Laika ziņas
Šodien
Migla

Guntars Gūte

Skrējiens apkārt Fudzi kalnam piecu gadu garumā

Biju cilvēkiem devis solījumu, kuru sākotnēji nespēju izpildīt, un man bija jādara viss, lai notīrītu savu vārdu – sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Mārtiņš Zvīdriņš – pirmais latvietis, kurš apskrējis apkārt Fudzi vulkānam.

Ātrie kredīti populisma gaisotnē(17)

Nebanku kreditētāji vēlmi noteikt ierobežojumus aizdevumu likmēm uzskata par nepamatotiem. Savukārt eksperti un nozares uzraugs brīdina par konkurences samazināšanos, kas rezultātā apdraudēs iespēju aizņemties 252 tūkstošiem Latvijas strādājošo iedzīvotāju. Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdienas sēdē plāno izskatīšanai 2. lasījumā sagatavot grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā (PTAL), kas cita starpā paredz ieviest kredīta dienas likmi 0,07% apmērā no kopējās kredīta summas.

Vēlamo uzdod par reālo(4)

Apstiprinājusies jau sākotnēji daudzu paustā skepse par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (Vienotība) vadītās darba grupas, kas izveidota elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas atcelšanai, darbības jēgu un sagaidāmo rezultātu. Vēl vairāk – vairāku enerģētikas nozares ekspertu izteikumi par darba grupas gala ziņojumu ļauj secināt, ka pēdējā darba grupas sēdē nemaz nav panākts vienots tās dalībnieku viedoklis par iespējamajiem risinājumiem.

Kļūdīties esot cilvēcīgi, ja tie, kas kļūdās, ir... savējie(11)

Nesen ar ļoti savdabīgu attaisnojošu argumentu nākusi klajā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā, skaidrojot pēdējā laikā dzirdētos gadījumus, kad VID amatpersonas savās deklarācijās norādījušas salīdzinoši lielas parādsaistības, kā arī pirkumus, aizdevumus, kas, ņemot vērā viņu algu, šķiet aizdomīgi lieli. Intervijā portālam TVNET Pelēkā atzīst, ka ir bijuši šādi gadījumi, taču pašreizējā informācija liecinot, ka tas radies tāpēc, ka atsevišķas amatpersonas, aizpildot deklarāciju, pieļāvušas kļūdas.

Ļaut kapitālam augt pensijā(4)

Ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai INDEXO pirmā darbības gada laikā otrajā pensiju līmenī izdevies piesaistīt vairāk nekā sešus tūkstošus klientu ar aktīviem 45 miljonu eiro apjomā, bet pensiju plāns INDEXO Izaugsme gada laikā (no 2017. gada 3. jūlija līdz 2018. gada 3. jūlijam) uzrādījis ienesīgumu 2,84% līmenī, kas ir augstākais rādītājs starp visiem otrā pensiju līmeņa ieguldījumu plāniem Latvijā.

Rīgas autoosta lielu pārmaiņu priekšā(1)

Rēķinoties ar Rail Baltica ietekmi, a/s Rīgas starptautiskā autoosta (RSA) esošajā teritorijā nākotnē plāno apkalpot starptautiskos un tūrisma autobusus, sarunā ar Guntaru Gūti atklāj valdes priekšsēdētāja Vaira Gromule.

Mikriņu pakalpojumu iepirkumā Rīgā "nesūdzas sūdzēšanās pēc"

"Ik reizi, kad mēs gatavojam piedāvājumu, lasām katru nolikuma punktu. Un ik reizi parādās kādas nianses, kuras ir strīdīgas. Tajā pašā laikā publiskajā retorikā tiek apgalvots, ka mēs tikai principa pēc sūdzamies," par to, ka SIA Rīgas satiksme (RS) organizētajā iepirkumā aizvien jūtamas priekšrocības otram pretendentam, Guntaram Gūtem akcentē AS Liepājas Autobusu parks (LAP) vadītājs Leonīds Krongorns.

VID vadītāja krēsls kā politiskās andeles objekts

Stratēģiski svarīgu valsts iestāžu vadītāju izvēle ir īpaši atbildīgs uzdevums tiem, kam jāīsteno kandidātu atlases un izvērtēšanas process, paveicot to nesasteigti, maksimāli caurspīdīgi un nekļūdīgi. Pavisam vienkārša iemesla dēļ – lai nenāktos piedzīvot visai traģikomiskus mirkļus, kā tas notika dažos pēdējos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidātu atlases konkursos. Loģiski, VID ierindojams stratēģiski svarīgo valsts institūciju pulciņa galvgalī, jo nodokļu administrācijas nozīmi ir grūti pārvērtēt, tajā skaitā arī no nacionālās drošības viedokļa, ņemot vērā, ka VID uzdevums ir iekasēt nodokļus valsts budžetā, bet vēl jo vairāk apkarot nodokļu shēmotājus jeb, vienkārši sakot, nodokļu blēžus.

