Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

20. janvāris, 2019

de facto: Ministra padomnieks lobējis firmu, kas pretendē uz 200 miljonu iepirkumu(5)

Latvijas Televīzijas raidījums de facto izpētījis, ka aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa (Zaļo un Zemnieku savienība) ārštata padomnieks Ģirts Kalniņš nevien sākotnēji lobējis viena pretendenta ienākšanu Latvijā, turklāt ar ideju par kopuzņēmuma veidošanu, bet arī jau vēlāk, konkursa norises laikā interesējies par iespējām mainīt izvēlētās iepirkuma procedūras gaitu.

LNT: Arī pēc Brexit Latvijas zelta rezerves glabāsies Anglijas Bankā(6)

Lai gan līdzšinējās ciešās ekonomiskās attiecības starp Eiropas Savienību (ES) un Lielbritāniju pēc tās izstāšanās no savienības kļūs vājākas, Latvijas Banka turpinās sadarbību ar Apvienoto karalisti zelta rezervju glabāšanā, tā ziņo LNT raidījums TOP10.

Nekā personīga: IUB lūdz policijai izmeklēt iespējamu krāpšanos LVC konkursā(2)

Pērnā gada vasaras beigās AS Latvijas valsts ceļi (LVC) noslēdza 8,5 miljonu eiro līgumu ar kompāniju Reck. Summa bija divas reizes lielāka par izsludināto. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) šonedēļ licis sākt kriminālprocesu par iespējamu krāpšanos. IUB konstatējis, ka uzvarētājs atsaucies uz apakšuzņēmēju pieredzi, kāda tiem nav bijusi. Ja tas atklātos ātrāk, Reck nebūtu ticis pie lielā pasūtījuma, svētdienas vakarā vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Ar vijoli Sīrijā © DIENA

Es savā naivajā prātā momentā atbildēju "jā" un par bailēm pat neaizdomājos, saka latviešu vijolniece Ilze Kirsanova (37). Aizvadītā gada nogalē viņa devās uz kara izpostīto Sīriju, lai piedalītos starptautiskā kultūras diplomātijas programmā, kuras mērķis ir kara izpostītā kultūras mantojuma atjaunošana un saglabāšana.

Federers noliek Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja pilnvaras

Šveices tenisa leģenda Rodžers Federers svētdien nolika Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāja pilnvaras. Pasaules trešais numurs Federers svētdien astotdaļfināla mačā ar rezultātu 7:6 (13:11), 6-7 (3:7), 5-7, 6-7 (5:7) piekāpās vien 20 gadus vecajam grieķim Stefanam Cicipam, kurš rangā ieņem 15.vietu.

Kāpēc pele dzīva © DIENA

Grāmata pelēkos audekla vākos ar zelta burtiem ir viena no pagājušā, simtgades gada nogalē iznākušajām īpašajām grāmatām. Vairāk nekā 300 šķirkļos no "ābeles" līdz "žubei" te skaidrota latviešu tautasdziesmās sastopamo vārdu nozīme. Gan ne visu – Dainu kodeksa autore, literatūrzinātniece un politiķe Janīna Kursīte, latviešu tautasdziesmas pēta jau gandrīz 40 gadu un ir secinājusi, ka šīs tēmas pilnīgai aptveršanai ar viena cilvēka mūžu ir par maz. Tāpēc grāmatā ir atstāti arī "neaizsieti mezgli", kas var ieinteresēt nākamos pētniekus.

Manu iedomu un sapņu pasaulē © DIENA

Londonas grupa The Tiger Lillies jaunajā programmā piedāvā savu stāstu par mūsu pusē pazīstamo apjukumu un reibinošo haosu, krītot visām robežām deviņdesmito gadu sākumā. Ansamblis sniegs koncertus VEF Kultūras pilī 23. un 24. janvārī

Japānā miris pasaules vecākais vīrietis

Japānā svētdien 113 gadu vecumā miris pasaules vecākais vīrietis Masazo Nonaka, ziņo Japānas mediji. 1905.gada jūlijā dzimušais Nonaka kļuva par pasaules vecāko vīrieti pagājušajā gadā pēc spāņa Fransisko Nunjesa Oliveras nāves.

Vientulības maršruti © DIENA

Autoostas man vienmēr ir atgādinājušas vietas, kur tu ej gaidīt vai ierasties, bet tā ir arī vienīgā vieta, kur neviens ilgi neuzturas.

Asociācija: Jauno zāļu drošuma prasību dēļ lauku apvidos atsevišķas aptiekas izvēlējušās darbību pārtraukt(6)

Februāra sākumā spēkā stāsies jaunas Eiropas līmeņa prasības zāļu drošībai, tomēr ne visas aptiekas var atļauties finansēt šādu pasākumu, kā rezultātā lauku apvidos atsevišķas aptiekas jau izvēlējušās darbu 2019.gadā pārtraukt, aģentūrai LETA sacīja Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Vietām Rīgas apkaimē ļoti stipri snieg

No Rīgas jūras līča nākoša gubu mākoņu rinda svētdien nes ļoti intensīvu snigšanu šaurā joslā netālu uz ziemeļaustrumiem no galvaspilsētas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

FOTO: Ķepaiņi meklē jaunas mājas(1)

Kā katru nedēļu, publicējam fotoattēlus ar dzīvniekiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nonākuši patversmē, bet ļoti gribētu atrast sev jaunas, pastāvīgas mājas un gādīgus saimniekus.

Sestdien no Rīgas kanāla izcelts noslīcis cilvēks

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji sestdien no Rīgas kanāla izcēluši noslīkušu cilvēku, aģentūrai LETA pavēstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola.

Ģimenes neparastais ilgtermiņa ieguldījums © DIENA(2)

Apciemojot Žvirbļu laulāto pāri, kas kopā ir no skolas gadiem un laulībā nodzīvojuši jau 52 gadus, mājīgās viesistabas akvārijā ieraugu raibu lielu zivi ar plati atvērtu muti un noelšos. Skaists? Dusmīgs? Šie vārdi tikai daļēji izsaka pirmo iespaidu par akvārija oranži melnās krāsās zaigojošo iemītnieku. Zivs īpašnieki Solveiga un Eduards Žvirbļi smejas – diendienā esot kopā ar Robi, nemaz neesot pamanījuši, kā izaugusi viņu mazā zivtele Astronotus ocellatus. "Neesam viņu ne svēruši, ne mērījuši garumu. Ciemiņi gan allaž jūsmo par krāšņo zivi."

Ja pats esi atvērts, atveras arī citi © DIENA(9)

Reizēm šķiet, ka dažu cilvēku iekšējais bioloģiskais pulkstenis tikšķ lēnāk. Ne viņus dzīve īpaši saudzē, ne spilventiņus virs kukuržņiem klāj, bet mūža otrajā pusē acis joprojām spīd un enerģijas gandrīz tikpat cik jaunībā.

Kalendārs

Janvāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10