Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

21. februāris

Raidījums: Iekavē slimnīcu pacientu vakcinēšanu pret Covid-19, lai gan prioritāšu rindā tie ir augstāk par citiem(8)

Sākot vakcinēt Sociālās aprūpes centru darbiniekus un klientus, amatpersonas un gados vecākus cilvēkus, mazāka uzmanība pievērsta vēl kādai grupai, kura prioritāšu ziņā turklāt ir augstāk par minētajām. Tie ir slimnīcu pacienti pirms smagām operācijām vai ķīmijterapijas. Šajā grupā vakcinācija praktiski nav virzījusies, un īsti neiesaistījās arī vakcinācijas organizatori, lai tempu kāpinātu un ar kavēšanos saistītās problēmas novērstu un risinātu, ziņo LTV raidījums de facto.

Par ļaudīm, kurus saticis ceļā © DIENA

Pirms 30 gadiem Rēzeknes apkaimē tika filmēti pirmie kadri režisora Jāņa Streiča filmai Cilvēka bērns pēc Jāņa Klīdzēja tāda paša nosaukuma romāna. Pirmās mākslas filmas latgaliešu valodā uzņemšana kļuva par nozīmīgu notikumu Latgales kultūras dzīvē, tajā iesaistījās daudzi Latgales kultūras darbinieki. Par filmas direktora vietnieku kļuva toreizējais Rēzeknes Piena konservu kombināta (RPKK) kultūras nama direktors Pēteris Keišs. Ilggadējais kultūras darbinieks, vairāku Latgalē nozīmīgu pasākumu iniciators arī šovasar atzīmēs nozīmīgu dzīves jubileju. Viņa mūžs ir gluži kā daļa no XX gadsimta Latvijas vēstures ar visām tās sarežģītajām peripetijām.

No stāvkrasta līdz zebrzirneklim © DIENA(1)

Regulāri gada simbola godā ceļot visdažādākās sugas un dzīvotnes, dabas sargātāji un pētnieki cer ne tikai iegūt jaunus datus, bet arī pievērst līdzcilvēku uzmanību dabā notiekošajiem procesiem.

Sausi, trausli, taukaini un izkrīt © DIENA

Vairāk nekā puse jeb 53% Latvijas iedzīvotāju ir saskārušies ar matu veselības problēmām, rāda Benu aptiekas Veselības monitoringa dati. Visizplatītākā no tām ir matu izkrišana, ar ko saskārušies 26% aptaujāto, taukainu matu problēma satrauc 16% aptaujāto, sausi mati – 11%, trausli mati – 10%, bet vēl 8% respondentu skārušas citas matu problēmas.

Brīdina par sliktu gaisa kvalitāti(4)

Palielinoties smalko daļiņu PM2.5 koncentrācijai, svētdien un pirmdien Latvijā gaidāma slikta gaisa kvalitāte, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Celmlauzis uz tramplīna © DIENA(4)

Pirmo reizi kopš 1936. gada Latvija olimpiskajās spēlēs varētu būt pārstāvēta ziemeļu divcīņā. Markuss Vinogradovs (19) ir ļoti tuvu tam, lai startētu Pekinas 2022. gada olimpiādē.

Balceram pirmais vārtu guvums Sharks sastāvā

Latvijas uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien guva savus pirmos vārtus Sanhosē "Sharks" sastāvā, palīdzot savai pārstāvētajai komandai izcīnīt uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē.

Internetveikali telpaugu iegādei © DIENA

Lielu daļu lietu tagad esam spiesti iegādāties internetā. Kaut arī lielveikalos ir augu nodaļas un ziedu veikali ir vaļā, iespējams zaļi iepirkties arī interneta veikalā – pēdējā ne tikai sēklu un sīpolu klāsts ir plašs, bet pieejami arī veselīgi un interesanti telpaugi, padomi to kopšanai un iespējas sapazīties ar domubiedriem sociālajos tīklos.

Kalendārs

Februāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14