Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 6. jūlijs
Anrijs, Arkādijs

19. janvāris

Līdz titru beigām. Intervija ar kinozinātnieku Viktoru Freibergu © DIENA

"Atceros daudzas lietas, kas labā nozīmē ir šokējušas, ārkārtīgi fascinējušas un aizrāvušas jau agrā vecumā," – kinozinātnieks Viktors Freibergs izdevis Viktora otro grāmatu. Tajā esejistiska filmu kodu šķetināšana veido mozaīku ar agrīnām bērnības atmiņām

Mēness aptieka : 2021. gadā farmaceitiskās aprūpes attālināto konsultāciju skaits trīskāršojies un turpina pieaugt

2021. gadā “Mēness aptiekas” sniegtās bezmaksas farmaceitiskās aprūpes konsultācijas, zvanot pa telefonu, vai izmantojot citus tiešsaistes saziņas kanālus, saņēmuši vairāk nekā 6000 Latvijas iedzīvotāju. Tas ir trīs reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kad pandēmijas izraisītās veselības krīzes dēļ “Mēness aptieka” ieviesa šādu pakalpojumu. Visbiežāk – aptuveni 60% attālinātās konsultācijas saņem vecāka gadu gājuma cilvēki, kuriem regulāri jālieto vairāki medikamenti. Tāpat aktīvas, lai ar farmaceita starpniecību noskaidrotu dažādus sev aktuālus jautājumus, ir topošās māmiņas.

Pēc divu gadu pārtraukuma notiks Ēnu diena; aicina publicēt vakances

Pēc divu gadu pārtraukuma, šogad 6. aprīlī atkal notiks Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem Ēnu diena. No šodienas uzņēmumi un iestādes aicināti publicēt savas vakances portālā Enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas.

XX gadsimta flautas repertuāra virsotnes kamermūzikas programmā Novecento

24. janvārī plkst. 18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē Duo Colore – flautiste Ilze Urbāne un pianiste Diāna Zandberga – piedāvās izsmalcinātu kamermūzikas programmu Novecento ar itāļu XX gadsimta komponistu flautas repertuāra virsotnēm

Lielajā ģildē notiks Margaritas Vilcānes jubilejas koncerts un tērpu izstāde

25. janvārī plkst. 19 Lielajā ģildē notiks koncerts Margarita. Melodija. Mode, kas veltīts Margaritai Vilcānei. Koncertā līdzās pašai estrādes leģendai piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, maestro Raimonds Pauls, dziedātāji Intars Busulis, Normunds Rutulis, Daumants Kalniņš un daudzi citi

Dažādās sirdspukstu trajektorijas © DIENA

Klajā nācis rakstnieces Kristas Annas Belševicas stāstu krājums Pelēks suns sapņo par zelta zivtiņām (apgāds Zvaigzne ABC). Tas ir smalks, niansēti izjusts darbs, kurš atspoguļo reālo ikdienas pasauli visā tās maigumā un skarbumā, atklājot spilgtu sajūtu gammu. Šī ir jaunās autores otrā grāmata. 2017. gadā iznāca viņas dzejas krājums Medījot dzīvi.

Agrīna izstāšanās turnīrā Austrālijā © DIENA

Trešo gadu pēc kārtas Austrālijas atklātajā čempionātā jau pirmajā kārtā nācās vilties Latvijas tenisistei Anastasijai Sevastovai, kurai iepriekš Melburnas korti bijuši daudz veiksmīgāki. Liepājniece sezonas pirmo Grand Slam vienspēļu turnīru sāka un beidza ar 4-6, 5-7 zaudējumu Magdai Linetei.

