Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Vai eirozonai būs pašai sava bankas karte? © DIENA(2)

Tiek pieļauts, ka 20 lielas Eiropas bankas, galvenokārt vadošie Francijas finanšu institūti un Vācijas Deutsche Bank, intensīvi apspriež vienotas Eiropas maksājumu sistēmas un arī maksājumu kartes izveides un ieviešanas iespējas. Par to vēsta ziņu aģentūra AFP, atsaucoties uz tās rīcībā esošo informāciju.

Digital Freedom Festival papildina 15.novembra programmu

15. novembrī tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāla Digital Freedom Festival programmu papildina vairāki iedvesmojoši runātāji - ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu rīcības kampaņas globālās informācijas un iesaistes vadītāja Laura Hildebranda, Cilvēka genoma fonda prezidente Sjūzena Bāra un Google News Lab mācībspēks Mareks Millers. Festivāla laikā no 14.-15. novembrim Rīgā pulcēsies vairāk nekā 1500 tehnoloģiju un startup uzņēmēju, ekspertu, politikas veidotāju, investoru, žurnālistu un studentu no visas pasaules, lai dalītos ar iedvesmas stāstiem un pieredzi.

Lai strādātu uz kuģa, personībai jābūt harmonijā ar jūru © DIENA(1)

Šogad kompānija Tallink Grupp svin 30 gadu jubileju. Tās uzņēmums Tallink Latvija pie mums darbojas 13 gadu, nodrošinot regulārus pasažieru, transportlīdzekļu un kravu pārvadājumus starp Rīgu un Stokholmu. Te jāpiebilst, ka Zviedrijā, Somijā un Igaunijā kruīza ceļojumi ar kuģi jau gadu desmitiem ir sena biznesa izbraukumu un ģimenes brīvdienu tradīcija, kas līdz ar Tallink ienākšanu attīstījusies arī Latvijā.

Eksperti pagaidām vēl neprognozē eirozonas ekonomikas paātrināšanos © DIENA

Nesenie ziņojumi par Eiropas monetārās savienības tautsaimniecības attīstību nav pārāk iedvesmojoši. Saskaņā ar statistikas datiem šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn, eirozonas ekonomiskais pieaugums ir sarucis līdz 1,1%, tādējādi sasniedzot savu pēdējās piecgades sliktāko rādītāju. Arī turpmākā situācijas attīstība nešķiet pārāk daudzsološa, kas neizslēdz iespēju, ka valūtas zonas ekonomiskais pieaugums krītas līdz nullei.

Valstij lētāka aizņemšanās © DIENA(15)

Latvijas finansiālais stāvoklis pēdējo desmit gadu laikā ir mainījies visai kardināli – Latvija no valsts, kurai neviens nebija gatavs aizdot naudu ar saprātīgām procentu likmēm, ir kļuvusi par valsti, kurai naudu aizdot ne tikai labprāt, bet pat ar negatīvām likmēm.

Gada inflācija oktobrī Latvijā - 2,3%

Patēriņa cenas šogad oktobrī salīdzinājumā ar septembri Latvijā pieauga par 0,4%, bet gada inflācija - šogad oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada oktobri - bija 2,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lidostā Rīga izbūvēs vienu no modernākajiem kravu apstrādes centriem Eiropā(1)

Parakstot sadarbības līgumus starp lidostu Rīga, loģistikas kompāniju SIA DHL Latvia un nekustamo īpašumu attīstīšanas uzņēmumu SIA Castor Construction, šonedēļ tika sperts pirmais solis, lai lidostā Rīga izbūvētu vienu no modernākajiem sūtījumu apstrādes un loģistikas centriem Eiropā, informē lidostas pārstāve Laura Karnīte.

Energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos būs pieejami 11 miljoni eiro

Ministru kabinets otrdien nolēma energoefektivitātes paaugstināšanai ražošanas objektos veltīt vairāk nekā 11 miljonus eiro, apstiprinot Eiropas Savienības (ES) fondu programmas Veicināt efektīvu energoresursu izmantošanu, enerģijas patēriņa samazināšanu un pāreju uz AER apstrādes rūpniecības nozarē trešās projektu iesniegumu atlases kārtas nosacījumus.

