Laika ziņas
Šodien
Sniega pārslas

Citi

Gada balva sportā par mūža ieguldījumu – velomehāniķim Arkādijam Svecem(1)

2017. gada Latvijas Gada balva sportā par mūža ieguldījumu piešķirta vīram, kurš visu dzīvi nepagurstoši veltījis savai lielajai mīlestībai – riteņbraukšanai. Izcilais sporta mehāniķis Arkādijs Svece velosportā aizvadījis vairāk nekā 60 gadus, palīdzot sportistiem sešās Olimpiskajās spēlēs. Balva laureātam tiks pasniegta Latvijas Gada balvas sportā 2017 svinīgajā ceremonijā 21. decembrī kinoteātrī Splendid Palace, kuru varēs vērot tiešajā pārraidē Latvijas Televīzijā.

Nosaukti visi Latvijas Gada balvas sportā pretendenti

Uz Latvijas 2017.gada labākā sportista balvu pretendēs basketbolists Kristaps Porziņģis, skeletonists Martins Dukurs, biatlonists Andrejs Rastorgujevs, bokseris Mairis Briedis un smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, savukārt dāmām par trofeju spēkosies tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova, kā arī septiņcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa, svarcēlāja Rebeka Koha un cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Latvijai sudrabs pasaules čempionātā kamanu suņu sportā(1)

Polijā notikušajā pasaules čempionātā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos Latvija nopelnīja vienu medaļu, ko sarūpēja Mārtiņš Kristons no Berģiem, izcīnot otro vietu četru suņu velokamanu klasē, informē Kamanu suņu sporta federācijas pārstāvis Ivars Bācis. Vēl no mūsējiem augstvērtīgus rezultātus uzrādīja desmitniekā iekļuvušie Artūrs Jakobsons un rīdzinieks Raimonds Kleinbergs, kā arī 11.vietu ieguvusī viņa meita Ginta Kleinberga, kurai līdz desmitniekam pietrūka tikai pusotra sekunde.

Florbolistes Bratislavā cer cīnīties par pusfinālu © DIENA

Apdraudēt priekšā esošo favorītu pozīcijas, nevis bažīgi vērties pār plecu pēc sekotājiem pasaules čempionātā, kas 1. decembrī sāksies Bratislavā, centīsies Latvijas sieviešu florbola valstsvienība. Komanda uz Slovākijas galvaspilsētu izbrauca trešdien agri no rīta un priekšsacīkstes sāks sestdien ar spēli pret Čehiju. Latvijas izlases spēļu tiešraide LTV7.

Krīt Latvijas rekordi spēka trīscīņā

Noslēdzies 2017. gada Latvijas vīru un sieviešu čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā, kas aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Siguldā. Sacensību laikā tika laboti vairāki Latvijas rekordi, informē rīkotāji.

Iespējamais Brieža un Usika dueļa datums - 27. janvāris

Maira Brieža un ukraiņa Oleksandra Usika pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara pusfināla cīņa, iespējams, notiks 27. janvārī, lai gan Brieža komanda pagaidām nevarēja apstiprināt, ka tieši tajā datumā abi bokseri tiksies ringā. Par iespējamo abu sportistu dueļa datumu svētdien vēstīja interneta portāls Boxingnews24.com, gan neminot, kur šī cīņa varētu notikt.

Divas cerības desmit gadiem © DIENA

Regulāra dalība olimpiskā triatlona distancē Eiropas kausa junioru posmos un augstvērtīgi rezultāti – galvenie iemesli, kāpēc Daniela Leitāne un Savēlijs Suharževskis uzskatāmi par pašmāju triatlona galvenajām cerībām. Abi Latvijas rangu līderi tēmē uz dalību olimpiskajās spēlēs, liekot vietējās triatlona saimes pārstāvjiem par sevi runāt kā par galvenajiem varoņiem gan tagadnē, gan pārskatāmā nākotnē.

Jaunas ēras gads triatlonā © DIENA

Labākie šī gada triatlonisti un "dzelzsvīri" sestdien Baltezerā tiek sumināti ikgadējā Latvijas Triatlona federācijas gada noslēguma pasākumā. Gads pagājis nozīmīgu sacensību rīkošanas zīmē, jo Latvijā pirmo reizi vēsturē notika sacensības Half Ironman distancē, bet Rīga augustā uzņēma "trīs reiz trīs" sacensības – triatlonisti sacentās Rīgas triatlona, Baltijas čempionāta un Eiropas Junioru kausa ietvaros.

Latvijas Triatlona federācijas izpilddirektors: Jāattīsta reģioni un jāstrādā ar spējīgākajiem © DIENA(1)

Latvijas Triatlona federācija (LTF) pagājušajā mēnesī tika pie jauna izpilddirektora. Starp vairākiem kandidātiem LTF deva priekšroku bijušajam triatlonistam Jānim Ozoliņam. Kopš 2001. gada viņš pats nopietni startēja sacensībās un jau bija nacionālās federācijas valdes loceklis. Paejot malā no aktīvā sportista gaitām, sanāca attālināties arī no pašmāju triatlona saimniecības, bet tagad Ozoliņš ir gatavs uzrotīt piedurknes un strādāt, lai kopīgiem spēkiem Latvija beidzot varētu lepoties ar savu sportistu olimpiskajās spēlēs.