Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +19 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 18. augusts
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

29. maijs

Nezināmais Rolands Kalniņš © DIENA

Meistars ir aizgājis. Bet taisnība paspēja uzvarēt – Rolanda Kalniņa filmogrāfijā vairs nav nekādu aizliegto plankumu vai caurumu, visas filmas ir ieņēmušas savu īsto vietu Latvijas kinovēsturē, un jau kopš meistara simtās dzimšanas dienas tās var noskatīties portālā filmas.lv.

Sēlijas gaišā mala © DIENA

Baznīcu nakts un diena, kas šogad risināsies 28. maijā, piedāvā visus virzienus, bet bērnības nostalģija izlūkbraucienā aizved uz leišmales pusi – tur sakrālās pieturvietas pārsteidz ar māksliniecisku dažādību, intensīvu līdzpārdzīvojumu un atšķirīgiem likteņiem. Šie dievnami ir gan bijuši atvērti bez pārtraukuma, gan piesmieti un atdzimuši, gan vēl gaida savu Dieva doto iespēju. Uzrunā visi – Ērberģe atklāj kādu īpašu noslēpumu, Birži pārsteidz ar jaunības spēku un varēšanu.

Eiropas putni dzied latviski © DIENA

Zooloģe Elīna Gulbe par Eiropas populārākā putnu lauka noteicēja Collins Bird Guide tulkošanu, Getliņu laridofiliem un par to, kur jāputno maijā.

Gada bite – vietējā zumētāja © DIENA

Par Gada biti 2022 Latvijas Biškopības biedrība, cildinot Latvijas vietējo biti, pasludinājusi Rietumu medusbites vietējo pasugu Apis mellifera mellifera.

Dekoratīva un garšīga © DIENA

Brīnišķīgi smaržo, dod gardas ogas, piesaista apputeksnētājus – tāda ir zelta jāņoga (Ribes aureum). Latvijā lielākā zelta jāņogu kolekcija ir Nacionālajā botāniskajā dārzā, bet arī dažādās stādaudzētavās pieejami šā auga dēsti.

Tilts, kur noslēgt rēķinus ar dzīvi © DIENA

Pirms 85 gadiem Sanfrancisko tika atklāts Zelta vārtu tilts, kas jau drīz vien kļuva par galamērķi ļaudīm ar pašnāvnieciskām tendencēm – izdzīvot pēc kritiena līča ūdeņos no 75 metru augstuma gadījies tikai retajam.

Zemenes! © DIENA

Un vasaras brīvlaiks var sākties! Fonā skanot populārai dziesmai par zemenēm vai zemeņu lauku (atkarībā no paaudzes un gaumes), šoreiz gatavojam divus ēdienus ar zemenēm – jā, zemenes arī reizēm var pieskaitīt pie "garšaugiem", jo tām piemīt unikāla un ne ar ko nesajaucama garša.
Reklāmraksts

Kā izvēlēties bērna vecumam atbilstošu skrejriteni

Vasarā ir daudzi un dažādi veidi, kā pārvietoties. Viens no tādiem ir skrejritenis. Un, pats labākais, ka tas ir ne tikai jautri, bet arī trenē bērna līdzsvaru un motivē izkustēties. Tiesa, jāizvēlas bērna vecumam atbilstošs skrejritenis – pašiem mazākajiem piemēroti būs krāsaini un stabili braucamie, bet lielākiem prieku sagādās elektriskie skrejriteņi.

Vairs nebūsi anonīms garāmgājējs © DIENA

Kamēr vieni jau labu laiku enerģiski tirgojas ar dažādiem digitāliem īpašumiem un e-veikalos pielaiko drēbes uz sava avatāra, citi, dzirdot vārdu "metaverss", vēl tikai rausta plecus un lūkojas fantastikas žanra virzienā. Kas tas īsti ir, kad sāks pilnvērtīgi funkcionēt un ko mainīs mūsu dzīvē?

"Bada dumpju" riski © DIENA

Pārtikas cenu dramatiskais kāpums vairāku iemeslu, tajā skaitā Krievijas sāktā kara, dēļ ne tikai draud ar iekšpolitisko nestabilitāti daudzām pasaules nabadzīgajām valstīm, bet pastāv arī bažas, ka pasaulē var jūtami palielināties bēgļu skaits. Kādi ir šīs krīzes cēloņi, un vai ir iespējama visiem pieņemama izeja no tās?

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5