Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Viedoklis: ERAF nauda, kas paredzēta koncertzāles būvniecībai Rīgā, tai nemaz nepienākas

Laikraksta Diena 14. jūnija pielikumā Sestdiena publicētajā intervijā ar Finanšu ministra padomnieku Intu Dālderi 9 (!) reizes ir uzsvērti atkārtots: "mums koncertzālei ir paredzēti 23 miljoni eiro no Eiropas struktūrfondiem", "Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 23 miljoni ir vienīgā nauda, kas [...] būs pieejama Rīgas koncertzālei", "mums ir šie 23 miljoni, kurus iespējams izmantot, lai koncertzāles vajadzību atrisinātu" un tamlīdzīgi, raksta RTU Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš.

Tai pašā laikā Dāldera kungs precīzi informē, ka šie līdzekļi pieejami ERAF programmā 5.5.1. Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus, bet kultūras un sporta infrastruktūru ERAF tieši nefinansē.

Viņš arī piebilst: '"man ļoti patīk Anda Sīļa projekts. Būtu lieliski, ja būtu nauda, lai varētu uzbūvēt šo koncertzāli AB dambī", tai pašā laikā norādot, ka pārskatāmā nākotnē valsts budžetā tāda nauda nebūs.

Intervijas ievadā formulētais jautājums "kā nozagt naudu koncertzālei” droši vien domāts kā brīdinājums, ka kāds grib nozagt koncertzāles celtniecībai it kā paredzētos līdzekļus. Par to Dālderis arī sūkstās visas intervijas garumā. Tomēr ERAF līdzekļi, uz kuriem norādīts intervijā, patiesībā paredzēti kultūras un dabas mantojuma aizsargāšanai un attīstīšanai.

Kultūrvēsturiski vērtīgās būves AB dambja pamatīga pārveidošana ar domu tur kādreiz būvēt grūti pieejamu un absurdu celtni nav ne mantojuma aizsargāšana, ne attīstīšana, nemaz jau nerunājot par elementāru saglabāšanu. Tādējādi jautājuma patiesais saturs ir: “kā nozagt naudu, lai to izlietotu koncertzālei”.  Vai ne tā?  

Top komentāri

mg
m
AB dambis uz visa pārējā fona (brūkošie tilti, šausmīgā paskata iekšpagalmu ietves, nolaistie muzeji) ir pat ļoti labā stāvoklī. Kā dambis tas pilnīgi labi pilda savas ūdens līmeņa normalizācijas līmeni vētru laikā, uz aug koki, ir iespējams tur doties atpūsties, pastaigāties. Ir ļoti daudz citu lietu, ko par to ERAF naudu var sakārtot.
hmmm
h
Uz ūdens ēkas labi izskatās, domāju, daudziem nāk prātā Sidnejas opera. Taču SATIKSIME. Tur tas viss atduras. Koncerti notiek vakaros, pēc pieciem, kad visi sāk no darba braukt. Tās būtu vienkārš satiksmes šausmas.
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pret krīzi ar savu biznesu(2)

Politiskās kaislības, kas, tuvojoties Rīgas domes vēlēšanām, sāk mutuļot aizvien intensīvāk, šoreiz, salīdzinot ar laiku pirms dažām iepriekšējām vēlēšanām, mazāk koncentrējas uz nacionālo tematiku, b...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē