Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

14. maijs, 2022

Piparmētru mērce, tomātu salsa, grila sezonu atklājot © DIENA

Iepriekšējā reizē stāstīju par mērcēm – grilēta ēdiena kompanjonēm. Siltajām dieniņām ieskrienoties, vakaros arvien biežāk attapsimies dārzā pie grila vai ugunskura. Tāpēc mērču vajadzēs arvien vairāk. Turklāt arvien vairāk kļūst arī dārzā saplūcamu sezonas zaļumu, no kā mērces pagatavot.

Lauva ar uguntiņu © DIENA

Pēc vilšanās iepriekšējā olimpiskajā ciklā ar jaunu sparu nākamo darba cēlienu sācis viens no Latvijas vadošajiem pludmales volejbolistiem Aleksandrs Samoilovs. Iespaidīgā olimpiskajā debijā 2008. gadā jūrmalniekam tika pielipināta iesauka Karalis Lauva, ko viņš godam nesis jau teju piecpadsmit sezonu garumā, būdams starp spilgtākajiem sportistiem Pasaules tūrē. Ne velti sarunas laikā daudzkārt atgriežamies pie vārda "emocijas", jo tieši tās Sašu bieži vien spārnojušas augstākiem lidojumiem un uz tām viņš paļaujas arī šosezon. Tostarp jūnija sākumā Jūrmalā paredzētajā Pasaules Pro tūres elites posmā.

Lai asinsritē neveidotos trombi © DIENA

Grupa Sigma, gatavojoties jaunā albuma koncertiem, savās iepriekš sarakstītajās dziesmās atrod tēmas, kas sasaucas ar pašlaik pasaulē notiekošo.

Attīstības pasaule nav Rietumu pusē © DIENA

Aktīvi sodīt Krieviju par tās iebrukumu Ukrainā ir gatavas tikai nepilna trešdaļa pasaules valstu. Pārējās, tostarp vadošās attīstības valstis, ir noskaņotas Krievijai labvēlīgi vai ievēro neitralitāti, neatbalstot nedz Maskavu, nedz Rietumus. Kādi motīvi diktē šādu izvēli, un kuras valstis uzskatāmas par nozīmīgākajām Krievijas atbalstītājām?

Pret mājiniekiem somiem © DIENA

Olimpiskie čempioni, pasaules ranga līderi un arī pirms čempionāta IIHF publicētajā spēka rangā pirmajā pozīcijā. Somijas izlase ir galvenā pretendente uz zelta medaļu izcīnīšanu un būs Latvijas izlases otrā pretiniece. Sestdien spēles sākums pulksten 20.20.

Gaujas plostnieku stāsts unikālā ekspozīcijā © DIENA

Siguldā, Gaujas krastā šajā pavasarī durvis vērusi unikāla ekspozīcija Gaujas plostnieka stāsts, kas vēsta par senu arodu – koku pludināšanu –, kas iekļauts pat Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Te vienuviet ir iespējams iepazīties gan ar koku pludināšanas vēsturi, gan apskatīt īstu astes plosta mājiņu ar tās iedzīvi, kā arī pašam iemēģināt roku plostu siešanā un citās plostnieka arodam raksturīgās nodarbēs.

Plāns izpildīts ar uzviju © DIENA

Rimi Rīgas maratons nedēļas nogalē ierastajā formātā risināsies pirmo reizi kopš 2019. gada un pulcēs teju 20 tūkstošus skrējēju. Arī Latvijas hokeja leģendu Sandi Ozoliņu.

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5