Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +13 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

9. maijs

Riepu kalni Rīgā nepazūd

Pirms vairākiem gadiem mediju uzmanību izpelnījās riepu kalni Rīgā, Starta ielā 7a un 8, kas bija vairākkārt pārauguši tur atļauto apjomu. Vispirms uzraugi laikus to neapstādināja, ļaujot riepu krājumiem izaugt milzīgā daudzumā, un tagad izskatās atslābuši, sekojot, kādā tempā riepas no turienes tiek izvestas. Arī Rīgas pašvaldībā, kuras teritorijā ir šīs riepas, sarosījās tikai pēc LTV raidījuma De Facto intereses.

Valdības partijas no Kariņa gaida piedāvājumu kopā strādāšanai(4)

Dažādas nesaskaņas valdību veidojošo partiju starpā nonākušas tik tālu, ka no Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) tiek gaidīts risinājums valdības kopā saturēšanai. Lielākie nemiera cēlāji ir partija KPV LV, kas sava vājuma dēļ nule kā zaudējusi vienu ministru, un Jaunā konservatīvā partija (JKP), kas tagad apšauba koalīcijas līguma spēkā esamību, šovakar ziņo LTV raidījums De Facto. Paredzams, ka partiju sarunas notiks nākamnedēļ.

Pārgājiens kā dzīvesveids © DIENA

Dodoties pārgājienā, mums ir iespēja labāk iepazīst ne tikai Latvijas dabu, bet arī pašiem sevi. Ceļošana kājām ir lielisks veids, kā uzlabot savu fizisko veselību un emocionālo labsajūtu, ir pārliecināts pieredzējis dabā gājējs, sabiedriskās organizācijas Streelnieks.lv dibinātājs Mārtiņš Muižnieks.

Lai baltā stārķa ligzda būtu droša © DIENA

Lai baltā stārķa lielā un smagā ligzda nekļūst par apdraudējumu ne pašam putnam, ne arī cilvēkam, Latvijas Ornitoloģijas biedrība iesaka veidot mākslīgās ligzdu pamatnes.

Par Ernesta Rieksta nelegālo hosteļu biznesu sākts kriminālprocess; viņš gatavojies "pazust"(1)

28. aprīlī notikušais ugunsgrēks nelegālajā hostelī Merķeļa ielā ir otrs traģiskākais vismaz pēdējo trīsdesmit gadu laikā. Četru tajā bojāgājušo identitātes aizvien nav izdevies noskaidrot. Hosteļa patiesais saimnieks Ernests Rieksts jau sešus gadus bijis pazīstams kā nelikumīgu naktsmītņu īpašnieks. Pirms mēneša par viņa biznesu sākts kriminālprocess, un Rieksts klientus brīdinājis, ka grasās doties prom, svētdien vēstīja TV3 raidījums Nekā personīga.

Dārzs bez nezālēm © DIENA

Ravēšana dažiem šķiet kā meditatīvs process, taču lielākajai daļai dārzu saimnieku nezāļu apkarošana ir nopietna problēma. Taču ir veidi, kā to augšanu piebremzēt un ar tām tikt galā efektīvāk, turklāt izmantojot gluži dabiskas metodes.

Atbildīgo skaits aug © DIENA

Pēdējo deviņu gadu laikā gandrīz divkāršojies to iedzīvotāju skaits, kuri šķiro atkritumus, liecina Latvijas Zaļā punkta un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja. Augusi arī izpratne par atkritumu šķirošanas nepieciešamību un sabiedrības atbalsts dažādu atkritumu veidu savākšanas sistēmām. Vienlaikus 62% iedzīvotāju norāda, ka Latvijā daudzviet šķirošanas infrastruktūra vēl nav pietiekami pieejama, tāpēc līdz ar pieaugošo izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību šķirošanas sistēmas attīstībai būtu jākļūst vēl straujākai. Lai aktualizētu efektīvāku atkritumu apjoma samazināšanu, Latvijas Zaļais punkts ir sācis kampaņu Šķiratlona pieccīņa, mudinot ikvienu savā ikdienā ieviest 5P principu, tādējādi parūpējoties par jebkuras lietas ilgāku dzīvi.

