaisti līdz brīdim, kad nonāc līdz šai rindkopai: "Sirsnīgi sveicam visus aprīlī dzimušos un īpaši: 80 gados – vienu personu, 85 gados – vienu personu..."

Vajag saturu, ne brīvdienu(1)

Vakar likumdevējs spēra soli tuvāk tam, lai Latvijā kļūtu par vienu svētku dienu vairāk, proti, ar 71 Saeimas deputāta balsi "par" Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz noteikt 11. novembri jeb Lāčplēša dienu par oficiālu svētku dienu. Patlaban šī ir noteikta kā oficiāla atceres diena, godinot Latvijas brīvības cīnītājus, kuri 1919. gada 11. novembrī guva uzvaru pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb Bermonta karaspēku.

Būtisks izaicinājums – finansējums ceļiem pēc 2020. gada

2018. gadā grants ceļu remontiem plānots novirzīt vēsturiski lielākās investīcijas – 35 miljonus eiro –, kas tādējādi ļaus sakārtot vietējās nozīmes autoceļus 400 kilometru kopgarumā. "Šis gads būs rekordists finansējuma grants autoceļiem ziņā – ir paredzētas vēsturiski vislielākās investīcijas vietējos autoceļos, kas līdz šim ir bijuši pabērna lomā," ikgadējā ceļinieku konferencē Valsts ceļu tīkla nākotne: iespējas un izaicinājumi pauda satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS).

Uzsver zinātnes lomu attīstībā(2)

Satiksmes un sakaru nozare ir viena no nozīmīgākajām valsts jomām, kas rada ap 10% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, taču vienlaikus tai ir nepieciešamība pastāvīgi attīstīties un pilnveidoties, lai saglabātu savu konkurētspēju gan vietējā, gan starptautiskajos tirgos.

Skaļi lozungi OIK slogu sirmmāmiņai nemazinās(6)

Kopš gada sākuma dzirdēti un lasīti daudzi bēdu stāsti par pēkšņi daudzkārt pieaugušajiem elektrības rēķiniem mājsaimniecībām, uzņēmumiem, arī lauksaimniekiem, kam, protams, galvenais iemesls ir nu jau teju par lamuvārdu kļuvušais faktiski nodoklis – elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponente jeb daudzu nīstā trīs burtu kombinācija – OIK.

Tehnoloģijas maina arī tabakas industriju

Kopš 2008. gada starptautiskā tabakas kompānija Philip Morris International (PMI), kas nodarbojas ar cigarešu un citu nikotīnu saturošu produktu ražošanu un tirdzniecību ārpus ASV esošos tirgos, ir investējusi vairāk nekā 4,5 miljardus ASV dolāru ( ap 3,68 miljardi eiro) zinātniskajos pētījumos, produktu un komerciālajā attīstībā, kā arī IQOS un citu bezdūmu produktu ražošanā ar mērķi radīt nākotni, kas būtu brīva no tabakas dūmiem.

Kreditēšanai vajag naudu, tās var nebūt(3)

Straujie un neprognozējamie notikumi finanšu sektorā liek domāt, ka Latvijā, iespējams, izmēģina jaunu sankciju mehānismu pret Krieviju, sarunā ar Guntaru Gūti pauž ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

Uzsver Latvijas lomu tranzītā

Līdz ar informācijas tehnoloģiju attīstību mainās pasaules ekonomikas tendences. Aizvien lielāku lomu preču apritē ieņem e-komercija, kas būtiski palielina tranzīta un loģistikas un to drošības nozīmi šajos globālajos procesos.

Kā intereses pārstāv banku asociācija?(3)

Latvijas bankām nāksies būtiski pārskatīt un mazināt klientu portfeļus, atsakoties no šaubīgiem klientiem – Guntaram Gūtem pauž Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA ) vadītāja Sanda Liepiņa.