Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 4. aprīlis
Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds, Ārvaldis

Viedokļi

Viedoklis: Uzsākot pārmaiņas izglītībā, jāsper pirmais solis

Vēl pavisam nesen, īsi pirms 2019./2020. mācību gada sākuma Latvijas skolās bija vairāki simti brīvu pedagogu darbavietu. Īpaši trūka un arī pašlaik trūkst dabaszinātņu un matemātikas, valodas, IT priekšmetu skolotāju. Tajā pašā laikā, kā liecina nodibinājuma Iespējamā misija veiktais datu apkopojums, no četrus gadus ilgajās pedagoģijas bakalaura studiju programmās uzņemtajiem studentiem divus gadus pēc augstskolas diploma saņemšanas skolās strādā vien aptuveni 10% . Skaidrs, ka pārējie jaunie cilvēki atrod dzīves piepildījumu citās nozarēs, bet varam uzskatīt, ka līdzekļi tieši skolotāju sagatavošanā izlietoti neefektīvi.

Viedoklis: ERAF nauda, kas paredzēta koncertzāles būvniecībai Rīgā, tai nemaz nepienākas

Laikraksta Diena 14. jūnija pielikumā Sestdiena publicētajā intervijā ar Finanšu ministra padomnieku Intu Dālderi 9 (!) reizes ir uzsvērti atkārtots: "mums koncertzālei ir paredzēti 23 miljoni eiro no Eiropas struktūrfondiem", "Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) 23 miljoni ir vienīgā nauda, kas [...] būs pieejama Rīgas koncertzālei", "mums ir šie 23 miljoni, kurus iespējams izmantot, lai koncertzāles vajadzību atrisinātu" un tamlīdzīgi, raksta RTU Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš.

Sedlenieks: Valoņu dumpis uz Eiropas kuģa

Pēdējā laikā vispārējas uzmanības centrā nonācis Beļģijas Valonijas reģions, kura parlaments, pateicoties Beļģijas politiskās sistēmas īpatnībām, ir bloķējis jau 27. oktobrī iecerēto Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma (CETA) parakstīšanu.

Riekstiņa: Kad ir tikai vietējais tirgus

Veiksmīgi sakārtot situāciju nozarē, panākot korektāku konkurenci, izdevies, jo šī ir liela, spēcīga nozare un "balstās uz eksporta tirgiem, nav atkarīga no pirktspējas Latvijā", par kokrūpniecību Dienai šoruden sacīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un atzina, ka nozarēm, kas orientējas galvenokārt uz Latvijas tirgu, iekšējas sakārtošanas process rit smagāk arī tāpēc, ka vietējā tirgū vērojama "nenormāla pārprodukcija".

Starazburivkas mums apkārt

Kā stāsts par pīļu zagļiem, sadzīvisku ķildu risinātājiem un sīku riebeklību novērsējiem var pārtapt simboliskā veselas valsts dzīves un pašreizējās situācijas attēlojumā? Ļoti vienkārši – vajag sakrist laikam un vietai, un cilvēkiem, kas ne tikai stāstu pamana, bet arī nolemj to iemūžināt filmā.

Šonedēļ SestDienā: Visuresošais Jā

Svarīgs ir pirmais teikums. Bet arī galu vajag zināt. Tā varētu divos teikumos kopā salikt divus Ziedoņus – Imantu un Rimantu. Tēvs esot teicis par to pirmo, dēlam svarīgi zināt, uz ko tas viss iet. Pa vidu tad var visādi. Varbūt arī pie gleznu rāmju griešanas atgriezties, saviem kādreizējiem skolasbiedriem kļūstot par mācekli.

Zanders: Tik ilgi iesildījās, ka...

Pilnīgi saprotu kolēģus, kurus neapmierināja premjera apcerīgums, preses konferencē pēc valdības sēdes otrdien informējot par pieņemto lēmumu veselības aprūpes sistēmas izmaiņu kontekstā. "Tuvākajā laikā", "reformai dota zaļā gaisma" un līdzīgas tēzes saskārās ar nepacietīgiem jautājumiem par finansējuma izcelsmi.

Zanders: Ieilgusī mīņāšanās uz starta līnijas

Valdību veidojošo partiju kavēšanās apstiprināt līderus kandidātu sarakstiem Rīgā pašvaldību vēlēšanās visbiežāk tiek skaidrota ar nepieciešamību atrast pašreizējiem galvaspilsētas vadītājiem līdzvērtīgus personāžus. Tas objektīvi nav viegli, tādēļ zobošanās, ka ieilgusī pauze uzrāda spējīgu politiķu neesamību partijās, nav īsti vietā. Vienlaicīgi mazāk tiek apspriesti citi iemesli - piemēram, tas, ka, sarunvalodā izsakoties, nemaz neviens tā neraujas kaujā.

Meļņiks: Zemo algu nākotne

Manāms satraukums par politiķu ieceri likvidēt mikrouzņēmumus, vispirms ieviešot īpašas sociālās iemaksas to darbiniekiem, tad līdz 2018. gada 15. decembrim liekot pārreģistrēties kādā no pastāvošajiem nodokļu maksāšanas režīmiem. Cik daudz cilvēku tas skars, var spriest pēc tā, ka šī gada oktobra sākumā reģistrēti bija 50 845 mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji - gan individuālie komersanti, gan uzņēmumi, kas nodarbina līdz piecām personām.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide