Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

1. maijs

Piektdien katrs trešais jaunais Covid-19 gadījums atklāts Rīgā

No aizvadītajā dienā atklātajiem kopumā 812 Covid-19 inficēšanās gadījumiem 31% ir reģistrēts Rīgā, bet salīdzinoši liels inficēto skaits atklāts arī Daugavpilī un Jelgavā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Alerģijas dabu maina arī klimata izmaiņas © DIENA

Pavasara atnākšana parasti nāk ar prieku par ziedēšanu dabā, taču alerģiskiem cilvēkiem ziedputekšņu klātbūtne gaisā var būt liels pārbaudījums. Jau pirms pāris gadu desmitiem speciālisti norādīja, ka cilvēku ar alerģijas izpausmēm pasaulē kļūst aizvien vairāk. Kā atzīst alergoloģe Laine Bormane, alerģija turklāt arī mainās. To ietekmē gan gaisa piesārņojums, gan klimata izmaiņas. Kādreiz putekšņu alerģija tika uzskatīta par jauniem cilvēkiem raksturīgu, tagad tā skar arī mazus bērnus. Tāpat mūsdienās konstatē vairāk smagu pārtikas alerģijas gadījumu, norāda ārste Bormane, kura pacientus pieņem Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Alerģisko slimību izmeklēšanas un ārstēšanas centrā un Ventspils poliklīnikā. Kā sadzīvot ar alerģiskām reakcijām, kā tās ārstēt, un vai tās var uzvarēt pavisam?

Līdz šim Bērnu slimnīcā ārstēti 70 bērni ar akūtu Covid-19

Līdz šim ārstēšanu Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) saņēmuši 70 bērni ar akūtu Covid-19, un vidējais ārstēšanās ilgums slimnīcas pacientiem šādā gadījumā ir septiņas dienas, aģentūrai LETA pavēstīja BKUS Bērnu slimību klīnikas Infektoloģijas profila virsārste Gunta Laizāne.

SestDienas receptes: Pikniku sezona atvērta? © DIENA

Šonedēļ pagatavosim divus ēdienus, kurus ērti paņemt līdzi piknikā. Viens, kā aprīlī ierasts, ir salāti, pietiekami sātīgi un vienlaikus kraukšķīgi svaigi, bet otrs šoreiz nebūs no saldā, bet gan sāļā gala – kišs ar sēnēm un sieru, kas tikpat labi garšo gan silts, gan atdzisis.

Ātruma cilts: pilnā ātrumā un bez bremzēm – Timorts debitē spīdvejā

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā ātruma un piedzīvojumu raidījuma Ātruma cilts jaunāko sēriju. Raidījums turpina moto piedzīvojumus ar baisu eksperimentu – Pauls Timrots pirmo reizi mūžā izmēģinās spēkus spīdvejā un mācīsies driftēt ar moci bez bremzēm.

Daļēji atzītais genocīds © DIENA

ASV prezidenta Džo Baidena paziņojums, ka laikā no 1915. līdz 1917. gadam Osmaņu impērijā notikušās armēņu masu slepkavības uzskatāmas par genocīdu, novedis pie pretrunīgām reakcijām gan pašu armēņu, gan ekspertu un apskatnieku vidū.

Saulmīļu puķuzirņu sējas laiks © DIENA

Maijs ir tikpat kā klāt, un tas ir aktīvs stādīšanas un sēšanas mēnesis arī košumdārzā, turklāt pret salu jutīgākie augi nu jau var justies droši, it sevišķi mēneša otrajā pusē.

Atpūtas istaba zem lapotnes © DIENA

Vasarai dārzā piestāv nesteidzīgi rīti un laiski vakari, ko baudīt ar tasi aromātiskas tējas vai glāzi limonādes. Ērtas dārza mēbeles šos jaukos brīžus var padarīt vēl tīkamākus. Kādas dārza mēbeles un pēc kādiem kritērijiem izvēlēties? Vai līdz ar mēbeļu iegādi darbs padarīts, vai tomēr mēbelēm vajadzīga īpaša kopšana, lai tās ilgi kalpotu?

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6