Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Viedokļi

Tango ar diktatoru: vai bija tā vērts?

Šobrīd ir piektā diena kopš apkaunojošā prezidenta vēlēšanu farsa Baltkrievijā. Nu jau šķiet ap 10 000 cilvēku ir aizturēti, tiek spīdzināti uz ātru roku noorganizētās pārbāztās kamerās, OMON brutalitāte ir pieaugusi līdz sadistu orģiju cienīgiem skatiem. Lukašenko neatkāpjas, bet tā vietā kāpina draudus un represijas.

Viedoklis: Uzsākot pārmaiņas izglītībā, jāsper pirmais solis

Vēl pavisam nesen, īsi pirms 2019./2020. mācību gada sākuma Latvijas skolās bija vairāki simti brīvu pedagogu darbavietu. Īpaši trūka un arī pašlaik trūkst dabaszinātņu un matemātikas, valodas, IT priekšmetu skolotāju. Tajā pašā laikā, kā liecina nodibinājuma Iespējamā misija veiktais datu apkopojums, no četrus gadus ilgajās pedagoģijas bakalaura studiju programmās uzņemtajiem studentiem divus gadus pēc augstskolas diploma saņemšanas skolās strādā vien aptuveni 10% . Skaidrs, ka pārējie jaunie cilvēki atrod dzīves piepildījumu citās nozarēs, bet varam uzskatīt, ka līdzekļi tieši skolotāju sagatavošanā izlietoti neefektīvi.

Skarbs impulss paskatīties uz sevi no malas

Mūsdienu mainīgajā pasaulē ir arī kaut kas nemainīgs: viedoklis, ka "labāk nebūs, drīzāk sliktāk". Palasot dažādu gudru cilvēku atzinumus ASV prezidenta vēlēšanu kontekstā, redzam to pašu konstrukciju. Neatkarīgi no tā, kurš uzvarēs – Donalds Tramps vai Hilarija Klintone –, labi nebūšot. Un seko pietiekami racionāla argumentācija.

Sedlenieks: Valoņu dumpis uz Eiropas kuģa

Pēdējā laikā vispārējas uzmanības centrā nonācis Beļģijas Valonijas reģions, kura parlaments, pateicoties Beļģijas politiskās sistēmas īpatnībām, ir bloķējis jau 27. oktobrī iecerēto Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma (CETA) parakstīšanu.

Riekstiņa: Kad ir tikai vietējais tirgus

Veiksmīgi sakārtot situāciju nozarē, panākot korektāku konkurenci, izdevies, jo šī ir liela, spēcīga nozare un "balstās uz eksporta tirgiem, nav atkarīga no pirktspējas Latvijā", par kokrūpniecību Dienai šoruden sacīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un atzina, ka nozarēm, kas orientējas galvenokārt uz Latvijas tirgu, iekšējas sakārtošanas process rit smagāk arī tāpēc, ka vietējā tirgū vērojama "nenormāla pārprodukcija".

Starazburivkas mums apkārt

Kā stāsts par pīļu zagļiem, sadzīvisku ķildu risinātājiem un sīku riebeklību novērsējiem var pārtapt simboliskā veselas valsts dzīves un pašreizējās situācijas attēlojumā? Ļoti vienkārši – vajag sakrist laikam un vietai, un cilvēkiem, kas ne tikai stāstu pamana, bet arī nolemj to iemūžināt filmā.

Šonedēļ SestDienā: Visuresošais Jā

Svarīgs ir pirmais teikums. Bet arī galu vajag zināt. Tā varētu divos teikumos kopā salikt divus Ziedoņus – Imantu un Rimantu. Tēvs esot teicis par to pirmo, dēlam svarīgi zināt, uz ko tas viss iet. Pa vidu tad var visādi. Varbūt arī pie gleznu rāmju griešanas atgriezties, saviem kādreizējiem skolasbiedriem kļūstot par mācekli.

Zanders: Tik ilgi iesildījās, ka...

Pilnīgi saprotu kolēģus, kurus neapmierināja premjera apcerīgums, preses konferencē pēc valdības sēdes otrdien informējot par pieņemto lēmumu veselības aprūpes sistēmas izmaiņu kontekstā. "Tuvākajā laikā", "reformai dota zaļā gaisma" un līdzīgas tēzes saskārās ar nepacietīgiem jautājumiem par finansējuma izcelsmi.

Zanders: Ieilgusī mīņāšanās uz starta līnijas

Valdību veidojošo partiju kavēšanās apstiprināt līderus kandidātu sarakstiem Rīgā pašvaldību vēlēšanās visbiežāk tiek skaidrota ar nepieciešamību atrast pašreizējiem galvaspilsētas vadītājiem līdzvērtīgus personāžus. Tas objektīvi nav viegli, tādēļ zobošanās, ka ieilgusī pauze uzrāda spējīgu politiķu neesamību partijās, nav īsti vietā. Vienlaicīgi mazāk tiek apspriesti citi iemesli - piemēram, tas, ka, sarunvalodā izsakoties, nemaz neviens tā neraujas kaujā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide