Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

20. februāris

Ierobežojumi, sodi un komandantstundas © DIENA(5)

Lai arī daudzos ierobežojumi, kas noteikti cīņai ar Covid-19, raisa neapmierinātību, Latvijas iedzīvotāji šajā ziņā ir vēl gluži labā situācijā, jo vairākumā Eiropas valstu tie ir krietni striktāki. Tiesa, ir arī valstis, kurās ierobežojumu vismaz pagaidām ir jūtami mazāk, tai skaitā Latvijas ziemeļu kaimiņos – Igaunijā.

Dekoratīvā un izturīgā vilkābele © DIENA(2)

Kā jau ik gadu kopš 2001. gada, arī šogad Latvijas Dendrologu biedrība izvēlējusies gada koku, un šoreiz, 2021. gadā, šis "tituls" piešķirts divirbuļu vilkābelei Crataegus laevigata (Poir.) DC. Tas ir liels krūms vai zems, līdz 8 m augsts koks, kam raksturīgas sīkas, 1,5–3 cm garas, sekli daivainas lapas, īsi 1–1,5 cm gari ērkšķi. Galvenā pazīme, kas to labi atšķir no citām Latvijas savvaļas vilkābelēm, – divi irbuļi ziedā (šo pazīmi var redzēt arī augļu laikā), līdz ar to arī divas (nevis viena) sēklas nelielajā ābolā (jeb precīzāk – ābolveida kaulenī). Vilkābeles aug ne tikai savvaļā – tās ir populārs augs apstādījumos un dārzos vienkāršās audzēšanas dēļ. Augs ir ziemcietīgs, sausumizturīgs, neizvēlīgs augsnes ziņā. Bet pavasarī vilkābele ir sevišķi pievilcīga ziedu dēļ! Vilkābeles iecienītas arī dzīvžogu veidošanai, jo tās saaug blīvi, turklāt ir ērkšķainas un veido gluži vai sienu, kurai grūti izlauzties cauri.

Ģērmane izcīna augsto dalīto 24.vietu slalomā

Austriete Katarīna Līnsbergere sestdien Kortīnā d'Ampeco uzvarēja pasaules meistarsacīkšu kalnu slēpošanā slaloma sacensībās, Latvijas sportistei Dženiferai Ģērmanei dalot 24.vietu.

Kustības Par! domi turpmāk vadīs Viņķele(42)

Sestdien kustības Par! domes sēdē par jaunu domes priekšsēdētāju ievēlēta bijusī veselības ministre Ilze Viņķele, aģentūru LETA informēja kustības pārstāve Amālija Brūvere.

SestDienas receptes: Mīlestība turpinās! © DIENA

Šajā reizē padalīšos ar diviem ēdieniem, kurus pats gatavoju un baudīju mīlētāju dienā pirms nedēļas. Protams, taizemiešu stilā, jo aukstajā laikā nevaru iedomāties neko labāku par šo! Abi ēdieni neprasa ilgu stāvēšanu pie plīts – divatā šiverējot pa virtuvi, tos var pagatavot apmēram pusstundas laikā. Un rezultāts ir fantastiski labs, tagad pat var teikt: gluži kā restorānu laikos!

Piektdien Latvijā atklāti 1069 jauni Covid-19 gadījumi(36)

Piektdien Latvijā atklāti 1069 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, kas ir lielākais vienā diennaktī reģistrētais sasirgušo skaits kopš 2.februāra, kad valstī tika apstiprināts 1231 jauns Covid-19 gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Līdzvērtīgs Idiotam © DIENA(3)

Romāna Kalendārs mani sauc autors Andris Kalnozols par mīlestības vakcīnu, Nacionālās bibliotēkas jēgu, brīvību uz ielas un zālēm, kas ārstē no izdegšanas.

SM rosinās atjaunot lidojumus uz trešajām valstīm(3)

Satiksmes ministrija (SM) drīzumā iesniegs valdībā priekšlikumu par lidojumu atjaunošanu uz trešajām valstīm, mikroblogošanas vietnē Twitter pavēstīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Turnīrs, lai ieinteresētu © DIENA

Līdz 24. februārim Latvijas vidusskolēni un skolotāji aicināti pieteikties tiešsaistes erudīcijas spēlei Grindeks Prāta turnīrs, pārbaudīt savas zināšanas daudzpusīgās tēmās un sacensties par vērtīgām balvām. Spēli, atzīmējot 75 gadu jubileju, organizē farmācijas uzņēmums Grindeks. Mērķis ir arī veicināt jauniešos interesi un motivāciju nākotnē apgūt ar ķīmiju, farmāciju vai medicīnas jomu saistītas profesijas.

Vēsture Dienā: Pērkama katra otrā? © DIENA(20)

Filma, par kuru Latvijā visi runāja, bet kuru tikai retais bija redzējis, – tā ir raksturota 2001. gada sākumā Gēteborgas filmu festivālā un 15. februārī arī Zviedrijas televīzijas kanālā TV3 izrādītā zviedru režisora Pola Hollandera filma Buy Bye Beauty par Latvijas seksa industriju un zviedru sekstūristiem. Latvijā tā 2001. gada februārī sacēla lielāku sabiedrības šūmēšanos nekā nesenā Kristīnes Misānes lieta, par Buy Bye Beauty izteicās vai visi Latvijas prezidenti. Filmas beigās skandalozais režisors stājas dzimumattiecībās ar vairākām sievietēm, ko filmai bija intervējis, ļaujot filmas vēstījumu traktēt kā: "Lūk, kā mēs, zviedri, drāžam jūs, latviešus, bet jūs mums neko nevarat padarīt!"

Kalendārs

Februāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14