Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

7. janvāris, 2019

Bezvēsts prombūtnē izsludinātā Jeļena Gņebko atrasta(3)

Piektdien, 4. janvāra vakarā, Valsts policijā saņemts iesniegums par to, ka 31. decembrī pēc plkst. 14 no savas dzīvesvietas Lēņu ielā, Liepājā, izgājusi Jeļena Gņebko, dzimusi 1976. gadā. Nu policija portālu Diena.lv informēja, ka sieviete atrasta sveika un vesela.

(papildināta visa ziņa - sieviete atrasta)

LNT: Isabelle pasažieri satraukti par prāmja drošību(5)

Pasažieru prāmis Isabelle, kas cieta pagājušās nedēļas vētrā, pēc remonta saņēmis kuģošanas pagaidu atļauju un turpina kursēt starp Rīgu un Stokholmu. Taču pasažieri, kas šodien ar to atgriezās no Stokholmas, LNT Ziņām pauda bažas, ka prāmis, iespējams, cietis krietni vairāk nekā iepriekš izskanējis.

LNT: VUGD pārbaudīs Izlaušanās spēļu telpas Latvijā(1)

Šāds lēmums pieņemts pēc traģiskā negadījuma pagājušās nedēļas nogalē Polijā, kur šīs spēles laikā gāja bojā piecas pusaudzes, vēstīja LNT Ziņas. Ugunsdrošības uzraugi sola tuvāko trīs nedēļu laikā apzināt spēļu norises vietas un pārbaudīt, vai telpas ir aprīkotas ar ugunsdzēšamajiem aparātiem un vai ir evakuācijas un rīcības plāns ugunsgrēka gadījumam.

Raidījums: Lielveikalos tirgotā medū atklāj pārāk daudz kancerogēnās vielas(23)

Lielveikalu tīkls Rimi Latvia pēc Latvijas Televīzijas raidījuma Aizliegtais paņēmiens atklātās informācijas no tirdzniecības izņēmis savas mātes kompānijas zviedru uzņēmuma Ica zīmola I love Eco medu. Tas fasēts Dānijā, bet pats medus nācis Bulgārijas un Rumānijas. Raidījums medus paraugu testā, kas tika veikts laboratorijā BIOR, secinājis, ka šajā medū pārsniegta Latvijas likumdošanā atļautais hidroksimetilfurfurola jeb HMF īpatsvars. HMF ir kancerogēna viela.

Tirdzniecībai internetā tiek prognozēts straujš kāpums © DIENA

"Latvijas tēls, ja runājam par biznesa vidi, ir nekāds, tas ir neesošs. Ja cilvēkiem citās Eiropas valstīs jautā, ar ko viņiem asociējas Latvijas uzņēmējdarbības vide, tad tipisks eiropietis neko konkrētu nevar nosaukt un teic, ka Latvijas tēls vispār ne ar ko neasociējas. Mūsu valsts politiķiem jādomā, kā to mainīt," uzskata kosmētikas ražošanas uzņēmuma a/s Madara Cosmetics valdes loceklis Uldis Iltners.

Valsts vadošā peldētāja Ieva Maļuka: jābeidz čīkstēt, jāstrādā, un neviens nevarēs tevi apturēt © DIENA(2)

Rekordu pēc rekorda pagājušā gada laikā laboja piecpadsmit gadu vecā Latvijas peldētāja Ieva Maļuka, kuru sporta sabiedrībā pagaidām vēl labāk pazīst kā 2004. gada Atēnu olimpisko spēļu sudraba medaļnieces Jeļenas Maļukas – tolaik vēl Rubļevskas – meitu. Ieva priecājas, ka viņas sasniegumi liek atgādināt par mammas līdz galam nenovērtētajiem panākumiem, bet ir apņēmības pilna rakstīt pati savu spilgtu lappusi Latvijas sporta sasniegumu grāmatā. Ceļa sākums ir daudzsološs, jo pērn viņa 19 reižu laboja Latvijas rekordus, un gada sākumā viņai pieder astoņi valsts labākie rezultāti peldēšanā.

