Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. jūlijs
Cecīlija, Cilda

10. maijs

FOTO: Ar virtuozu arfu programmu noslēgusies koncertsērijas Personīgi pavasara sezona

Svētdien, 9. maijā, ar veltījumu māmiņām visā pasaulē tika noslēgta Liepājas koncertzāles Lielais dzintars koncertsērijas Personīgi pavasara sezona. Programmā Arfas virtuozi smalkā un senā instrumenta meistari Joels fon Lerbers (Joel von Lerber) un Dārta Tisenkopfa klausītājiem sniedza romantisma un impresionisma noskaņām piepildītu muzikālo sniegumu.

Covid-19 pacientu skaits stacionāros pieaudzis līdz 681

Pagājušajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 59 Covid-19 pacienti, no tām izrakstīti 12, līdz ar to kopējais slimnīcās esošo ar Covid-19 sirgstošo cilvēku skaits pieaudzis no 641 aizvakar līdz 681 vakar, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Aisberga redzamā daļa. Mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūras analīze mākslas darbos © DIENA

Lai iemīlētos, klikšķiniet šeit! – līdz 27. jūnijam Latvijas Mākslas akadēmijas eksperimentālajā izstāžu telpā Pilot ir skatāma izstāde, kas aplūko to, kā iepazīšanās lietotnes ir ietekmējušas mūsdienu romantisko attiecību veidošanas kultūru, un kas ievada Rīgas Fotogrāfijas biennāles programmu Next 2021 (šajā programmā uzmanība vērsta uz jaunajiem māksliniekiem un šogad arī kuratoriem, aktualizējot kuratora kā starpnieka lomu starp skatītāju, mākslinieku un mākslas darbu).

Lūznavā notiks trešais Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs

Vasaras noslēgumā, no 25. līdz 28. augustam, Rēzeknes novada Lūznavas muižā atkal skanēs džeza mūzika – trešo reizi iecerēta Baltijas džeza festivāla Škiuņa džezs norise, iezīmējot to kā stabilu tradīciju Latgales kultūras notikumu gada kalendārā, informēja festivāla rīkotāji.

Bērnu slimnīcas virsārste: Skolēnu dziesmu svētki ar masveida pulcēšanos izklausās absurdi un nepieļaujami(1)

Lielāka bērnu un jauniešu pulcēšanās ārpus telpām, piemēram, plānotajos Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos dotajā brīdī izklausās absurdi un, ņemot vērā pašreizējos epidemioloģiskos rādītājus, nepieļaujami, pavēstīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu slimību klīnikas Infektoloģijas profila virsārste Gunta Laizāne.

Jeruzalemē sadursmēs simtiem ievainoto

Pirmdien pie Aksas mošejas Jeruzalemē izcēlušās nopietnas sadursmes starp palestīniešu dievlūdzējiem un Izraēlas policiju, kurās ievainoti jau vairāki simti cilvēku, ziņo palestīniešu Sarkanais Pusmēness.

Patēriņa cenas aprīlī Latvijā gada laikā pieaugušas par 1,7%

Patēriņa cenas šogad aprīlī salīdzinājumā ar martu Latvijā pieaugušas par 0,9%, bet gada laikā - šogad aprīlī salīdzinājumā ar 2020.gada aprīli - patēriņa cenas palielinājušās par 1,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Arī "afterbreksitā" ir kāpums © DIENA

Latvijas preču eksporta apjoms uz Apvienoto Karalisti (AK) turpina pieaugt arī pēc tam, kad šī valsts ir pametusi Eiropas Savienību (ES). Šā gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar šo pašu laika periodu pērn, eksporta apjoms, rēķinot eiro izteiksmē, kāpis par 31,8%.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 786 cilvēki; Igaunijā - 199

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 786 cilvēkiem un reģistrēti desmit nāves gadījumi ar Covid-19, pirmdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 199 cilvēkiem un reģistrēti trīs nāves gadījumi, paziņojis Veselības departaments.

Sākusies ES konference par bloka nākotni(5)

Eiropas Savienība svētdien Strasbūrā atklāja bloka nākotnei veltītu konferenci, kurā plānots ar priekšlikumiem nākt klajā līdz 2022.gada pavasarim.

Krītam aizvien dziļāk? © DIENA

Koronavīrusa nedienas turpina vajāt Latvijas tautsaimniecību, tomēr ne tādā mērā, lai ļautos milzīgam pesimismam. Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) ātrais aprēķins liecina, ka šā gada pirmajā ceturksnī mūsu valsts ekonomika ir piedzīvojusi lielāku kritumu nekā pērn ceturtajā ceturksnī.

Orbānam pārmet Ķīnas Trojas zirga ievešanu © DIENA

Laikā, kad sevi par "neliberālās demokrātijas" ieviesēju pasludinājušā Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna valdībai tiek pārmesta 11 valsts universitāšu pārņemšana savā kontrolē, opozicionāri ceļ trauksmi par viņa jauno projektu – Ķīnas universitātes filiāles atvēršanu. Daži to dēvē par "Ķīnas Trojas zirgu Eiropas Savienībā", kas Ungāriju pārvērtīs placdarmā Ķīnas ekonomisko interešu un ideoloģijas izplatībai ES.

Politiska deklarācija piespiedu kārtā © DIENA

Līdz šim Latvijas ārpolitikas veidotāji armēņu genocīda sakarā ir ieturējuši neitrālu un līdzsvarotu pozīciju. Notikumu traģiskums nav ticis noliegts, un tas uzsvērts arī sarunās ar Armēnijas kolēģiem, iepriekš norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV). Jaunajiem konservatīvajiem Jura Juraša (JKP) vadībā iesniedzot savu, iespējams, apzināti nekorektu deklarāciju par armēņu genocīda atzīšanu, Saeimas Ārlietu komisija bija spiesta izstrādāt savu versiju, lai gan komisijā, kur par šo starptautiski jūtīgo tēmu sāka spriest jau marta vidū, nebija atbalsta tūlītējam šī jautājuma atrisinājumam.

Apdraudējums zīdaiņiem © DIENA

Latvijas mediķi vērš uzmanību, ka arvien vairāk bērnu saslimst ar garo klepu, un ir iespēja, kā to laikus novērst, bet speciālistu rekomendācijas nerod politiķu atbalstu. Grūtnieču vakcinācija var apturēt mirstību no garā klepus un saslimstību jaundzimušo un zīdaiņu vidū, taču līdz šim tā nav iekļauta grūtnieču aprūpes programmā un nav valsts apmaksāta.

Lampedūzā izsēžas 2000 nelegālo imigrantu(3)

Itālijai piederošajā Lampedūzas salā svētdien izcēlies vairāk nekā tūkstotis nelegālo imigrantu, bet naktī uz pirmdienu ieradušies vēl vairāk nekā 600, ziņo aģentūra ANSA.

VIDEO: Ralfs Eilands izdod singlu Miers

Mūziķis Ralfs Eilands izdod singlu un mūzikas video Miers. Dziesmas ierakstā talkā nācis populārais reperis Edavārdi, savukārt mūzikas video galvenās lomas gods uzticēts aktierim Ģirtam Ķesterim, informēja mūziķa pārstāvji.

Kipra atver robežas pret Covid-19 vakcinētiem tūristiem

Kipra no pirmdienas atver savas robežas pret koronavīrusu vakcinētiem tūristiem no 65 valstīm, tostarp Latvijas, ārvalstu viesiem ļaujot iebraukt valstī bez nepieciešamības uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu vai ievērot karantīnu.

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6