Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ziņas

Aug darbinieku prasības © DIENA

Gads sākās ar streiku vilni. Vācijā, Itālijā un Lielbritānijā tas turpinās arī martā. Francijā transporta jomas darbinieki ir draudējuši pat ar septiņus mēnešus ilgiem protestiem, ja netiks apmierinātas viņu prasības par lielākām algām. Šīs ziņas varētu palikt tikai virsrakstos, taču tās ietekmēs arī mūsu maciņus, jo algu pieaugums stimulē inflāciju, un, ja tā saglabāsies virs 2%, tad Eiropas Centrālā banka, visticamāk, procentu likmes vēl nesamazinās.

Sākusies parakstīšanās AS Grenardi Group obligācijām ar 10% likmi

Baltijā visstraujāk augošais juvelierizstrādājumu mazumtirdzniecības tīkls AS Grenardi Group (mātesuzņēmums GRENARDI un GIVEN veikaliem) paziņo par publisko obligāciju piedāvājumu 12 miljonu eiro apmērā visās Baltijas valstīs ar fiksētu gada procentu likmi 10% un dzēšanas termiņu trīs gadi. Parakstīšanās periods ilgs līdz 15. aprīlim, un tajā var piedalīties gan profesionāli, gan privātie investori.

Tamro Baltics valdei pievienojas jauni dalībnieki

Pēdējā laikā ir notikušas izmaiņas Baltijā vadošā medikamentu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības uzņēmuma Tamro Baltics vadībā. B2C kanāla un komercdirektors Kristers Tamms (Krister Tamm) iecelts par Tamro Baltics izpilddirektora vietnieku, kā arī valdei pievienojušies trīs jauni dalībnieki – Aleksejs Boroduļins, Uldis Priekulis un Inese Žēpere.

Nevērtēt tikai cenu © DIENA

Jau vairākus gadus valsts un pašvaldību iestādes publiskajos iepirkumos sadarbības partnerus komunikācijas projektiem izvēlas pēc saimnieciski izdevīgākā piedāvājuma. Visu cieņu, tas ir labi!

Digitālā transformācija nepieciešama arī Baltijas biznesa vidē

Pasaulē valda vispārizplatīts stereotips, ka digitālās transformācijas karognesēji ir drosmīgi inovatīvu tehnoloģiju izstrādātāji, kā arī biznesmeņi, kas saskata un izmanto šīs iespējas. Tiek uzskatīts, ka viņi dzen uz priekšu vispārējo digitālo attīstību, kamēr valsts sektori šajā jomā ir nedaudz senili. Daudzviet pasaulē tā arī ir. Taču Baltijā, un jo īpaši Latvijā, vērojams tieši pretējais – valsts digitalizācija ik gadu uzņem apgriezienus, un ir pamats runāt par to, ka Baltijas reģions kopumā uzrāda labus rezultātus publiskā sektora digitalizācijā.

Mainās klientu apkalpošana © DIENA

Domāju, ka patlaban vien retais apšaubīs to, ka mākslīgais intelekts (MI) ir daudzu jomu nākotne. Pasaules pieredze rāda, ka tieši klientu apkalpošanā MI tiek ieviests ātri, saskatot gandrīz neierobežotas iespējas tam, kā uzlabot klientu servisu.

Kurp ceļot pavasarī? © DIENA

Daudzviet Eiropā pavasara siltumu var izjust ātrāk nekā Latvijā, un turp ir vērts doties ceļojumā tieši šajā gadalaikā.

Var pārdot vai izīrēt © DIENA

Precēti pāri nereti izvēlas ņemt hipotekāro kredītu kopā kā līdzaizņēmēji, lai varētu saņemt lielāku aizdevumu. Taču gadījumā, ja pāris pieņem lēmumu šķirties, bieži rodas nesaprašanās par to, ko iesākt ar vēl neatmaksāto mājokļa kredītu.

Kā Latvija var izkļūt no “vidējo ienākumu slazda”

Šogad aprit 20 gadi kopš Latvijas pievienošanās ES. Šajā laikā mums ir izdevies spert nozīmīgus soļus “rietumu” dzīves līmeņa virzienā, taču joprojām esam tālu no attīstītākajām ES valstīm. Turklāt, turpinot pašreizējo ekonomisko politiku, ko es sauktu par “stabilizācijas politiku”, mēs riskējam, ka nekad tās nesasniegsim.

Šogad – gausa izaugsme © DIENA

Divi uz Krievijas izraisītā kara Ukrainā fona aizvadītie gadi Latvijas ekonomikā pagājuši stagnācijas zīmē. Pērnā gada nogalē gan ekonomika ievērojami sasparojās, tomēr lielu cerību uz straujas izaugsmes turpināšanos nav.