Laika ziņas
Šodien
Apmācies

19. janvāris, 2019

LNT: Pērn samazinājušies trešo valstu tūristu pirkumi tax free veikalos

Nerezidentu biznesa apkalpošanas ierobežošana bankās, kā arī vājais Krievijas rublis atstājis ietekmi uz ārvalstu tūristu pirkumiem Latvijā - to apgrozījums tax free veikalos sasniedza 18 miljonus eiro, kas ir par aptuveni 8% mazāk nekā 2017.gadā, tā liecina lielākā nodokļa atmaksas pakalpojuma nodrošinātāja Global Blue dati, informē LNT ziņas.

VEF Rīga zaudē Ņižņij Novgorod komandai

Latvijas vicečempione basketbolā VEF Rīga sestdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar rezultātu 65:67 (17:25, 19:19, 17:14, 12:9) zaudēja Ņižņij Novgorod vienībai.

Trampa iedomātā robežkrīze © DIENA(7)

Amerikas Savienotās Valstis piedzīvo to vēsturē ilgāko valdības iestāžu daļēju dīkstāvi, kuras dēļ kopš 22. decembra aptuveni 800 tūkstoši sabiedriskajā sektorā strādājošo ir spiesti atrasties bezalgas atvaļinājumā vai arī turpina strādāt, par to nesaņemot atalgojumu. Daudziem no viņiem nācies ķerties pie ietaupījumiem, lai varētu tikt galā ar ikdienas maksājumiem un norēķināties ar kredītiestādēm. Tūkstošiem valsts iestādēs strādājošo ir pieteikušies bezdarbnieka pabalstam.

Dalīšanās kāre © DIENA

Nevarētu teikt, ka ikdienā Dienā mums ar vienu no KDi vadītājām, kultūras žurnālisti un teātra kritiķi Undīni Adamaiti, nebūtu laika parunāt, es ne reizi vien pēc kādas izrādes noskatīšanās aplaimoju viņu ar saviem kategoriskajiem spriedumiem, un viņa mani uzklausa pacietīgi kā dakteris slimnieku, kurš viņam klāsta internetā atrastās atziņas par to, kā viņa slimība būtu jāārstē. Tomēr Normunda Naumaņa balvas piešķiršana ir labs iegansts parunāt vairāk gan par teātri, gan Undīni pašu. Kritiķu prestižs Latvijā tagad ir cēlies – tāds ir viens no secinājumiem, kas radās mūsu sarunā. Man viens no atklājumiem bija Undīnes stāstītais, ka skolas laikā viņa vienubrīd Darela iespaidā gribējusi kļūt par zooloģi.

Sevastova gandarīta par atkalredzēšanos ar Osaku

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova ir gandarīta, ka atkal varēs spēkoties ar Japānas tenisisti Naomi Osaku, pēc Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfināla sasniegšanas pauda liepājniece.

Lieliskums un pilnskanība © DIENA

Mākslinieks Henrihs Vorkals (02.01.1946. Rēzeknes rajona Bērzgales ciemā– 20.12.2018. Rīgā) uzskatīja, ka talantīgam talants netraucē, ka vajag dabūt savā pusē enerģiju

Šmits topošajai valdībai pārmet vēlmi no amata atbrīvot KNAB vadītāju(13)

Viens no iemesliem atsaukt savu kandidatūru ekonomikas ministra amatam bijusi topošās valdības vienošanās no amata atbrīvot Korupcijas un novēršanas apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku Jēkabu Straumi, aģentūrai LETA apgalvoja nu jau bijušais ministra amata kandidāts Didzis Šmits (KPV LV).

Interneta veikalu plašais klāsts ļauj izpētīt labākos sēklu piedāvājumus © DIENA

Aizrautīgs dārzkopības entuziasts par jauno sēšanas un stādīšanas sezonu sapņo jau ziemā – janvāra salā un sniega baltumā. Un ne tikai sapņo, bet ķeras pie plānošanas un izziņas. Visa pasaule mums pieejama tepat, neizejot no mājas – internetā. Tur arī var meklēt iedvesmu gan jaunu šķirņu ieviešanai savā dārzā, gan estētiskajiem risinājumiem un, protams, arī iepirkties.

Kā pirms 100 gadiem notika Latvijā pirmās demokrātiskās vēlēšanas?(5)

Sestdien, 19. janvārī, aprit 100 gadu kopš pirmajām demokrātiskajām vēlēšanām Latvijā - Liepājas pašvaldības vēlēšanām. Tas norisinājās 1919. gada 19. janvārī - jaunajai Latvijas valstij ļoti grūtā laikā, jo tobrīd Latvijas teritorijā notika Brīvības cīņas, Padomju Krievijas karaspēks tuvojās dabiskajai Ventas aizsardzības līnijai, nebija pārliecības, vai pēc mēneša nebūs ieņemta arī Liepāja, portālu Diena.lv informēja Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Atcelta pareizticīgo gremdēšanās Daugavā(9)

Sestdien tiek atcelta pareizticīgo gremdēšanās Daugavas ūdenī saistībā ar mainīgajiem laika apstākļiem, liecina Latvijas Pareizticīgās Baznīcas preses dienesta izplatītais paziņojums.

Uztrauc darbinieku pārvilināšana © DIENA(6)

Kopš pagājušā gada 28. novembra Latvijā ir spēkā Darba likuma grozījumi, kas nosaka, ka turpmāk darba devējiem ir pienākums darba sludinājumos norādīt mēneša vai gada darba algas vai stundas tarifa bruto likmes amplitūdu. Jau pirms šo grozījumu ieviešanas raisījās diskusijas, sevišķi personālvadības un personāla atlases speciālistu aprindās. Lielākoties valdīja bažas, kā šī jaunā norma ietekmēs darbaspēka piesaisti, kas darba devējiem pēdējos gados jau tāpat sagādā ne mazumu galvassāpju. Kas mainījies tagad, kad nu jau ikvienas vakances sludinājumā darba meklētāji var izlasīt arī aptuveno sagaidāmo atalgojuma lielumu?

Vēsture Dienā: Aizturētie ģenerāļi © DIENA(7)

Baltiešu snaiperes baltās zeķbiksēs ir Krievijas impēristu ne reizi vien piesaukts mīts tajās teritorijās, kurās impērijas agonija izpaužas asiņainā veidā, sākot ar Čečeniju un beidzot ar Luhansku Austrumukrainā. Pat šie mīta piesaucēji spiesti atzīt, ka dokumentālu pierādījumu par šādu "balto zeķbikšu" kaujinieču eksistenci viņiem neesot. Tā nu jaunajos laikos laikam drosmīgākais, ja vien attiecībā uz šo gadījumu var lietot šo vārdu, baltiešu "pretstāves akts" Krievijas militāristiem paliek 1994. gada 10. janvāra incidents Latvijā, kurš izraisīja paaugstinātas kaujas gatavības izsludināšanu Pleskavas gaisa desanta divīzijā un draudus Latvijas neatkarībai.

Kalendārs

Janvāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10