Tramps sola karavīru "apdomīgu izvešanu" no Sīrijas

ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien paziņoja, ka amerikāņu karavīru izvešana no Sīrijas notiks apdomīgi un cīņa pret teroristu organizāciju Islāma valsts vēl nav beigusies. "Mēs aiziesim apdomīgā veidā atbilstošā tempā, tajā pašā laikā turpinot cīņu pret Islāma valsti un darot visu citu, kas ir apdomīgi un nepieciešami!" vietnē Twitter paziņoja Tramps. Baltā nama saimnieks šādi, acīmredzot, mēģinājis kliedēt bažas par pēkšņu ASV spēku izvešanu no pilsoņu kara plosītās Sīrijas.

Meklē bezvēsts pazudušo Niku Salenieku(1)

Policija lūdz palīdzību bezvēsts pazudušā Nika Salenieka meklēšanā - jaunā vīrieša atrašanās vieta nav zināma jau kopš 20. decembra. Policijā iesniegums saņemts 4. janvārī.

Gaidāms nervozs gads © DIENA

Valūtu krīzes Turcijā un Argentīnā, virtuālās valūtas bitkoina cenas sabrukums, kā arī lejupslīdošas akciju cenas aizvien uzskatāmāk liek domāt, ka attieksmei pret visumā riskanta rakstura finanšu ieguldījumiem jākļūst daudz piesardzīgākai. Līdz ar to nevar izslēgt, ka pēc iepriekšējos gados ieilgušā akciju un cita samērā augsta investīciju riska finanšu instrumentu cenu kāpuma šis vēl tikko sākušais gads būs tāds, kas tirgus dinamikas atspoguļojumā tiks ierakstīts ar mīnusa zīmi.

Brīdina par atkalu uz autoceļiem Kurzemē

Kurzemes reģionā, Centra reģionā un Vidzemes reģiona piejūras apkaimēs veidojās atkala, līdz ar to C un D uzturēšanas klases autoceļi var kļūt slideni. Ziemas uzturēšanas darbus uz reģionālajiem un vietējiem valsts autoceļiem veic 96 tehnikas vienības, informē VAS Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU).

Aicina piedalīties Kilograms kultūras ziemas balsojumā

Pirmdien, 7. janvārī, portālā LSM.lv sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā Kilograms kultūras ziemas balsojums, informēja Latvijas Televīzijas komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Latvijā reģistrēta UCI kontinentālā riteņbraukšanas komanda Amore & Vita

UCI kontinentālā līmeņa šosejas riteņbraukšanas komanda Amore & Vita – Prodir 2019. gada sezonā startēs zem Latvijas karoga. Vienības sastāvā iekļauti seši mūsu valsts velosportisti, kuriem tiks dotas iespēja startēt augsta līmeņa UCI kategorijas sacensībās, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Nīcas novadā sprādzienā cietuši cilvēki un mājdzīvnieki(11)

Svētdien Nīcas novadā, Otaņķu pagastā iespējamā sprādzienā cietuši četri cilvēki un mājdzīvnieki, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova. Sākotnējā informācija liecina, ka varētu būt noticis sprādziens.

ZZS "jaunās politikas sludinātājiem" pārmet solījumu neturēšanu(22)

"Jaunās politiskās partijas jau pašā sākumā nodevušas savus iepriekš plaši deklarētos principus un vēlētājiem dotos solījumus par "efektīvas un kompaktas" valdības nepieciešamību," uzskata ārpus sarunām atstātās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Izbeidz pret deputāti Lindu Liepiņu ierosināto kriminālprocesu(7)

Valsts policija (VP) izbeigusi pret KPV LV līdzpriekšsēdētāju, Saeimas deputāti Lindu Liepiņu (KPV LV) ierosināto kriminālprocesu par ziņu izpaušanu bez izmeklētāja atļaujas. Par kriminālprocesa izbeigšanu aģentūru LETA informēja pati politiķe.

Par sniegu un salu brīdina 20 Eiropas valstīs(1)

Tuvākajās dienās Alpu kalnu reģiona ziemeļdaļā atkal gaidāma spēcīga snigšana, tādēļ Austrijas Alpos no otrdienas līdz piektdienai būs spēkā sarkanās krāsas brīdinājums, liecina meteoroloģijas dienestu sniegtā informācija.

