Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

9. aprīlis

Neilands un Skujiņš ārpus pirmā simtnieka Basku zemes tūres priekšpēdējā posmā

Latvijas riteņbraucēji Krists Neilands un Toms Skujiņš piektdien ieņēma attiecīgi 115. un 124.vietu UCI Pasaules tūrē iekļautā Basku zemes velobrauciena priekšpēdējā, piektajā, posmā, toties augstvērtīgās pozīcijās finišēja latviešu komandas biedri no Israel Start-Up Nation un Trek - Segafredo vienībām.

Krievijas armiju izvieto 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas(1)

Analizējot publikācijas sociālajos tīklos, pētnieciskās žurnālistikas organizācija Conflict Intelligence Team (CIT) secinājusi, ka Krievijas karavīri un bruņutehnika, par kuras pārvietošanos Ukrainas virzienā tiek aktīvi ziņots kopš pagājušās nedēļas, izvietojusies lauka nometnē Voroņežas apgabalā apmēram 250 kilometru attālumā no Ukrainas robežas.

Aizturētas VID Muitas pārvaldes amatpersonas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde sadarbībā ar Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūru, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), VID Nodokļu un muitas policiju un Valsts robežsardzi veikusi izmeklējošās darbības muitas kontroles punktā Terehova, kuras rezultātā aizturētas VID Muitas pārvaldes amatpersonas, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Latvijas Mākslas akadēmija uzņems studentus jaunveidotā maģistra programmas specializācijā POST

Latvijas Mākslas akadēmija izsludina jaunu starpdisciplināru mākslas maģistrantūras specializāciju POST, kas balstīta uz mākslas idejām kontekstā (Art in context). Programma izzina un pārbauda, kā iespējams studēt mākslu šodien, vienlaicīgi atrodoties gan Austrumeiropā, gan Ziemeļeiropā – dažādu robežu reģionā ar mainīgu vidi un bagātu pieredzi globālu ideoloģiju piespiedu lietošanā un to sagrūšanā.

Patēriņa cenas martā Latvijā gada laikā pieaugušas par 0,3%

Patēriņa cenas šogad martā salīdzinājumā ar februāri Latvijā pieaugušas par 0,8%, bet gada laikā - šogad martā salīdzinājumā ar 2020.gada martu - patēriņa cenas palielinājušās par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Arheologi Ēģiptē uzgājuši 3000 gadus senu pilsētu

Ēģiptes arheologi mūsdienu Luksoras pilsētas teritorijā atraduši 3000 gadus senu "pazudušu pilsētu", kas jau tiek raksturots kā nozīmīgākais atradums Ēģiptē kopš Tutanhamona kapeņu atrašanas 1922.gadā.

FOTO: Noslēgusies režisores Elzas Gaujas komēdijas Mamma vēl smaida filmēšana

Martā ir noslēgusies filmēšana Elzas Gaujas režisētajai melnajai komēdijai Mamma vēl smaida, kas ir kļuvusi par pirmo nākamās paaudzes televīzijas Go3 oriģinālfilmu un uz kino ekrāniem nonāks jau nākamā gada ziemā. Filma stāsta par trim māsām, kuras jumta bagāžniekā ved cauri Eiropai pēkšņi aizsaulē devušos māmiņu, apejot repatriācijas izdevumus.

Brazīlijas Senāts izmeklēs Bolsonaru Covid-19 krīzes politiku

Brazīlijas Senāts veiks izmeklēšanu par prezidenta Žaira Bolsonaru valdības Covid-19 krīzes politiku, valsts vadītājam turpinot oponēt karantīnas pasākumiem par spīti rekordaugstam ar koronavīrusu saistīto nāves gadījumu skaitam.

Algu modeli vēl piepulēs © DIENA

Pedagogu darba samaksas modelī slodzes sadalē, visticamāk, tiks ievērota proporcija 60:40, proti, kontaktstundām atvēlot 24 stundas, sagatavošanās darbam un papildu pienākumiem – 16 stundu. Līdz šim Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlējās panākt sadalījumu 80:20, pret ko ļoti iebilda nozares arodbiedrība. Lai panāktu šā modeļa ieviešanu, provizoriski valsts budžetā vajadzēs atrast papildu 406 miljonus eiro. Vai valdība dos savu jāvārdu šādai summai, atbildes vēl nav.

Ziemeļkorejas līderis ekonomikas likstas pielīdzina 90.gadu badam

Lai Ziemeļkorejā pārvarētu pašreizējās smagās ekonomikas likstas, režīma līderis Kims Čenuns valdošo partiju aicinājis mobilizēties vēl vienai "grūtā gājiena" kampaņai, kāda jau tika īstenota 90.gadu bada laikā, kad bojā gāja simti tūkstoši valsts iedzīvotāju, vēsta Phenjanas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Albumā Aeternum izdotas Latvijas simtgadei veltītās kordziesmas

Nacionālā ierakstu kompānija SKANi laidusi klajā kora mūzikas albumu Aeternum, kurā iekļauti un pirmieskaņoti 16 īpaši atlasīti jaundarbi, ko Latvijas simtgadei veltījuši Latvijas komponisti. Albums ir Valsts Akadēmiskā kora Latvija un tā mākslinieciskā vadītāja Māra Sirmā trīs gadu projekta – koncertcikla Latvijas komponisti Latvijas simtgadei – vainagojums.

Ceturtdien Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši 5786 cilvēki(1)

Ceturtdien Latvijā poti pret Covid-19 saņēmuši 5786 cilvēki, kas ir otrs šonedēļ labākais vakcinācijas rādītājs, tomēr tas gandrīz par trešdaļu atpaliek no trešdien sasniegtās rekordaugstās potēšanas jaudas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

Kalendārs

Aprīlis, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9