Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

12. februāris

Dragi oficiāli uzņemas veidot Itālijas valdību(3)

Bijušais Eiropas Centrālās bankas prezidents Mario Dragi piektdien oficiāli paziņojis Itālijas prezidentam Serdžo Matarellam, ka viņš nodrošinājis pietiekamu atbalstu, lai izveidotu jauno valdību.

Ceturtdien būtiski pieaudzis Covid-19 slimnieku skaits Jūrmalā

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 808 Covid-19 inficēšanās gadījumiem gandrīz 30% ir reģistrēti Rīgā, bet salīdzinoši lielāks inficēto skaits bijis arī Jūrmalā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Gan Lietuvā, gan Igaunijā gulbjiem apstiprināta putnu gripa(1)

Lietuvā augsti patogēnā putnu gripa apstiprināta vairākiem paugurknābja gulbjiem, piektdien paziņojis Valsts pārtikas un veterinārijas dienests (VMVT). Arī Igaunijā pirmo reizi atklāts augsti patogēnais putnu gripas paveids H5N8, paziņojis Lauksaimniecības un pārtikas departamenta Dzīvnieku labturības nodaļas vadītājs Olevs Kalda.

SPKC: Saslimstība ar Covid-19 Latvijā saglabājas augsta(4)

Saslimstība ar Covid-19 Latvijā saglabājas nemainīgi augsta uz citu Eiropas Savienības (ES) valstu fona, tomēr pēdējo septiņu dienu laikā ir atkal vērojams neliels jauno gadījumu skaita samazinājums, informēja Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Rastorgujevs PČ sāk ar augsto 15. vietu sprintā

Andrejs Rastorgujevs piektdien pasaules čempionātā biatlonā Pokļukā ieņēma 15.vietu desmit kilometru sprintā, Edgars Mise ierindojās 89.vietā, bet Roberts Slotiņš 95.vietā, kamēr uzvaras laurus plūca Zviedrijas slēpotājs Martins Ponsiluoma.

Prūsis: Vai esam gatavi būt "otrā ešelona" valsts bobslejā?(6)

Latvijas izlases bobslejisti ir pieradinājuši mūs pie izciliem rezultātiem. Mums ir Olimpiskie čempioni, Pasaules čempioni, Latvijas sportisti regulāri kāpj uz pjedestāla Pasaules kausa posmos. Ilgus gadus esam neapstrīdami līderi starta ieskrējienā gan divniekos, gan četriniekos – Latvijas sportistiem joprojām pieder ieskrējiena rekordi septiņās pasaules trasēs Publikai, protams, ir redzama tikai "gaišā puse" – sasniegumi, medaļas, fanu mīlestība. Tam visam "aiz muguras" ir milzu darbs, ko ik dienu iegulda sportisti, treneri, komandas personāls. Kamēr komanda cīnās un nes Latvijas vārdu pasaulē, treniņu apstākļi pašu mājās pasliktinās, jo uz sportu, sportistiem un tiem nepieciešamo infrastruktūru atbildīgie par nozari skatās kā uz Excel tabulu, kur galvenā aile ir "Cik tas maksā tagad?", nevis "Kādu atdevi tas dos nākotnē?".

Ungārijā sākusies vakcinācija ar Sputņik V(7)

Ungārija piektdien kļuvusi par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kas vakcinēšanai pret jauno koronavīrusu sākusi izmantot Krievijā ražoto vakcīnu Sputņik V, paziņojušas amatpersonas.

Izsludināts Tabakas fabrikas un LNOB darbnīcu kompleksa būvniecības konkurss

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsludina būvniecības konkursu 2 kvartālu -Tabakas fabrikas kvartāla 1. posma Miera ielā 58a īstenošanai Latvijas Kultūras akadēmijas un Radošo industriju biznesa inkubatora vajadzībām un VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets dekorāciju darbnīcu un mēģinājumu zāļu kompleksa izveidei Meirānu ielā 2, Šķirotavas apkaimē. Jau 2023. gada vasarā šīs Rīgas pilsētas apkaimes teritorijas iegūs jaunu elpu tālākai radošai attīstībai, informēja VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Eiduka sasniedz Latvijas labāko rezultātu pasaules U23 čempionātos

Vuokati (Somija) notiekošajā pasaules čempionātā distanču slēpošanā U23 grupā 10 km distancē brīvajā stilā ar intervāla startu labi nostartējusi Patrīcija Eiduka no Kokneses novada, izcīnot 7. vietu, kas ir Latvijas labākais rezultāts pasaules čempionātos U23 grupā, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Jaunatklāti 808 Covid-19 gadījumi; 15 inficētie miruši(9)

Aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 808 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi un saņemta informācija par 15 ar koronavīrusu sasirgušu cilvēku nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

EZA sāk CureVac Covid-19 vakcīnas paātrināto vērtēšanu(3)

Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) Cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja ir sākusi vērtēt uzņēmuma CureVac AG izstrādāto vakcīnu pret Covid-19 - CVnCov, aģentūru LETA informēja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāve Dita Okmane.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 468 cilvēki; Igaunijā - 717(1)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 468 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimība Covid-19 miruši 19 cilvēki, paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 717 cilvēkiem, bet vīrusa izraisītā slimība Covid-19 prasījusi sešu cilvēku dzīvību, informējis Veselības departaments.

Sociālie partneri vēlas piedalīties lēmumu pieņemšanā © DIENA(16)

''Beidzot mums ir labas ziņas. Valdība pēc gariem ignorēšanas mēnešiem ir sākusi ar mums sadarboties.'' Tāds ir aktuālākais šā brīža valdības sociālo partneru – Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) –, kā arī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) un Latvijas Jauno zinātnieku apvienības vēstījums.

Lavrovs: Krievija ir gatava saraut attiecības ar ES(64)

Krievijas Ārlietu ministrija vadās pēc gatavības saraut attiecības ar Eiropas Savienību (ES), intervijā YouTube propagandas kanālam Solvojov Live pavēstījis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Pakur uguni © DIENA(5)

Man ir tāds niķis, ka gada tumšajos mēnešos mēdzu pārlasīt stoiķus. Visbiežāk tas palīdz.

Kalendārs

Februāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14