Nepilngadīgie Daugavpilī izstumj no tramvaja un aplaupa vīrieti(2)

Sestdien, 5. janvārī, Daugavpilī no tramvaja izstums un aplaupīts vīrietis. Aizdomās par nozieguma izdarīšanu aizturēta nepilngadīgo grupa, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona vecākā speciāliste Ksenija Belova.

Japānas bagātnieks nežēlo naudu, lai tiktu pie rekordtvīta © DIENA(1)

Japāņu miljardieris Jusaka Mezava, kura vārds pirms vairākiem mēnešiem pasaulē plašāk izskanēja saistībā ar to, ka viņš kļūs par pirmo "kosmosa tūristu" Īlona Maska kompānijas Space X ieplānotajā lidojumā ap Mēnesi, nu atkal nav pažēlojis naudu, lai vairotu savu popularitāti. Viņa ieraksts sociālajā vietnē Twitter, kurā Mezava solīja naudas balvu 100 nejauši izvēlētiem lietotājiem, kas būs dalījušies ar ierakstu, kļuvis par retvītotāko vietnes vēsturē, vēsta The Guardian.

Inflācija strauji necelsies © DIENA

Lai arī pēdējie pāris gadi Latvijā sevi pieteikuši ar vērā ņemamu inflāciju, jāatzīst, ka dzīves dārdzība aug stipri lēnākos tempos, kā tas noticis pagājušajā desmitgadē – brīdī, kad piedzīvojām patēriņa ekonomikas burbuli. Toreiz īslaicīgi gada inflācija spēja pārsniegt pat 15% robežu, savukārt tagad šis skaitlis ir apmēram piecas reizes mazāks. Lai arī pieaugošās aktivitātes būvniecībā un darba algu kāpums paver zaļo gaismu straujākam patēriņa cenu kāpumam, eksperti izsaka viedokli, ka būtisks inflācijas lēciens izpaliks arī šogad un dzīves dārdzība augs visai mēreni.

Dailes teātrī laikmetīgās dejas studenti aicina uz koncerteksāmenu Tepat

Dailes teātra Mazajā zālē, 14. janvārī plkst. 19 savu pirmo koncerteksāmenu dejas kompozīcijā Tepat sniegs Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Laikmetīgās dejas mākslas studenti, kas 2018. gada rudenī uzsāka studijas LKA, izpildot pašu iestudētās orģinālkompozīcijas, informēja LKA pāsrtāve Aija Lūse.

Gabonas valdība paziņo, ka apvērsums izgāzies © DIENA(3)

Ar naftu bagātajā Āfrikas valstī Gabonā noticis militārs apvērsums - bruņoto spēku virsnieki pirmdienas rītā paziņojuši, ka valstī varu pārņem armija, lai "atjaunotu demokrātiju". Vairākas stundas vēlāk Gabonas valdība paziņoja, ka apvērsuma mēģinājums izgāzies, bet tā sarīkotāji ir aizturēti.

LNSO koncertā atskaņos Brāmsa un Dvoržāka mūziku

Lielajā ģildē, 11. janvārī plkst. 19 Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) piedāvā iegrimt pasaulslaveno komponistu Johannesa Brāmsa un Antonīna Dvoržāka daiļradē koncertā Brāmsa koncerts un Dvoržāka simfonija, informēja orķestra pārstāve Anna Babre.

Gulbis ATP rangā pakāpies par 12 vietām

Latvijas pirmā rakete vīriešu tenisā Ernests Gulbis jaunākajā ATP rangā, kas publicēts pirmdien, atguvis 12 vietas un tagad ieņem 83.pozīciju.

Rīgas lidostā pasažieru bagāžas piegāde ne vienmēr norit bez problēmām © DIENA(3)

Publiskajā vidē pa laikam izskan atsevišķi iedzīvotāju pārmetumi starptautiskajai lidostai Rīga par ilgo bagāžas gaidīšanas laiku. Lidostas virszemes pakalpojumu sniegšanas uzņēmuma Havas Latvia vadītājs Simons Zitcers Dienai nenoliedz, ka mēdz būt dažas dienas gadā, kad var būt problēmas ar bagāžas savlaicīgu piegādi. Tas gan ne vienmēr tiešā veidā saistīts ar uzņēmuma darbu, un kopumā lielu problēmu neesot.

Kalendārs

Janvāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10