Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

14. maijs

Tramps draud saraut attiecības ar Ķīnu(7)

ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien atzina, ka viņam šobrīd nav noskaņojuma runāt ar Ķīnas prezidentu Sji Dzjiņpinu, brīdinot, ka varētu saraut saites ar konkurējošo lielvaru saistībā ar Pekinas rīcību pandēmijas kontekstā.

Aleksandra Čaka memoriālajam muzejam 20 gadu jubileja

18. maijā Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs svinēs 20 darbības gadu jubileju, savukārt no 19. maija muzejs atkal būs pieejams apmeklētājiem, informēja muzeja direktore Antra Medne.

Liepājas rallijs pārcelts uz 14.-16.augustu

Saistībā ar koronavīrusa izraisīto vispasaules pandēmiju un tam sekojošajiem ierobežojumiem Latvijā un Eiropā, rūpēs par sacensību dalībnieku, skatītāju un darbinieku veselību, Rally Liepāja norise atlikta uz 14.-16.augustu, vēsta sacensību organizatori.

Perevoščikovs kā Bricis © DIENA(1)

Šī nedēļa pierādīja, ka maijs sniegam nebūt nav šķērslis. Turklāt (kas varbūt mūsdienu cilvēkam pat vēl svarīgāk) arī šādi dabas untumi un pirmajā brīdī varbūt pat šķietami neticamas parādības ir prognozējamas!! Vismaz Latvijas sabiedriskais laika prognozētājs Toms Bricis to izdarīja godam un bez minstināšanās. Bet kā ar prognozēm citās, šobrīd tikpat aktuālās jomās kā dienišķās laika ziņas? Proti, kā ar epidemioloģiskajām prognozēm un to ticamību?

airBaltic nākamnedēļ atsāks lidojumus no Rīgas uz Tallinu un Viļņu

Pēc Latvijas valdības lēmuma sākot ar 15.maiju atļaut starptautiskos pasažieru aviopārvadājumus uz Baltijas valstīm, kā arī pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas, Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic 18.maijā atsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Tallinu un Viļņu, informēja airBaltic pārstāve Alise Briede.

PVO brīdina par pagurumu cīņā pret Covid-19(3)

Pilsoņiem piedzīvojot vilšanos oficiālajās rekomendācijās, var tikt nodarīts kaitējums centieniem saglabāt kontroli pār koronavīrusa pandēmiju, ceturtdien brīdināja Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas reģionālais birojs.

Naktī laupītāji ielauzušies Hotspur pussarga Alli mājā

Londonas ziemeļos trešdienas agrā rītā aplaupīta Anglijas premjerlīgas vienības Totenhemas Hotspur pussarga Deles Alli māja, pašam futbolistam tiekot sveikā ar nelielām traumām, vēsta Lielbritānijas raidorganizācija BBC.

RIBOCA2 sāk tiešsaistes lekciju un sarunu cikla programmu

2. Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA2) viss reizē zied (and suddenly it all blossoms) aicina tiešsaistē apmeklēt lekciju un sarunu ciklu, kas tapis sadarbībā ar publisko programmu asociēto kuratori Sofiju Lemosu. 21. maijā RIBOCA2 tīmekļa vietnē www.rigabiennial.com aizsāk transformētajai izstādei veltītu iknedēļas tiešsaistes pasākumu programmu, pievēršoties jēdzieniem, kas bijuši īpaši svarīgi, veidojot otrās biennāles koncepciju.

PTAC: RNP no klientiem iekasējuši gan līgumsodus, gan nokavējuma procentus(3)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) īstenoto komercpraksi, konstatējis, ka klientiem par kavētu rēķinu apmaksu vienlaikus piemēroti gan līgumsodi, gan likumiskie nokavējuma procenti, kas ir pretrunā ar Civillikumu un patērētāju tiesību aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasībām.

airBaltic nākamnedēļ atsāks lidojumus no Tallinas

Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic pēc visu nepieciešamo atļauju saņemšanas, pirmdien, 18.maijā, atsāks tiešos lidojumus no Tallinas uz Amsterdamu, Kopenhāgenu un Oslo, bet no 25.maija - uz Viļņu, informēja airBaltic pārstāve Alise Briede.

Mazāk rindu un zemākas cenas © DIENA(2)

Par telemedicīnu kā efektīvu alternatīvu klātienes vizītēm pie ārstiem un mehānismu medicīnas pakalpojumu eksporta pieauguma sekmēšanai Guntars Gūte sarunājas ar SIA Telemedicine rīkotājdirektoru Edgaru Grantu.

Es esmu savā vietā! © DIENA(1)

Ar Ingunu Lūkinu Siguldas viesu mājā Vālodzes tiekamies pašā pavasara plaukumā. Pirms gada kopā ar dzīvesbiedru Vinci Blampiedu viņa atgriezās Latvijā no Apvienotās Karalistes Kroņa īpašumam piederošās Gērnsijas salas. Cerību pilni šeit veidot mierpilnu, komfortablu turpmāko dzīvi. Vince bijis tas, kurš ierosinājis pārcelties uz Latviju! Iegādājušies Vālodzes, veiksmīgi uzsākuši viesu mājas biznesu, taču Covid-19 pandēmija to apturējusi. Bet saimnieki nesēž klēpī saliktām rokām – pie guļbaļķu ēkas ar astoņiem numuriņiem, plašu viesu zāli un teritorijas iekopšanas darāmā ļoti daudz. Un viņi ir darītāji.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7