Būtiski starpgadījumi saistībā ar 9. maija svinībām nav konstatēti

Saistībā ar Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmēšanu Latvijā svētdien būtiski starpgadījumi nav konstatēti, bet par sabiedriskās kārtības un epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu uzsākti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi gan Rīgā, gan Daugavpilī, aģentūrai LETA pavēstīja Valsts policijas (VP) pārstāve Simona Grāvīte.

Dari pats: Nātru lapu pesto © DIENA

Pirmās pavasara nātrītes ir ārkārtīgi vērtīgs vitamīnu avots, un vērts tās iekļaut ēdienkartē, izmēģinot dažādas receptes. Nātres var ne tikai pievienot svaigajiem kokteiļiem un gatavot zupu – no tām izdodas arī ļoti garšīgs pesto.

Zirgs ir galvenais sportists © DIENA

Pirmo reizi pēc neatkarības atjaunošanas Latvija olimpiskajās spēlēs būs pārstāvēta jāšanas sportā. Kristaps Neretnieks kvalificējies Tokijai sporta veidā, kurā svētdienas izjādes var pārtapt ikdienas skrējienā no skolas vai darba uz staļļiem.

Pasaules saldie vīni © DIENA

Jau kopš senatnes saldie vīni ik pa laikam nāk modē. Siltajās dienvidu zemēs radītas vairākas metodes, kā dabiski saldās vīnogas pārvērst vēl saldākos vīnos.

Iemigt nedrīkst! Saruna ar diriģentu Jāni Liepiņu © DIENA

No krīzes var mācīties neieslīgt komfortā, norāda diriģents Jānis Liepiņš (32) un stāsta par savu pandēmijas piebremzēto starptautiskās karjeras sākumu, Vācijas striktās kārtības realitāti un plānu B, par ko šobrīd domā daudzi mūziķi.

Brāļu Kastro laikmeta beigas © DIENA(1)

Šā gada aprīļa vidū par atkāpšanos no Kubas Komunistiskās partijas Centrālās komitejas (KKP CK) pirmā sekretāra posteņa – augstākā amata valstī – paziņoja 89 gadus vecais Rauls Modesto Kastro Russ jeb vienkārši Rauls Kastro. Līdz ar šo paziņojumu noslēdzās vairāk nekā 60 gadus ilgušais brāļu Kastro varas laiks Kubā, kas sākās līdz ar 1959. gadā notikušo revolūciju. Ļoti ticams, ka varas nodošana nākamajai paaudzei nozīmēs, lai arī ne radikālas, tomēr pārmaiņas šīs par vienu no pasaules pēdējiem komunisma bastioniem uzskatītās valsts dzīvē.

Caurvējš – latviešu zīmols © DIENA(1)

Nepamatotas bailes vai zinātniski izskaidrojams fenomens? Kāda būtu visprecīzākā definīcija un raksturojums slavenajam caurvējam, kuru pilnīgi noteikti vismaz no nostāstiem pazīst katrs latvietis, taču par kuru nereti smejas citās zemēs dzīvojošie? SestDiena iedziļinās caurvēja problemātikā un nonāk arī pie pilnīgi skaidriem secinājumiem.

Policija liedz tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā; klātienē ierodas Ģirģens un Ruks

Valsts policija svētdien slēgusi tiešu piekļuvi piemineklim Uzvaras parkā, Pārdaugavā, kur parasti šajā dienā pulcējas Krievijā svinamās "Uzvaras dienas" atzīmētāji, novēroja aģentūra LETA. Lai pārbaudītu dienestu gatavību uzraudzīt kārtību, klātienē ieradās arī iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens un Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Egle gūst vārtus uzvarētā AHL spēlē

Latvijas uzbrucējs Haralds Egle sestdien guva vārtus Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta spēlē, palīdzot Manitobas Moose komandai izcīnīt uzvaru.

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6