Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +11 °C
Daļēji apmācies
Piektdiena, 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

9. janvāris

Pārmaiņu vējos: 2022. gada svarīgākie notikumi Latvijā un pasaulē © DIENA

Aizvadītajā gadā pasaule piedzīvoja vairāku ilggadēju līderu aiziešanu no pasaules skatuves: Kubā beidzās Kastro klana laikmets, Vācijā – Angelas Merkeles ēra, bet Izraēlā amatu zaudēja ilggadējais premjers Benjamins Netanjahu, kura politisko nākotni gan vēl pāragri norakstīt. Arī jaunajā 2022. gadā gaidāmas būtiskas pārmaiņas – sākot jau ar 14. Saeimas vēlēšanām Latvijā un beidzot ar prezidenta vēlēšanām Francijā un Brazīlijā. Cīņu tiesas zālē turpinās Aivars Lembergs un Ilmārs Rimšēvičs, bet ārpus planētas Zeme – kosmosa lielvalstis un miljardieri

Kapteinis, kurš nogremdēja kruīzu kuģi © DIENA

Pirms 10 gadiem kapteiņa Frančesko Sketīno bravūrības un nemākulības dēļ pie Itālijas krastiem nogrima kruīzu kuģis Costa Concordia, un bojā gāja 32 cilvēki. Sketīno pašlaik izcieš 16 gadu cietumsodu, bet katastrofa kompānijai Costa Crociere izmaksājusi vairāk nekā 1,75 miljardus eiro.

Tīruma sestā, bet Vītola astotā PK posmā Siguldā

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma svētdien Siguldas trasē Pasaules kausa posmā kamaniņu sportā izcīnīja sesto vietu, Elīna Ieva Vītola ieņēma astoto vietu, Ulla Zirne ierindojās 14.pozīcijā, bet Sigita Bērziņa - 19.vietā.

Čempionu treneris otrajā paaudzē © DIENA

"Visgrūtāk parasti ir tiem, kurus uz Olimpiādi sūta pēc zelta medaļām. Pat ja esi favorīts, 3x3 basketbolā rezultātu ietekmē ļoti daudz faktoru un apstākļu, pat nejaušību. Lai sasniegtu panākumus, jāiegulda nenormāls darbs, un arī tad tie nav garantēti. Tad mēs atgriežamies no Tokijas, un man saka - es taču teicu, ka jums būs zelts! Veni, vidi, vici!*," ar smaidu sabiedrības uzlikto spiedienu, olimpiskās cerības un izaicinājumus atceras treneris Raimonds Feldmanis. Viņš lieliskajam četriniekam - Agnim Čavaram, Edgaram Krūmiņam, Naurim Miezim un Kārlim Lasmanim - kādu brīdi ļāva pagozēties gūto panākumu gaismā, bet pats izbauda gandarījumu par to, ka ieguldītais darbs un dažkārt arī šaubās pieņemtie lēmumi galu galā izrādījušies pareizi. Suminot Sporta Avīzes gada aptaujas uzvarētāju komandu, vārdu dodam tās galvenajam trenerim!

Spogulīt, spogulīt, kurš bijis labākais? © DIENA

Aiz muguras palicis decembris, kad ikdienas un svētku steigā parādās brīži un iemesli, lai atskatītos uz gada laikā paveikto, izsvērtu panākumus, padomātu par piedzīvoto neveiksmju iemesliem.

Aromātiskie libāniešu ēdieni © DIENA

Jauns gads nāk ar jaunu tēmu recepšu sadaļā – šogad dosimies garšvielu un garšaugu ceļojumā apkārt pasaulei. Būs ieskats dažādu reģionu un valstu virtuvēs, tradicionālās un improvizētās receptēs – vārdu sakot, solās būt garšīgs gads! Latvijas ziema ne vienmēr ir balta un mīlīga, tāpēc jaunā gada pirmajās pelēkajās dienās virtuvi piesmaržināju ar diviem interesantiem, garšīgiem un, protams, garšvielotiem ēdieniem no jaunās, nupat izdotās grāmatas 101 libāniešu ēdiens, kur receptes pagatavojuši un aprakstījuši Abu Meri pāris – Latvijas Televīzijas raidījuma vadītāja Linda un gastroenterologs Hosams, kurš dzimis un uzaudzis Libānā.

Kalendārs

Janvāris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6