Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ražošana

airBaltic palielinās sēdvietu skaitu ekonomiskajā klasē © DIENA(7)

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic, atsaucoties uz klientu pieprasījumu, jūlijā sāks piedāvāt vairāk ekonomiskās un pamata klases sēdvietas uz populāriem atpūtas galamērķiem Vidusjūras un Melnās jūras piekrastē, kā arī uz īsākiem reģionālajiem reisiem, ziņo lidsabiedrība.

Samazina airBaltic padomi(2)

Ceturtdien, 28.jūnijā, airBaltic akcionāru sapulcē tika apstiprināta lidsabiedrības padome jaunā sastāvā. Turpmāk airBaltic līdzšinējo sešu padomes locekļu vietā strādās trīs, ziņo Satiksmes Ministrijas (SM) pārstāvji.

Par Latvijas visgaršīgāko alu atzīts Užavas gaišais © DIENA(3)

Tautas balsojumā, kurā piedalījās 30’546 sociālā medija draugiem.lv lietotāji, par visgaršīgāko alu Latvijā atzīts Užavas gaišais, otro vietu ieņem Valmiermuiža gaišais alus, savukārt trešajā vietā ierindojas Aldara Zelta alus.Divu nedēļu garumā ikvienam draugiem.lv lietotājam (18+) bija iespēja izveidot savu alus topu, balsojot par visu Latvijas alus darītavu alus šķirnēm.

Špillers: Ražotājiem vasarā jāizmanto iespēja "doties līdzi" klientiem

Ik gadu uz Līgo svētkiem var konstatēt pārtikas produktu segmenta reklāmdevēju palielinātu aktivitāti, bet Latvijā par maz tiek izmantota iespēja doties līdzi patērētājam atpūtā, reklamējoties svētkos, festivālos, žurnālos un radio, uzskata mārketinga komunikāciju grupas Alpha Baltic vadītājs Lauris Špillers.

Rīgas Kuģu būvētavai Ukrainas centieni pēc enerģētiskās neatkarības devuši 400 miljonus latu © DIENA(2)

Nezalezhnist jeb tulkojumā no ukraiņu valodas Neatkarība - tā ceturtdien Singapūrā tika nokristīta gāzes ieguves platforma, kuru a/s Rīgas kuģu būvētava (RKB) piegādās Ukrainas valsts uzņēmumam Černomorneftegaz. Pēc nesenajiem «gāzes kariem» ar Krieviju Ukraina apņēmusies iegūt pilnīgu enerģētisko neatkarību no sava austrumu kaimiņa, tāpēc arī tiek īstenots vērienīgais projekts, kurā Latvijas uzņēmums pamanījies «nokost» teju 400 miljonus dolāru vērtu kumosu.

Pagarināts konkursa Biznesa uzrāviens pieteikumu termiņš © DIENA

Sakarā ar lielo uzņēmumu interesi un šobrīd saspringto darba vai atvaļinājumu grafiku, pieteikšanās termiņš uzņēmējdarbības atbalsta programmā Biznesa uzrāviens tiek pagarināts līdz 29. jūnijam, ziņo tā organizatori Latvijas Uzņēmējdarbības Attīstības centrs.

Dienas diskusija: AES ir biznesa projekts vai politika?

Diskusija Dienas redakcijā par Latvijas dalību Visaginas AES būvē. Diskusijā piedalījās Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Latvenergo vadītājs Āris Žīgurs, Austspriegumu tīklu vadītājs Varis Broks, Saeimas deputāts Ivars Zariņš (Saskaņas centrs) un Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silinieks. Diskusiju vadīja Dienas komentētājs Andrejs Panteļejevs.__Andrejs Panteļējevs. Tad kā tur ir - vai mūsu līdzdalība Visaginas AES ir vairāk politisks vai ekonomisks jautājums?

47 % iedzīvotāju neatbalsta Rīgas ūdens fasētā dzeramā ūdens ražošanu(4)

47% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem uzskata, ka SIA Rīgas ūdens nebūtu jāražo fasētais dzeramais ūdens, liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT raidījumu _900 sekundes _jūnijā veiktā pētījuma rezultāti.22% aptaujāto uzskata, ka SIA Rīgas ūdens noteikti nav jāražo fasēts dzeramai ūdens; 25% - norādījuši, ka "drīzāk nav jāražo'.

22 Latvijas pārtikas uzņēmumi apvienojas klasterī © DIENA(8)

22 pazīstami pārtikas un atbalstošo nozaru uzņēmumi apvienojušies Latvijas pārtikas nozares uzņēmumu sadarbības veicināšanas un produkcijas eksportspējas paaugstināšanas klasterī, lai spētu atbalstīt viens otru iekšējā un ārējā tirgū, kā arī ar mazāko resursu un investīciju apjomu sasniegt vairāk rezultātu, tai skaitā arī ieviest jaunas inovatīvas tehnoloģijas, skaidro jaunizveidotā klastera projekta koordinatore Evita Vilšķērste.