Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

13. maijs

80% pašvaldību pauž atbalstu Skolēnu dziesmu un deju svētku rīkošanai

Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sarīkošanai šīs vasaras noslēgumā atbalsta 96 pašvaldības jeb aptuveni 80% vietvaru, aģentūru LETA informēja kultūras ministra Naura Puntuļa (NA) padomniece, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Pret Covid-19 vakcinētām personām pēc ceļošanas nebūs jāievēro pašizolācija

Pret Covid-19 vakcinētām personām, kas Latvijā ieceļojušas no jebkuras Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valsts, Šveices vai Lielbritānijas, turpmāk nebūs jāievēro pašizolācijas prasība, apstiprinot grozījumus Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, ceturtdien nolēma valdība.

Gazas kaujinieki izšauj raķeti pa Izraēlas otru lielāko lidostu(1)

Gazas joslas kaujinieki izšāvuši lielu raķeti pa Izraēlas otru lielāko lidostu pie Eilatas, uz kurieni raķešu apšaužu dēļ no Telavivas lidostas novirzītas visas ielidojošās pasažieru lidmašīnas, ceturtdien pavēstīja Gazas joslā valdošās palestīniešu kustības Hamas bruņotais spārns.

Izstrādāts Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku e-dziesmusvētku koncepts

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas sēdē tika prezentēts drošu svētku norises scenārijs, kura pamatmērķis ir stiprināt bērnu un jauniešu psihoemocionālo labbūtību, noslēgt šo svētku ciklu, dokumentējot svētku dalībniekus, programmu, repertuāru videoversijā un atstāt vēsturei liecības par šiem svētkiem, pasakot paldies dalībniekiem un pedagogiem, kas gatavojās svētkiem vairāku gadu garumā, informēja svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Par gatavību kāpt © DIENA

Kas ir augstākā virsotne, ko savā dzīvē esat sasnieguši? Vai tas jūs ir mainījis? Un vai uzreiz aiz tās jau bija redzama nākamā?

Covid-19 pacientu skaits slimnīcās joprojām stabili augsts

Pagājušajā diennaktī Latvijas slimnīcās ievietoti 83 Covid-19 pacienti, no tām izrakstīti 64, līdz ar to kopumā slimnīcās ārstējas 660 ar Covid-19 sirgstošie, kas ir par astoņiem pacientiem vairāk nekā vakar, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Sola vairākus simtus jaunu darbvietu © DIENA(3)

Kurzemes piejūras pilsētā Liepājā tiek veidota jauna zivju produkcijas ražotne, kas nodrošinās vismaz 500 darbvietu. To, atbildot uz Dienas jautājumu, apstiprina uzņēmējs no Lietuvas, SIA Syfud īpašnieks Sigits Ambrazevičs un norāda arī, ka šis gads tiks veltīts tam, lai sagatavotos ražošanas procesa sākšanai nākamgad.

Saeima atlaiž Dundagas novada domi

Saeima šodien atlaida Dundagas novada domi. Parlaments likumprojektu par pašvaldības domes atlaišanu nolēma atzīt par steidzamu un vienā sēdē ātri izskatīja abos lasījumos.

NA aicinās mainīt koalīcijas līgumu un nodot EM tās pārraudzībā(6)

Nacionālā apvienība rosinās Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (NA) un koalīcijas partnerus vienoties par izmaiņām koalīcijas līgumā, kā arī nodot Ekonomikas ministriju (EM) tās pārraudzībā, izriet no NA līdera Raivja Dzintara šodien preses konferencē paustā.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz diskusiju Ekokritiskas vides perspektīvas Baltijas reģionā

Tiešsaistes diskusija Ekokritiskas vides perspektīvas Baltijas reģionā pievērsīsies ekokritiskām laikmetīgās mākslas, arhitektūras, ģeogrāfijas un citu nozaru perspektīvām Baltijas reģionā, lai izprastu mūsu pagātnes un šodienas attiecības ar dabisko vidi un iztēlotos iespējamās cilvēka-vides sistēmu nākotnes. Diskusija noritēs angļu valodā un būs pieejama Facebook tiešsaistē 19. maijā plkst. 18.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1136 cilvēki; Igaunijā 300 gadījumu

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1136 cilvēkiem un reģistrēti septiņi nāves gadījumi ar Covid-19, ceturtdien paziņojis Statistikas departaments. Tikmēr Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 300 cilvēkiem un reģistrēti divi nāves gadījumi.

Latvijas paviljonu Venēcijas arhitektūras biennālē atklās tiešsaistē

Patlaban Venēcijā arhitektu biroja NRJA uzraudzībā norit intensīvi Latvijas ekspozīcijas uzbūves un sagatavošanās darbi, lai 21. maijā atklātu Latvijas paviljonu Tas nav domāts tev! Tas domāts ēkai. Venēcijas biennāles 17. starptautiskajā arhitektūras izstādē. Latvija tajā piedalās jau devīto reizi, un šoreiz dota iespēja ikvienam attālināti sekot līdzi paviljona atklāšanai, informēja Latvijas paviljona pārstāvji.

Trīs slimnīcās ierobežota atsevišķu pakalpojumu pieejamība

Pašlaik trīs neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcās ierobežota atsevišķu pakalpojumu pieejamība, liecina valdības sēdei iesniegtā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Katastrofu medicīnas centra prezentācija.

Grib vakcinēties kolektīvi © DIENA

Sabiedrībā pieaug izpratne par vakcinācijas nozīmi, lai ierobežotu Covid-19 izplatību un līdz ar to arī virkni ierobežojumu ierastajā dzīves ritmā. Īpaši liela ir darba devēju vēlēšanās nodrošināt savu darbinieku kolektīvu vakcināciju.

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6