Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

7. aprīlis

Bavārija plāno iegādāties Sputnik V(1)

Vācijā Bavārijas federālā zeme parakstījusi provizorisko vienošanos par Krievijas Covid-19 vakcīnas Sputnik V iegādi, kad šo preparātu būs apstiprinājis Eiropas Savienības (ES) medikamentu regulators, trešdien pavēstīja Bavārijas premjerministrs Markuss Zēders.

FOTO: Nacionālais teātris radījis savu apģērbu līniju

Nacionālais teātris atvēris savu e-veikalu, kurā būs pieejama apģērbu līnija NACIONĀLAIS un suvenīri ar Nacionālā teātra vizuālo identitāti un izrāžu plakātiem. Kā arī nākotnē, sadarbojoties ar teātri saistītiem modes māksliniekiem, taps kolekcijas, kas veltītas teātrim, informēja Latvijas Nacionālā teātra pārstāvji.

Ungārija mīkstina ierobežojumus, vakcinēto iedzīvotāju skaitam pārsniedzot 25%

Ungārija ar trešdienu nolēmusi mīkstināt vairākus Covid-19 dēļ noteiktos ierobežojumus, arī ļaujot darbu atsākt frizieriem un kosmetologiem, ņemot vērā, ka tiek gūti panākumi centienos apturēt koronavīrusa izplatīšanos, kā arī sasniegti valdības iepriekš noteiktie vakcinācijas apjoma kritēriji.

Kino Bizes Bērnu rīta tiešsaistē – animācijas filma Mana dzīve kā Cukīni

No 9. līdz 18. aprīlim tiešsaistē varēs piedalīties Kino Bize organizētajā Bērnu rītā un noskatīties daudzkārt apbalvoto un plaši atzīto animācijas filmu Mana dzīve kā Cukīni. Pēc filmas noskatīšanās pasākuma dalībnieki, izmantojot ar pakomāta starpniecību saņemtos materiālus, pēc radošās darbnīcas vadītājas norādēm varēs izstrādāt savus filmas tēlus.

Aicina piedalīties Rīgas vasaras kultūras programmas veidošanā

No 21. jūnija līdz 31. augustam Rīgā pirmo reizi norisināsies Rīgas vasaras kultūras programma ar norisēm un pārsteiguma performancēm vairāk nekā 30 apkaimēs. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina radošo industriju pārstāvjus piedalīties programmas veidošanā, iesniedzot projektu pieteikumus līdz 20. aprīlim, aicināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Indra Vilde.

Pašvaldību vēlēšanām iesniegti 324 kandidātu saraksti

Noslēdzoties kandidātu sarakstu iesniegšanai 2021.gada jūnija pirmajā sestdienā paredzētajās pašvaldību vēlēšanām, pašvaldību vēlēšanu komisijās iesniegti 324 kandidātu saraksti, kuros uz iekļūšanu 41 pašvaldības domē kopumā pretendē 5599 kandidāti, aģentūru LETA informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Laura Zaharova.

Izsludina ikgadējo Garās pupas dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem

Biedrība Ascendum un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem aicina piedalīties 5–15 gadus vecus bērnus un pusaudžus no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem Garā pupa 2021, kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā, informēja konkursa organizatori.

Izdod Ineses Zanderes bērnu grāmatas Puika ar suni otro daļu

Bērnu grāmatu izdevniecībā Liels un mazs, sadarbojoties ar Žaņa Lipkes memoriālu, iznākusi Ineses Zanderes vēstures stāsta bērniem Puika ar suni otrā burtnīca Bunkurs, ko ilustrējis Reinis Pētersons, informēja izdevniecības pārstāvji.

Epidemiologs: Covid-19 stacionēto skaita nemainīgums rada bažas(1)

Aizvadītajā nedēļā saslimšanas ar Covid-19 ir samazinājusies par 9,9%, bet stacionēto pacientu skaits jau vairākas nedēļas paliek nemainīgs, un tas rada bažas, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija sēdē sacīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1116 cilvēki; Igaunijā - 984(1)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1116 cilvēkiem un reģistrēti desmit Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, trešdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 984 cilvēkiem un reģistrēti 13 nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, paziņojis Veselības departaments.

VII starptautiskais JVLMA Koka pūšaminstrumentu simpozijs notiks tiešsaistē

Jau septīto gadu pēc kārtas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA aicina) uz tradicionālo starptautisko JVLMA Koka pūšaminstrumentu simpoziju, kas šogad norisināsies pavisam netradicionāli – no ierastās rudens sezonas notikums pārcēlies uz pavasari, savukārt līdz šim klātienē esošie atskaņotājmākslinieki ar dalībniekiem komunicēs ar tehnoloģiju starpniecību, informēja JVLMA pārstāvji.

TM: Arī turpmāk laulību ceremonijās jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi

Pēc ārkārtas situācijas beigām laulību reģistrācija ārtelpās ir atļauta ne vairāk kā desmit personām divu mājsaimniecību ietvaros, savukārt iekštelpās laulību reģistrāciju var noslēgt, klātesot tikai personām, kuras vēlas noslēgt laulību un diviem pilngadīgiem lieciniekiem, informēja Tieslietu ministrija (TM).

Kultūra smok pandēmijas spīlēs © DIENA

Kultūras nozare jau ilgu laiku praktiski ir apstājusies. Patlaban par to, kad tā varētu atsākties, nepārprotamas atbildes nav ne valdībai, ne Veselības, ne Kultūras ministrijai. Tiesa, ir Ministru kabineta apstiprināta četru soļu stratēģija. Nozarē strādājošie gan rosina neturēties tikai pie tās, bet atļaut rīkot zema riska pasākumus, ievērojot virkni nosacījumu un drošības protokolu. Tāda pieredze tiek izmantota arī citviet Eiropā.

Mjanmā turpinās protestētāju apspiešana

Mjanmā karavīri trešdien pirms rītausmas iebrukuši protestētāju nometne Kalajā, nogalinot un ievainojot vairākus aktīvistus, ziņo vietējie mediji.

Kalendārs

Aprīlis, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9