Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +25 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 30. jūnijs
Tālivaldis, Mareks

8. maijs

FOTO: Pirms 9. maija norobežo pieminekļu kompleksu Uzvaras parkā

Pēc Saeimas lēmuma noteikt aizliegumu sapulču, gājienu un piketu organizēšanai tuvāk par 200 metriem no jebkura Latvijas teritorijā esoša padomju armiju vai tās karavīru uzvaru un piemiņu slavinoša pieminekļa, dienu pirms 9. maija ierobežota piekļuve pieminekļu kompleksam Uzvaras parkā. Tāpat norobežota fotoizstāde Slava Ukrainai! Varoņiem slava!

FOTO: Tauru pēcteču miera osta © DIENA

Ķemeru Nacionālā parka Dunduru-Melnraga pļavās Slampes upītes ielokā jau krietni pirms astronomiskā pavasara iestāšanās bija jaušama dabas atmodas elpa. Ainava gluži kā Purvīša gleznās, tikai bez sniega baltuma, vien ar ledus vižņiem šur un tur. Arī pļavu iemītniekiem – taurgovīm – pavasaris jau sācies, un teliņi atskrējuši agrāk nekā citugad. Savvaļas zirgi, kas ganās turpat, ar pēcnācējiem nesteidzas, taču arī tie jau drīz būs klāt.

Nepieciešama skaidra rīcība. Saruna ar LOK prezidentu Žoržu Tikmeru © DIENA

Nemanot aizritējuši divi sarežģīti gadi, kopš Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadības groži ir Žorža Tikmera (65) rokās. Viņš uzsver: lai arī pandēmijas dēļ Latvijas vadošajai sporta organizācijai un tās komandai nav trūcis izaicinājumu, Ukrainā notiekošās karadarbības laikā ir svarīgi pieņemt skaidrus, nepārprotamus lēmumus un rīkoties.

Laiks jauniem līderiem © DIENA

Gadu no gada Latvijas sporta līdzjutējiem maijs ir svētku mēnesis ar nemainīgu galveno tradīciju - sekot un atbalstīt vīriesu hokeja izlasi pasaules čempionātā. Šoreiz sarkanbaltsarkanie uz meistarsacīkstēm Somijā dosies atšķirīgā sastāvā - viens nespēlēs traumu dēļ, otrs atteicies, bet vēl kāds nolēmis likt punktu karjerai valstsvienībā, kas treneru korpusam faktiski piespiedu kārtā liek sūtīt laukumā jaunos hokejistus.

Ukraiņu valodas līkloči © DIENA

Līdz ar Ukrainas valstiskuma noliegšanu Maskava, sākot karu pret šo valsti, atgādinājusi arī jau kopš Krievijas impērijas laikiem kultivēto tēzi, ka nekādas ukraiņu valodas neesot, jo ukraiņi runājot vien krievu valodas dialektā. Vēsturnieki un lingvisti gan tam kategoriski nepiekrīt.

Pikniku laiks © DIENA

Beidzot iestājies īsti pavasarīgs laiks, un līdz ar to arī viena no sezonas baudām kļuvusi pieejama – pikniks pie dabas! Šoreiz abās receptēs izmantota svaigi spiesta citrona sula, kas arī uzskatāma par garšvielu, jo piešķir ēdieniem īpašu svaiguma noti. Un piestāv pavasarim!

Ātruma cilts video: vai viegli izgudrot autosportu?

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tās viesis ir Andis Neilands, cilvēks, kurš māk izgudrot autosportu. Pirms 20 gadiem viņš izveidojis nacionālo klasi un nu to atkārtojis ar BMW 325 CUP, kas pulcē plašu braucēju loku.

Karalis ir miris. Lai dzīvo karalis! © DIENA

Vērojot notikumus Ukrainā, ne vienam vien būs radies jautājums, vai tanki šajās kaujās nav pārvērtēti. Vai tiešām modernie prettanku ieroči un droni ir stiprāki?

Vairs nav nekā maza. Intervija ar ukraiņu režisori Katerinu Gornostaju © DIENA

Šobrīd ir kliedzieni, šāvieni, sprādzieni un skumjas – saka ukraiņu režisore Katerina Gornostaja (33). Viņa vairs nespēj domāt par kino veidošanu un "mazās lietas", kas viņu dokumentālajā kino saistīja iepriekš, sev apkārt vairs neredz. "Ja vēlaties palīdzēt Ukrainai, lūdzu, klausieties ukraiņos un šīs valsts iedzīvotājos, nevis "labajā opozīcijā" no Krievijas," režisore vēl uzsver.

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5