Tautsaimniecību baro ciemiņu atvestā nauda © DIENA(9)

Ārvalstu tūristi izglāba Portugāles ekonomiku no 2009. gada globālās krīzes smagajām sekām, un nauda, ko ceļotāji iztērējuši šajā Dienvideiropas valstī, palīdzēja tai izkļūt no finansiāli sarežģītās situācijas, kādā portugāļu sabiedrība atradās 2010.–2014. gadā. Turklāt arī patlaban, 2019. gadā, uzņemošais tūrisms ir ļoti svarīga Portugāles tautsaimniecības nozare, kas ģenerē miljardos mērāmu apgrozījumu, nodrošina daudz darbvietu un ļauj attīstīties uzņēmējdarbības videi. Tāds viedoklis šoruden Atlantijas okeāna piekrastes valstī Portugālē bija dzirdams bieži.

Digital Freedom Festival izsludina oficiālo programmu

Vērienīgais tehnoloģiju, startup, politikas un dzīvesstila festivāls Digital Freedom Festival, kas no 14. līdz 15. novembrim Rīgā pulcēs vairāk nekā 1500 tehnoloģiju un startup uzņēmēju, ekspertu, politikas veidotāju, investoru, žurnālistu un studentu, izsludina oficiālo programmu. Divu dienu laikā vairāk nekā 110 runātāji no visas pasaules dalīsies ar iedvesmas stāstiem un zināšanām - kā uzņēmējiem, sabiedrībai un politiķiem labāk sadarboties un izmantot tehnoloģiju radītās priekšrocības.

Tehnoloģiju lietošana Baltijas gaumē © DIENA(1)

Tehnoloģiju izmantošanas paradumi, ar to saistītie riski, kā arī cilvēku attieksme pret tiem ir daļa no faktoriem, kas veido informācijas tehnoloģiju (IT) drošības kultūru. Kas vienam rada satraukumu, citam šķiet nesvarīgs, trešajam tās jau ir šausmas.

Aktuālais izaicinājums ir digitālu risinājumu ieviešana © DIENA(7)

Finanšu nozares asociācijas (FNA) kreditēšanas indekss uzņēmējdarbības segmentā liecina, ka šādu situāciju galvenokārt ietekmējusi valsts kopējā ekonomiskā izaugsme, kas, lai gan kļuvusi lēnāka, joprojām ir pozitīva un atspoguļojas iekšzemes kopprodukta (IKP), uzņēmumu peļņas un uzkrātā kapitāla pieaugumā. Tiesa, kopumā uzņēmumu spēja aizņemties joprojām ir krietni lielāka nekā vēlme saņemt aizņēmumu. Savukārt banku spēja un vēlme kreditēt uzņēmumus, lai gan joprojām ir augstāka nekā pirms desmit gadiem, nozarē piedzīvoto strukturālo pārmaiņu ietekmē šogad sarukusi, indeksa prezentācijā norādīja FNA Kreditēšanas komitejas līdzpriekšsēdētājs, SEB bankas valdes loceklis Kārlis Danēvičs.

Pārāk nesteidzas ieguldīt © DIENA

Neraugoties uz to, ka pasaules biržās tirdzniecība šogad aizritējusi samērā optimistiskā gaisotnē un rezultātā akciju indeksi turpina atrasties tuvu saviem vēsturiskajiem maksimumiem, pozitīvisms nav attiecināms uz visiem tirgus segmentiem.

Grib paaugstināt kravu pārvadājumu kvalitāti © DIENA(3)

Krievijas valdības sāktā transporta infrastruktūras modernizācijas un paplašināšanas plāna ietvaros ir paredzēta plaša transporta un loģistikas centru tīkla izveide, turklāt plānots, ka trīs no šiem centriem atradīsies Baltijas jūras piekrastē.

Vēl diskutē par autokravām © DIENA(3)

Autokravu pārvadājumu regulējums jeb tā dēvētā Mobilitātes pakotne I, kā arī autobusu tirgus atvēršanas scenāriji un aviopasažieru tiesību stiprināšana ir tie transporta jomas jautājumi, kuri patlaban ir aktuāli Eiropas Savienības (ES) līmenī.