Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Strīķe: JKP aicinās noteikt, ka valsts pārņem Ventspils ostas pārvaldību

Jaunā konservatīvā partija (JKP) aicinās noteikt, ka pēc ASV pieņemtā lēmuma valsts pārņemtu Ventspils ostas pārvaldību savā pārraudzībā, dibinot valsts uzņēmumu, aģentūrai LETA pastāstīja JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Juta Strīķe.

Politiķe norādīja, ka JKP atbalsta tieši šādu risinājumu, kas partijas ieskatā būtu radikālākais no iespējamiem scenārijiem. Šajā gadījumā ir nepieciešama šāda izlēmīga rīcība, kuru vajadzēja pieņemt arī jau pirms 15 līdz 20 gadiem, paziņoja politiķe.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija, koalīcijā ir izskanējuši vairāki rīcības varianti, piemēram,

par jaunas Ventspils ostas valdes iecelšanu, un šādā gadījumā būtu nepieciešamas likuma izmaiņas, kas paredzētu, ka Ventspils ostas valdi apstiprina valdība. Cits risinājums paredzētu izveidot jaunu valsts uzņēmumu, kas būtu atbildīgs par Ventspils ostas darbību.

Lai šādas situācijas neatkārtotos, esot nepieciešams veikt JKP un tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) virzītās reformas - veikt izmaiņas ģenerālprokurora iecelšanā, izveidot ekonomisko jautājumu tiesu un veikt grozījumus kriminālprocesa regulējumā, piebilda Strīķe.

Jau vēstīts, ka ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) pirmdien, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteicis sankcijas virknei personu un viņu organizāciju Eiropā, Āzijā un Latīņamerikā, tostarp pret Ventspils mēru Aivaru Lembergu (Latvijai un Ventspilij).

OFAC izdevusi Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas nosaka, ka 30 dienu laikā ir jāpārtrauc sadarbība ar sankciju sarakstā iekļautajiem - Lembergu, Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga un augstāk minēto struktūru īpašumi, daļas īpašumos un tieši vai netieši individuāli vai ar citu personu starpniecību piederošās struktūras, kurās viņu daļa ir virs 50%, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē, un par tām jāziņo OFAC.

Lembergs uzskata, ka pret viņu ASV vērstās sankcijas ietekmi neatstās. Viņš aģentūrai LETA teica, ka ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) lēmumu ir "ļoti pavirši" iepazinies un no atzinuma sapratis, ka tagad pasludināts "par diktatoru, kurš Latvijas cietumos ieslodzījis nevainīgus cilvēkus".

Ventspils mēram jau iepriekš "Rīgas zvirbuļi" esot pačukstējuši, ka šāds ASV lēmums tiek gatavots un to esot kārtojuši divi Latvijas valdības pārstāvji - ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) un tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP). Ministri šī lēmuma tapšanā esot piedalījušies, jo abi tradicionāli Lembergā saskata nopietnu politisko konkurentu, paziņoja politiķis.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) aģentūrai LETA pastāstīja, ka Satiksmes ministrija valdības sēdē nākšot klajā ar priekšlikumiem, kā mazināt ASV lēmuma ietekmi uz Ventspils ostā strādājošiem uzņēmējiem un darbiniekiem. Latvijas Televīzijai Linkaits teica, ka lēmums būs vērsts uz to, lai distancētu Lembergu no Ventspils ostas, un tas varētu nozīmēt plašākas izmaiņas Latvijas ostu pārvaldībā, kas ir solīts arī valdības deklarācijā.

Top komentāri

VAS un AS
V
Galvenais lai ar ostām nav tā kā ar valsts akciju sabiedrību „Latvijas valsts meži”, kas publiski visur aizmirst, ka ir „valsts”. Bet faktiski aktīvu atdeve ir izcili zema, tomēr vadību nezin kāpēc mainīt netaisās.
Ekharts
E
Ventspils brivostas valdē ir 4.valsts pārstāvji,4.pašvaldibas parstāvji,kādā jēgā valstij jāparņem uzņemums,kurš ir pašvaldibas teritorijā.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Vai biznesu glābs vaučeri?(3)

Jēdziens "vaučers", kas Akadēmiskajā terminu datubāzē tiek skaidrots kā "dokuments, kas apliecina kādu faktu, piemēram, kredīta piešķiršanu", pēdējā laikā tiek minēts bieži, it ...

ASV: Honkonga vairs nav politiski autonoma no Ķīnas(8)

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien informēja Kongresu, ka Ķīnas īpašo administratīvo rajonu Honkongu vairs nevar uzskatīt par politiski autonomu, tātad tas nav pelnījis īpašu attieksmi sas...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē