Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 6. jūlijs
Anrijs, Arkādijs

12. janvāris

Almati aizturēti vēl 1700 cilvēki

Kazahstānas lielākajā pilsētā un neseno protestu centrā Almati aizturēti vēl 1700 cilvēki, trešdien ziņoja vietējie mediji, aizturētos dēvējot par "laupītājiem un citiem noziedzniekiem".

Traumas šoziem vairāk vecumā virs 50 gadiem

Lai arī gadu mijas laikā iedzīvotāji vērsušies pie ārstiem ar dažādām traumām, tomēr visvairāk starp Veselības centru apvienības (VCA) traumatologa, ortopēda Dmitrija Kirejeva pacientiem ir to, kuri laika apstākļos, kad ir slidens – ledainās ietves, ceļus un pagalmus klāj ūdens, paslīdējuši un lauzuši roku vai kāju. Jāņem vērā, ka ar rokas lūzumu cilvēks nevarēs strādāt, būt ierasti aktīvs četras piecas nedēļas, savukārt ar kājas lūzumu šis laiks var sasniegt pat pusgadu, uzver ārsts Dmitrijs Kirejevs, turklāt iespējamas arī vēl smagākas kritienu traumas.

Koncertzālē Latvija autormūziku izpildīs Vladislavs Nastavševs

Šī gada pirmajā laikmetīgās autormūzikas cikla Ma koncertā, kas notiks jau šosestdien, 15. janvārī, koncertzālē Latvija viesosies režisors, dziesmu autors un izpildītājs Vladislavs Nastavševs, informēja Kurzemes filharmonijas pārstāve Antra Lācberga.

Cenu kāpums ir realitāte © DIENA

Dārgāka elektrība, gāze, pārtika, augstākas ražošanas izmaksas – par to visu publiskā telpa viļņojas jau labu brīdi. Sabiedrības neapmierinātība ir viegli saprotama, galu galā, arī jebkurš ražotājs vai pakalpojumu sniedzējs pamana dārgāku elektrību un pārtiku, un prieku tas nesagādā nevienam.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 4635; Igaunijā -2002

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 4635 cilvēkiem un reģistrēti seši Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, trešdien paziņojis Statistikas departaments. Savukārt Igaunijā inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 2002 cilvēkam, kā arī reģistrēti četri Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, trešdien paziņojis Veselības departaments.

Pašapziņas un gribas brīdis © DIENA

Latvijas brīvība nekad nav bijusi pašsaprotama. Un joprojām nav. Aprit 31 gads kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Tas ir piemērots brīdis par to aizdomāties.

Jaunības skaistums, nemiers, pavasaris! © DIENA

Ja nu grāmatplauktā ir Oskara Lutsa romāns Pavasaris, kas atzīts par visu laiku otro nozīmīgāko literāro darbu Igaunijā, šobrīd to var nesteigties pārlasīt, bet vispirms aiziet uz Dailes teātri noskatīties izrādi, kas tapusi pēc šā romāna dramatizējuma, iesaka iestudējuma režisors Prīts Pedajass: "Lai ir pirmreizēja satikšanās."

Var atļauties cinismu © DIENA

Atsevišķas pašvaldības acīmredzami ir neveiksmīgi organizējušas siltumapgādes nodrošināšanu savā teritorijā, pirmdien pēc valdības koalīcijas sēdes paziņoja premjers Krišjānis Kariņš (JV). Atbildot uz jautājumu, vai valdība domā kaut kā reaģēt uz daudzām ģimenēm katastrofālo apkures, elektroenerģijas un gāzes cenu pieaugumu, kas īpaši skaudri ir iezīmējies par decembri saņemtajos rēķinos.

Nesavienojamas nostādnes un Ķīnas faktors © DIENA

Pirmdien Ženēvā noslēdzās ASV un Krievijas sarunu par stratēģisko drošību pirmais raunds, kura galvenais iznākums ir, ka sarunas (vai šajā gadījumā drīzāk jau diskusija) nebeidzās, tā arī īsti nesākušās. Vienlaikus atbildi uz jautājumu, vai starp abām lielvarām ir iespējamas arī kādas spriedzi mazinošas vienošanās, sarunas nesniedza.

Jauni ūdens tarifi © DIENA

Eneregoresursu cenu kāpuma dēļ arī Rīgas ūdens grib palielināt tarifu līdz 2,38 eiro par kubikmetru pretstatā pašreizējiem 1,92 eiro.

Kalendārs

Janvāris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6