Latvijai Pekinā būs viena no jaunākajām delegācijām © DIENA

Iespējamas izmaiņas, taču prognozējamais sportistu skaits 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā varētu būt 56 sportisti – otrdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē ziņoja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers un LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Uzkrājums – tā ir reāla nauda © DIENA

Pensijas 2. līmeņa uzkrājumam "aiziet" 6% no mūsu ikmēneša algas – tā ir reāla nauda, katra paša nopelnīta, tāpēc par to nevajadzētu aizmirst. Ir vēlams sekot līdzi, kur tā ir, cik daudz uzkrājies, lai kūtruma vai nezināšanas dēļ nepazaudētu jau iemaksāto, bet maksimāli izmantotu iespējas uzkrājumu palielināt.

Zīmoli sportā © DIENA

Sports ir viena no platformām, lai dažādi zīmoli pastāstītu un atgādinātu par sevi. Mēs zinām, kas ir sports, bet kas pēc būtības ir zīmoli (jeb, kā tos agrāk sauca, brendi)? Tāpat šoreiz iepazīsimies ar dažiem interesantākajiem juridiskajiem aspektiem saistībā ar zīmoliem augstāko sasniegumu sportā Latvijā.

Divu LNSO koncertmeistaru portreti kamermūzikas programmā

20. janvārī plkst. 19 Lielajā ģildē kamermūzikas koncertā Portreti. Oskars Bokanovs un Tommāzo Pratola uzstāsies divu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra grupu koncertmeistari. Katrs no viņiem ir apvienojies kameransamblī ar meistarīgu pianistu

Skride: Slimnīcu skaitu samazināt nav plānots

Slimnīcu skaita samazināšana pašlaik nav darba kārtībā, komentējot jaunos slimnīcu līmeņošanas plānus, Latvijas Radio sacīja Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride (AP).

Trešdiena būs silta

Trešdien Latvijā būs pārsvarā mākoņains laiks, saulaināka diena gaidāma Kurzemē, prognozē sinoptiķi.

Postījumi Tongas salās liek sniegt palīdzību © DIENA

No kosmosa un lidmašīnām uzņemtie attēli liecina, ka postījumi, ko nodarījis sestdien notikušais zemūdens vulkāna izvirdums, daudzās Tongas salās ir ievērojami. Ātrai palīdzības sniegšanai arhipelāgam, kas atrodas Klusā okeāna dienvidos, aptuveni 1800 kilometru attālumā no Jaunzēlandes, traucē biezā vulkānisko pelnu kārta, kas klāj valsts galvenās lidostas skrejceļus.

PVN argumentu šūpolēs © DIENA

Viens no strīdīgākajiem priekšlikumiem, lai mazinātu strauji augošo rēķinu finansiālo slogu iedzīvotājiem, ir īslaicīga PVN samazināšana. To aizstāv Ekonomikas ministrija, kuru vada Jānis Vitenbergs (NA), taču tam kategoriski iebilst partiju apvienība Attīstībai/Par!.

Ilze Znotiņa: man ir skaidra programma, ko es gribu sasniegt © DIENA

Par ideju veidot jaunu superstruktūru finanšu noziegumu apkarošanai, tiesu praksi, lemjot par arestētās mantas konfiskāciju, kā arī izredzēm tikt pārvēlētai amatā Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieci Ilzi Znotiņu iztaujā Agnese Margēviča.

Serbija starp Rietumiem un Austrumiem © DIENA

Iepriekšējās nedēļas beigās Serbijā notika referendums par izmaiņām valsts konstitūcijas punktos, kuri attiecas uz valsts tiesu sistēmu. Šīs izmaiņas tiek uzskatītas par nepieciešamu priekšnoteikumu Serbijas potenciālajai dalībai Eiropas Savienībā (ES).

Demagoģijas giganti © DIENA

Covid-19 krīzes laikā Krišjāņa Kariņa (JV) valdība daudzkārt nav bijusi spējīga lemt savlaicīgi, precīzi un tā, lai ātri novērstu postošas sekas iedzīvotāju labklājībai vai veselībai. Nu mēs atkal esam nonākuši šādā situācijā.

Kalendārs

Janvāris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6