Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

3. februāris

Pusgada laikā Rīgā saņemti 498 ziņojumi par vardarbību

Sešu mēnešu laikā kopš pagājušā gada augusta Rīgā saņemti 498 policijas ziņojumi par vardarbību, liecina Rīgas Sociālā dienesta informācija, kuru šodien uzklausīja Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas deputāti.

Ieslodzījuma vietās kopumā izdevies tikt galā ar Covid-19 izplatību(6)

Ieslodzījuma vietās kopumā patlaban ir izdevies tikt galā ar Covid-19 izplatību, lai gan vēl astoņi ieslodzītie ārstējas cietumu slimnīcā, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē paziņoja Tieslietu ministrijas Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja Kristīne Ķipēna.

Saistībā ar vakcīnu iepirkumiem rosina disciplinārlietas pret divām amatpersonām(37)

Saistībā ar vairākiem BioNTech-Pfizer vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kur Latvija iegādājusies mazāk vakcīnu, nekā bija pieejams, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) rosinājis disciplinārlietu pret Nacionālā veselības dienesta Finanšu vadības departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja vietnieku Aināru Lācbergu un Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško.

Izveidots raidieraksts par janvāra barikādēm un vēsturi

Filmu studija Mistrus Media sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu Latvijā, sākot darbu pie Viestura Kairiša spēlfilmas Janvāris un domājot par 1991. gada janvāra notikumiem Latvijā un Baltijā, sākusi darbu pie audiovizuālu sarunu sērijas Pagrieziena punkts – par to, kā veidojas mūsu atmiņas par salīdzinoši neseniem vēstures notikumiem, kas norisinājās pirms 30 gadiem. Ir tapis arī pirmais šīs sērijas raidieraksts 30 gadi pēc 1991. gada janvāra barikādēm. Vēstures rekonstrukcija, informēja NKC pārstāvji.

Kaņepes Kultūras centrā notiks spēlēm veltīts festivāls Spēļu Fest

Kaņepes Kultūras centrā no 16. līdz 21. februārim notiks festivāls Spēļu Fest, kas būs veltīts dažāda veida datora un galda spēlēm, spēlētājiem, spēļu izstrādātājiem un spēļošanai. Tā ietvaros tiešsaistē notiks darbnīcas, diskusijas, lekcijas un citi pasākumi.

Ralfs Eilands, Gatis Maliks un Liepaja Music Orchestra izveidojuši muzikālu Eduarda Veidenbauma dzīvesstāstu

Dziedātājs Ralfs Eilands sadarbībā ar Liepaja Music Orchestra (LMO), Jāni Ivuškānu un Liepājas teātra aktieri Gati Maliku programmas Latvijas skolas soma ietvaros izstrādājuši muzikālu dzīvesstāstu No Veidenbauma neaizbēgsi, kurā stāstīs par mūžam aktuālo dzejnieku un dumpinieku Eduardu Veidenbaumu, informēja Liepaja Music projektu vadītāja Irita Kalēja.

Latvijā atklāts 1231 Covid-19 gadījums; miris 31 cilvēks(36)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāts 1231 jauns saslimšanas ar Covid-19 gadījums un saņemta informācija par 31 ar koronavīrusu sasirguša cilvēka nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Aicina kļūt par mākslas mediatoriem starptautiskā projektā

Cilvēkus, kuru tuvinieku lokā ir cilvēks, kuru skārusi demence un interesē mākslas pasaule, aicina kļūt par vienu no desmit laikmetīgās mākslas mediatoriem, starptautiskajā projektā Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna.

Konceptuāli atbalsta ierobežot Rīgas deputātu skaitu Saeimā un ļaut ārvalstīs izvēlēties vēlēšanu apgabalu(4)

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums šodien konceptuāli atbalstīja grozījumus Saeimas vēlēšanu likumā, kas paredz noteikt, ka kopējais ievēlēto deputātu skaits no Rīgas vēlēšanu apgabala nepārsniedz 30 un ļaut vēlētājiem ārvalstīs, kuri balso pa pastu, izvēlēties vēlēšanu apgabalu, par kura kandidātiem balsot.

Samanta Tīna gatavojas Eirovīzijai tam īpaši veltītā raidījumu ciklā(4)

Pagājušā gada konkursa Supernova uzvarētāja, dziedātāja Samanta Tīna, rūpīgi gatavojas šogad maijā pārstāvēt Latviju Starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Lai atrastu dziesmu, izveidotu dziesmai piemērotu šovu, sagatavotu skatuves tērpu un paveiktu vēl simtiem mazu un lielu lietu pirms uzstāšanās vairāku desmitu miljonu auditorijai, Latvijas Televīzija kopā ar Samantu Tīnu veido raidījumu ciklu Kā uzvarēt Eirovīzijā? Samantas Tīnas ceļš uz Roterdamu.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušies vēl 760 cilvēki; Igaunijā - 688

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 760 cilvēkiem, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši 16 cilvēki, trešdien paziņojis Statistikas departaments. Tikmēr Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 688 cilvēkiem, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši deviņi cilvēki, paziņojis Veselības departaments.

Latvija lēmusi ieguldīt papildu trīs miljonus eiro PČ hokejā rīkošanā(7)

Latvijas valdība janvārī lēma ieguldīt papildu trīs miljonus eiro Latvijas Olimpiskā sporta centra pielāgošanai, lai Rīga varētu viena pati uzņemt 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, trešdien preses konferencē atklāja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Austrālijā krūmāju ugunsgrēkos izpostīta 71 māja(1)

Austrālijas ceturtās lielākās pilsētas Pērtas apkaimē krūmāju ugunsgrēkos, kas kļuvuši nekontrolējami, iznīcināta 71 viena māja, trešdien pavēstīja varasiestādes, vienlaikus mudinot iedzīvotājus ignorēt karantīnas režīma prasības un doties prom no apdraudētajiem reģioniem.

Olimpiskā vienība gatava potēties © DIENA(5)

Patlaban uz vasaras olimpiskajām spēlēm Japānā, Tokijā, kas tiek plānotas no 23. jūlija līdz 8. augustam, gatavojas doties 106 dalībnieki no Latvijas: 58 sportisti, 38 treneri, seši medicīnas darbinieki un četras atbalsta personas. Šobrīd visi sportisti ir veseli un var trenēties, izņemot vienu, kurš atkopjas pēc operācijas. Tomēr epidemioloģiskās drošības dēļ viņiem jau līdz maijam vajadzētu potēties pret Covid-19.

Līdz galam neizturēja © DIENA(1)

Punktu ieguva, bet varēja paņemt arī divus. Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukuma spēlē pēc otrā perioda bija divu ripu pārsvars pār līderi Maskavas CSKA, tomēr galaiznākumā tika piedzīvots zaudējums papildlaikā ar 3:4. Mārtiņš Dzierkals, Andris Džeriņš un Džeisijs Lipons rīdziniekiem guva vārtus. Ceturtdien spēle Ufā ar Salavat Julajev.
Reklāmraksts

Daudzveidīgā tulkošanas pakalpojumu pasaule

Daiļliteratūra, dokumenti, audioieraksts, sociālo tīklu ieraksti, svētku uzruna… Kas vieno visus šos lietvārdus? Tie ir teksti, kurus var iztulkot. Atkarībā no teksta veida un formas – rakstiski vai mutiski – atšķiras tulkojuma veids. Tulkojumu pasaule ir plaša un interesanta. Par to, kādi ir tulkojumu veidi un iespējas, lasiet šajā rakstā!

Kalendārs

Februāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14