Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 30. septembris
Menarda, Elma, Elna

21. maijs, 2022

Gutkovskim vārti un sudrabs Polijas čempionāta finišā

Latvijas futbola izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis sestdien Polijas ekstraklases pēdējās kārtas mačā guva vārtus viņa pārstāvētās Čenstohovas Rakow uzvarā savā laukumā pār pussarga Kristera Tobera pārstāvēto Gdaņskas Lehia, ierindojoties otrajā vietā.

Jauns sākums pēc simtgades svinībām. Koris Juventus pirmatskaņos 12 latviešu komponistu jaundarbus © DIENA

Latvijas Universitātes jauktais koris Juventus mākslinieciskā vadītāja Valda Tomsona vadībā koncertā Jauns sākums Mazās ģildes Lielajā zālē 21. maijā plkst. 21.05 pirmatskaņos divpadsmit latviešu komponistu jaundarbus, kas veltīti korim tā simtgadē. Līdztekus koncertam no 22. maija visās mūzikas straumēšanas vietnēs būs klausāms kora ieskaņotais albums Jauns sākums.

Ravēšana jāieplāno, vadoties arī pēc laikapstākļiem © DIENA

Kaut nu dārzeņi, augļi un košumaugi augtu tik spēcīgi un neapturami kā nezāles! – Tā ienāk prātā vismaz reizi nedēļā, it sevišķi pēc siltāka un mitrāka perioda, aplūkojot dobītes dārzā. Agronoms Māris Narvils uzsver – bioloģiskajā dārzeņu audzēšanā nezāles ir viens no galvenajiem ražu limitējošiem faktoriem, tāpēc ar tām jācīnās rūpīgi. Viena no metodēm ir augsnes mulčēšana, taču ne vienmēr tā ir veikta un ne vienmēr iespējama.

Ātruma cilts: Kā Neikšāns ugandiešiem mācīja autosportu

Diena.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jauno raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tās viesis Māris Neikšāns, Neiksans Rallysport komandas vadītājs, tikko atgriezies no Ugandas Āfrikā, kur meties autosporta kultūršoka piedzīvojumā.

Mūsu pirmā olimpiskā čempione © DIENA

"Man nebija sapnis kļūt slavenai, toties ļoti patika sports. Tur bija mani draugi, tā bija mana vide" - šie vārdi pieder pirmajai olimpiskajai čempionei Latvijas sporta vēsturē, šķēpmetējai Inesei Jaunzemei (1932-2011), kura 21. maijā atzīmētu savu 90. jubileju.

Visa augša pilla vizuļiem © DIENA

Katras vietas dzīvīgumu uztur ne vien pašvaldība, bet arī lokālpatrioti. Dienvidkurzemē viens no tādiem cilvēkiem ir Nīcas pagasta Grīnvaltu ciema iedzīvotāja, Sabiedriskā centra vadītāja Gunta Šlosberga.

Pirmo reizi uz lielās skatuves © DIENA

Pirms 25 gadiem Latvijas hokeja valstsvienība debitēja augstākajā grupā – Turku atņēma punktus Kanādai un Zviedrijai, bet Tamperē sameta astoņas ripas Vācijas vārtos.

Rihards Bukarts: Spēle varēja aiziet abos virzienos

Latvijas un Austrijas spēle varēja izvērsties arī par labu ne tikai latviešiem, bet arī Austrijas hokejistiem, sarunā ar žurnālistiem teica Latvijas izlases uzbrucējs Rihards Bukarts.

Kalendārs

Maijs, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5