Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +22 °C
Daļēji apmācies
Otrdiena, 15. jūnijs
Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Pāvests sola, ka baznīca vairs nepieļaus bērnu seksuālās izmantošanas gadījumu noklusēšanu

Bērnu seksuālā izmantošana ir smags un neattaisnojams noziegums, kas salīdzināms ar savulaik noteiktās kultūrās piekopto cilvēku upurēšanu, svētdien paziņojis pāvests Francisks, noslēdzot augstākās garīdzniecības samitu Vatikānā, kurā četras dienas tika diskutēts par seksuālās vardarbības novēršanu katoļu baznīcā.

Viņš solījis, ka baznīca vairs nepieļaus bērnu seksuālās izmantošanas gadījumu noklusēšanu.

"Nevienu pārkāpumu nedrīkst noklusēt, kā tas parasti noticis agrāk, jo noklusēšana vairo ļaunumu un veido jaunu skandāla slāni," uzsvēris pāvests. "Ļaužu taisnīgajā sašutumā baznīca saskata Dieva dusmu atspoguļojumu, jo šie iesvētītie krāpnieki nodevuši un apvainojuši Dievu," norādījis pāvests.

"Mazie cilvēki, kas viņos atrada nevis tēvus un garīgos vadītājus, bet mocītājus, ar savu apslāpēto kliedzienu satricinās liekulības un varas apziņas nocietinātās sirdis. Mūsu pienākums ir dziļi ieklausīties šajā apslāpētajā kliedzienā," uzsvēris Francisks.

Vairāk nekā 30 gadus pēc seksuālās uzmākšanās skandālu izcelšanās Īrijā un Austrālijā un 20 gadus pēc skandāla ASV, bīskapi un vadošie garīdznieki daudzviet Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā vai nu noliedz, ka seksuālā vardarbība un uzmākšanās ir problēma garīdznieku vidū, vai arī cenšas mazināt šīs problēmas apmērus.

Francisks sasauca šo samitu pēc Čīles pedofilijas skandālu aktualizēšanās pagājušajā gadā. Apjaušot, ka nav pievērsis tam pienācīgu uzmanību, Francisks solījis uzņemt jaunu kursu šīs problēmas risināšanā un vēlas tajā iesaistīt visu baznīcas vadību.

Ceturtdien, atklājot šo samitu, pāvests ieskicēja reformu plānu bērnu seksuālās izmantošanas novēršanai, bet savā svētdienas runā nepieminēja konkrētus soļus, izņemot solījumu pieņemt stingrāku Vatikāna likumdošanu pret bērnu pornogrāfiju internetā.

Top komentāri

Viena lieta ir solīt.
V
Cita lieta - solīto realizēt. Kaut vai ņemsim to pašu Zeiļu. Neesmu tik naivs, lai domātu, ka vecis vecumdienās kritis kārdināšanā. Tieši otrādi, tā ir grēkpilna dzīve, ka nav pavadīta atturībā un gavēnī, bet gan neprātīgi lutinot miesu un tās iegribas. Un tā ir vesela sistēma, ko pats velns ir CEMENTĒJIS, tā kā to izjaukt nevarēs, ka arī nevienam nav izdevies pirmatnējo grēku neitralizēt kā vien Kristum, bet Kristus ir Dievs.
Riebumu pret baznīcu
R
RADA sātans un viņa liekulīgie kalpi - maukuri, zagļi, blēži, meļi, laulības pārkāpēji, ķengātāji, dzērāji un pārējie nešķīsteņi, kam baznīca riebj, toties neriebj mauku mājas, krogi un citas uzdzīves vietas.
Jāņa Vanaga dēls kādreiz
J
(kamēr bija virs zemes) teica: ŠOS GANUS VIENO NAIDS...NAIDA ORĢIJAS PRET SAVĀM AVĪM. To zināja teikt cilvēks, kas bija tuvu VIRTUVEI, un visas tās šausmas pats savām acīm redzēja, bet palaida muti. Ļoti iespējams, par to ar savu dzīvību samaksāja, jo Baiba nav tā māte, kas MĀTES MĪLESTĪBU pazīst.
Skatīt visus komentārus

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Meklē ceļu uz labklājību(3)

Latviju un pārējo pasauli vēl nebija satricinājusi Covid-19 pandēmija, kad Eiropas Savienības (ES) institūcijās jau tika spriests par to, ka nepieciešams visās dalībvalstīs ieviest vienotus min...

Dienas komentārs

Vairāk Dienas komentārs


Latvijā

Vairāk Latvijā


Pasaulē

Vairāk Pasaulē