Bankas kā ķīlnieki vājajai Kontroles dienesta un tiesībsargājošo institūciju sadarbībai. Intervija ar Ilzi Znotiņu(6)

Jaunā Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa intervijā laikrakstam Diena atzīst, ka bankas, kuras Latvijā līdz šim darbojās ar augstāka riska klientiem, faktiski varēja būt situācijas ķīlnieki vājajai Kontroles dienesta un tiesībsargājošo institūciju sadarbībai. Vienlaikus tā bija un ir arī iestāžu vadītāju atbildība par nepieciešamo kontroles sistēmu ieviešanu. Lai situāciju mainītu, Kontroles dienests un valsts pārvalde turpmāk plāno vairāk dalīties par šīs jomas stratēģiju un vīziju, dodot arī vairāk norāžu par to, kā bankām pareizi rīkoties un kādas prasības pret tām tiek izvirzītas. Znotiņa intervijā nenoliedz, ka banka arī bez tīša nodoma varēja nonākt situācijā, kur tā var tikt apsūdzēta par to, ka tā "kaut kādas lietas nav darījusi", jo ir organizētas grupas, kas sniedz noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas pakalpojumus. "Ir arī virkne šo koruptīvo stāstu, kuros, protams, tikai un vienīgi banka būs tā, caur kuru tiks tunelēts šis nelikumīgais maksājums, un banka, nepazīstot šo iespējamo risku, nesaprotot par ko ir runa, var bez tīša nodoma nonākt situācijā, kur tā gala rezultātā var tikt apsūdzēta," intervijā uzsver Znotiņa.

Latviešu meitene lielajā kino pasaulē(9)

Par 11 gadu vecās Anetes Baļķenas pirmajiem lielajiem soļiem pasaules kinoindustrijā, izaicinājumiem un iespējām ar Aneti un viņas mammu Evitu sarunājas Guntars Gūte.

Būtiska uzmanība reģionu ceļiem(1)

"Šis ir gads, kad grants ceļu sakārtošanā ieguldīsim vēsturiski lielākās investīcijas. Arī Zemgalē šogad nozīmīgi darbi plānoti, īpaši ņemot vērā, ka panākts papildu finansējums tieši grants ceļu sakārtošanai, paredzot tā saucamās dubultās virsmas uzklāšanu, grants seguma atjaunošanu un citus darbus. Vienlaikus Zemgales reģionā, līdzīgi kā pārējā Latvijā, īpaša uzmanība tiks pievērsta tieši ūdens atvades sistēmu sakārtošanai," pagājušajā nedēļā notikušajā VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) informatīvajā pasākumā par šovasar plānotajiem ikdienas ceļu uzturēšanas darbiem Zemgales reģionā uzsvēra satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Darba grupa kā politiķa pēdējais salmiņš(2)

Vēlēšanu gadi vienmēr iezīmējušies ar tikai šiem periodiem raksturīgu tendenci, ko divos vārdos var definēt vienkārši: priekšvēlēšanu populisms. Tomēr šogad populismam ir izteikta tendence politiķiem meklēt jebkādas iespējas, lai jebkādā veidā nodemonstrētu īpašas rūpes par valsti un vēlētāju. Un tas nekas, ja šīs rūpes ir dzimušas tikai šobrīd, kad sākas aizvien niknākas cīņas starp politiskajiem spēkiem par iekļūšanu šogad Latvijas, bet nākamgad arī Eiropas parlamentā.

Īpaši atbildīga debesu romantika

Gaisa satiksmes vadības dispečeri ir ļoti prestiža, taču reta profesija, Guntaram Gūtem pauž VAS Latvijas Gaisa satiksme (LGS) Mācību nodaļas vadītāja Vija Posuma

Īpaši atbildīga debesu romantika

Gaisa satiksmes dispečera amats sev līdzi nes ļoti lielu atbildību, jo tieši no šo cilvēku profesionalitātes un spējas saglabāt nosvērtību stresa situācijās atkarīga daudzu cilvēku drošība, norāda VAS Latvijas Gaisa satiksme (LGS) Mācību nodaļas vadītāja Vija Posuma.

