Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

2. maijs

Latvijā – lielākās algas IT jomā © DIENA

IT industrija Baltijas valstīs strauji attīstās, un šī nozare ir viena no tām, kura pandēmijas laikā cietusi vismazāk. Tomēr, neskatoties uz augsto atalgojumu un uzņēmumu sīvo konkurenci par labākajiem darbiniekiem, Baltijas valstu izglītības iestādēs sagatavoto jauno speciālistu skaits pieaug negribīgi, liecina Igaunijas uzņēmuma RIA.com Marketplaces apkopotā informācija. Jau šobrīd IT nozarē Baltijā tiek nodarbināts liels skaits viesstrādnieku no citām tuvējām valstīm, piemēram, Baltkrievijas un Ukrainas.

Martuževas sapņi © DIENA

Laikus sākta gatavošanās leģendārās dzejnieces simtgadei 2024. gadā, vēl daudzi viņas dzejoļi nav publicēti.

Nafta ir melna, karote – balta. Saruna ar režisori Lailu Pakalniņu © DIENA

Citu darbu vidū Nacionālā kino centra organizētajā 4. maija Latvijas filmu maratonā būs skatāma režisores Lailas Pakalniņas dokumentālā filma Karote (2019), kas vēsta par plastmasas karotes dzīves ciklu no zemes dzīlēs iegūtas naftas līdz ēdvietām, kur tās mūžs ilgst vien dažas minūtes.

Sestdien atklāti 380 jauni Covid-19 gadījumi

Pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti kopumā 380 jauni Covid-19 gadījumi un saņemtas ziņas par piecu sasirgušo nāvi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Ar koku spēku asinīs © DIENA

Cik liels īsti ir dižkoks, un cik daudz to ir valstī? Turpinot dažu entuziastu veiksmīgi iesāktās tradīcijas, dižkoku apzināšanā un meklēšanā joprojām aicināts iesaistīties ikviens. Turklāt – iespēja, ka tiešām arī var izdoties kļūt par jaunatklājēju, atrodot un reģistrējot līdz šim nezināmu dižkoku, nemaz nav maza.

Jābūt ļoti modriem un kritiskiem! © DIENA

Ar finanšu krāpšanām saistīto mēģinājumu skaits Latvijā ir dubultojies jau otro gadu pēc kārtas. Finanšu nozares asociācijas īstenotā eksperimenta rezultāti liecina, ka diemžēl krāpšanas mēģinājumiem atsaucas katrs desmitais uzrunātais. Arī senioriem jāzina par krāpnieku pielietotajām metodēm, lai steigas vai neuzmanības dēļ uz tām neuzķertos.

Sāc ar sevi, lai būtu labs pasaulei © DIENA

"Laimīgi, veseli un motivēti darbinieki ir viena no pozitīvas darba vides atslēgām, kas savukārt atspoguļojas arī darba efektivitātē, rezultātos, lojalitātē un daudzos citos ieguvumos. Galu galā pasaule un vide, kādu mēs vēlamies redzēt rīt, jāveido jau šodien," saka Zanda Šmate, Mars Multisales vecākā personālvadības eksperte Baltijas, Balkānu, Adrijas jūras valstīs, Ukrainā un Izraēlā, stāstot par uzņēmuma starptautisko programmu Be Well, kas arī Covid-19 apstākļos palīdz uzturēt darbinieku labbūtības līmeni iespējami augstu.

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6