Laika ziņas
Šodien
Migla
Ceturtdiena, 18. augusts
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

15. maijs

Katram savu Araratu © DIENA

Daba un klosteri ir Armēnijas tūrisma industrijas stūrakmeņi. Tikmēr savā ārpolitikā valsts mēģina balansēt uz šķietamas neitralitātes robežas, cenšoties nesakaitināt Krieviju.

Skatīties no putna perspektīvas © DIENA

Ideja par grāmatu "Vara un ticība. Ceļojums uz skaistākajām baznīcām un klosteriem Eiropas austrumos no Jeruzalemes līdz Ziemeļnorvēģijai" Rihardam Bērugam ienākusi prātā tieši Rīgā. Pirms trim gadiem, piedaloties vecticībnieku dievkalpojumā Rīgas Grebenščikova dievnamā, viņš saprata: es dodos ceļā! Viņa dzīve starp Latviju, Norvēģiju un Svanetiju Gruzijā tam nebija šķērslis, neapturēja ne kovids, ne ceļojumu maršruts caur "karstajiem" punktiem. Grāmatā iekļautas 80 svētvietas, bet stāsts nav par vēsturi – tā ir šodiena, dzīvi cilvēki, individuāli likteņi un globālas tendences, kam īpašu aktualitāti piedod arī Ukrainā notiekošais karš.

Uz Azovstaļ nomestas degbumbas vai fosfora bumbas

Krievijas karaspēks Mariupolē sestdien nometis uz metalurģijas rūpnīcas Azovstaļ degbumbas vai fosfora bumbas, svētdien pavēstījis Mariupoles mēra padomnieks Petro Andrjuščenko.

Lakšu sezona © DIENA

Laimīgie, kam lakši aug dārzos, jo mežos tos nedrīkstot lasīt – aizsargājams augs. Tādēļ es, skatoties uz ēnaino un mitro dārza stūri savos laukos, apsveru domu lakšus iesēt, jo pavasarī tos ļoti labi var izmantot dažādās receptēs, kur prasās kaut kas ķiplokains un pie reizes arī zaļš.

Ķimeņu akvavits © DIENA

Ar akvavitu ir tā – cilvēkiem vai nu tas patīk, vai nepatīk absolūti nemaz. Šim dzērienam nav vidusceļa jeb "pelēkās zonas"

Maple Leafs zaudē izšķirošajā spēlē, Rubīnam noslēdzot sezonu Ziemeļamerikā

Toronto Maple Leafs komanda sestdien piedzīvoja zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pirmās kārtas izšķirošajā spēlē, tādējādi aizsargam Kristiānam Rubīnam sezona Ziemeļamerikā ir noslēgusies un viņš var doties talkā Latvijas hokeja izlasei, kas šobrīd piedalās pasaules čempionātā.

Cik sver viena grivna © DIENA

Saprotamu iemeslu dēļ Ukrainas grivna pašlaik nav tā stabilākā pasaules valūta un tās vērtība ir tikai 0,031 eiro. Taču sensenā pagātnē par grivnām dēvēti sudraba stienīši, kuru svars bijis pat lielāks par 200 gramiem.

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5