Atbildes būtība – atbildes nav. Domā pats!(8)

Gribu pastāstīt par nesen piedzīvoto. Gatavojoties bērna izlaidumam, kas veiksmīgā vai neveiksmīgā kārtā notika 25. maijā – dienā, kad sāka piemērot Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti, – izlēmu drošības pēc lūgt konsultāciju Datu valsts inspekcijai (DVI), vai bērna izlaidumā fotografēt drīkstu tikai savu bērnu, vai tomēr arī kopā ar citiem, un kur drīkstu un kur nedrīkstu izvietot šādas bildes un tamlīdzīgi.

Naudu ceļiem atņem atkritumi(17)

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU) ik gadu jāatvēl ievērojami finanšu un cilvēkresursi autobraucēju piegružoto ceļmalu sakopšanai, kas ir viens no aptuveni 200 dažādiem valsts autoceļu kompleksās ikdienas uzturēšanas darbiem, ko veic LAU. Īpaša uzmanība tiek veltīta pavasaros, kad nokusis sniegs un paveras autobraucēju attieksmei pret apkārtējo vidi neglaimojošs skats. Tad ceļmalu sakopšanu veic vienlaikus visā valsts teritorijā, norāda LAU Autoceļu uzturēšanas un pārvaldības departamenta direktors Vilnis Vigulis.

Rīga var palikt bez mikroautobusu satiksmes(8)

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lietvedībā šobrīd atrodas jau piektā sūdzība par Rīgas satiksmes izsludinātā iepirkuma nosacījumiem saistībā ar mikroautobusu pārvadājumiem galvaspilsētā. Tas vieš bažas, ka 1. janvārī Rīgā var nebūt nodrošināta mikroautobusu satiksme. RS gan tās noraida.

Ābrama: Nākamais cīņas raunds sagaidāms Saeimā(2)

Ar likuma grozījumiem netaisāmies publiskajai pārvaldei liegt dibināt uzņēmumus, bet aicinām nekropļot konkurenci, sarunā ar Guntaru Gūti uzsver Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Rīga izmantos Roterdamas ostas pieredzi

Rīgas brīvostas pārvalde un Roterdamas osta paraksta sadarbības līgumu par ekspertu iesaisti Rīgas ostas darbības stratēģijas izstrādē.

Ar "aizkariem" var mazināt smēķēšanu?(13)

Ceturtdien Saeima otrajā lasījumā skatīs Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotos grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kas paredz noteikt prasību cigaretes un citus tabakas produktus mazumtirdzniecības veikalos novietot tā, lai pircējiem tie nebūtu redzami, piedāvājot tikai produktu cenu lapu. Galvenais idejas aizstāvju arguments šādai iecerei ir ar jebkuriem līdzekļiem mazināt smēķēšanu un tās izraisītās veselības problēmas, taču patiesībā tas izskatās pēc parasta populisma gaidāmo vēlēšanu gaisotnē.

Rūpju imitācija(1)

Pavisam klusi jau līdz valdībai nonākusi, kā sākotnēji tika definēts, ideja diskusijas sākšanai liegt banku akcionāriem, kuriem attiecīgajā bankā pieder 10 un vairāk procentu akciju, būt šīs bankas valdē vai kādā no vadošajiem amatiem. Interesanti, ka vēl pavisam nesen šī doma izskanēja kā Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) ideja ar piebildi, ka LKA rosina par šo ideju sākt diskusiju.

Simsons: Mums jāprot novērtēt brīvību(20)

Represētie ir spilgts piemērs tam, ko totalitārais režīms var izdarīt ar cilvēkiem, kuri ir bijuši savas valsts patrioti, sarunā ar Guntaru Gūti pauž Latvijas Politiski represēto apvienības valdes loceklis Pēteris Simsons

Jāsāk ar pašas komisijas kompetences vērtēšanu(3)

Līdz ar Māra Skujiņa lēmumu atsaukt savu kandidatūru uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amatu jau kārtējo reizi nodokļu administrācija uz nenoteiktu laiku palikusi faktiski bez vadības. Protams, VID ģenerāldirektora pienākumus atkal turpinās pildīt Dace Pelēkā, kura, pēc finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas vārdiem, ļoti labi tiek galā ar šiem pienākumiem, tomēr īsti netop skaidrs, kādēļ tiek izsludināts jauns konkurss.

Tehnoloģijas padara elektroapgādi drošāku un efektīvāku(3)

"Mākslīgajam intelektam nav fizisku ierobežojumu, tas vienlaikus var veikt tūkstošiem operāciju, ko nevar izdarīt cilvēks," intervijā Guntaram Gūtem pauž AS Sadales tīkls valdes loceklis, tehniskais direktors Raimonds Skrebs, norādot, ka līdz ar elektroapgādes infrastruktūras modernizāciju šodien droša un nepārtraukta elektroenerģijas pieejamība ir kļuvusi par pašsaprotamu ērtību.