Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +23 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

4. augusts, 2022

Ķīna Taivānas tuvumā izšāvusi vadāmās raķetes

Ķīnas armija ceturtdien izšāvusi "vairākas klases Tongfeng vadāmās raķetes" ūdeņos uz ziemeļaustrumiem un dienvidrietumiem no Taivānas, pavēstīja Taivānas Aizsardzības ministrija.

Zlēku baznīcā skanēs vācu romantiskā mūzika

Sestdien, 13. augustā, Zlēku baznīcā plkst. 16 sāksies vācu romantiskās mūzikas koncerts. Uz 1875. gadā būvētajām Karla Aleksandra Hermaņa ērģelēm tā ieskanēsies pārliecinoši un emocionāli.

Lielākajai daļai rīdzinieku karstā ūdens padevi atjaunos šovakar

AS Rīgas siltums ir pabeigusi Daugavas labā krasta siltumtīklu hidraulisko pārbaudi un ir uzsākusi bojājumu novēršanu, tāpēc karstais ūdens lielākajai daļai rīdzinieku tiks atjaunots šovakar, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Linda Rence.

Berlīnes mežā plosās ugunsgrēks

Liels ugunsgrēks ceturtdien plosās Grīnevaldes mežā, Berlīnes rietumos, līdzās policijas munīcijas noliktavai, debesīs paceļoties dūmu mākoņiem un ik pa laikam dārdot sprādzienu troksnim.

Šrēders aizstāv savu lēmumu nedistancēties no Putina

Vācijas bijušais kanclers Gerhards Šrēders intervijā vācu medijiem apgalvoja, ka Krievija karā ar Ukrainu esot gatava sarunu ceļā panāktam atrisinājumam, vienlaikus aizstāvot savu lēmumu nedistancēties no Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Top leģendārajam mūziķim Viktoram Cojam veltīta muzikāla izrāde Lūk, tā!

Hanzas peronā pirmizrādi piedzīvos režisora Romana Smirnova muzikālā izrāde Lūk, tā!, kurai par iedvesmas avotu kļuvis rokgrupas Kino līderis Viktors Cojs un viņa daiļrade. No grupas teātris saņēmis tiesības izmantot viņu radīto mūziku vienotā izrādē, un režisora vadībā jau aizritējuši pirmie mēģinājumi pie iestudējuma.

Latvijas Arhitektūras gada balvai saņemti 49 pieteikumi

Otrdien, 9. augustā, Latvijas Arhitektu savienības namā, Torņa ielā 11, plkst. 11.00 norisināsies preses konference, kurā tiks izziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022 (LAGB 2022) nominanti un iesniegto darbu vienojošā tēma. Šogad balvai saņemti 49 pieteikumi.

Zelenskis vēlas tiešas sarunas ar Sji par konfliktu ar Krieviju

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā Honkongas laikrakstam "South China Morning Post" atzina, ka vēlētos tiešas sarunas ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpinu par turpinošos konfliktu ar Krieviju, jo Ķīna, kā šķiet, ir vienīgā valsts, kas var ietekmēt Maskavas pozīciju.

+K+M+B izdod albumu Ļaunuma puķes ar Šarla Bodlēra dzeju

Mākslinieku apvienība +K+M+B sadarbībā ar NABA MUSIC/MELO Records laiž klajā savu jaunāko albumu Ļaunuma puķes, kurā galvenais vadmotīvs eksperimentālajām skaņu ainavām ir latviešu valodā atdzejotās slavenā franču simbolista Šarla Bodlēra vārsmas no dzejas krājumiem Ļaunuma puķes, Parīzes splīns un Mākslīgās paradīzes.

Aizved mani uz Slīteres siliem un tur arī atstāj © DIENA

Šīs nedēļas slejā gribētos turpināt runāt tikai Skujenieka pantos. Nekas tad nebūtu pārspīlēts, jo tajos bija viss – gan mūžīgi skaistais, gan ironiski piezemētais un ne tikai. Tieši viņa dzejoļu krājums Nekā personīga (no kura ņemtas rindas arī šīs slejas virsrakstam) man, nodriskāts, neskaitāmas reizes lasīts un vākus jau gandrīz zaudējis, stāv to lietu kastē, kas vienmēr līdzi ceļos un neceļos.

Sāk uzņemt Latvijas un Nīderlandes kopražojuma spēlfilmu Grāmata par visu

Rīgas kinostudijas paviljonos 3. augustā sākusies Latvijas un Nīderlandes kopražojuma ģimenes filmas Grāmata par visu/The Book of Everything uzņemšana. Filmas režisore ir Nīderlandē plaši atpazīstamā Ineke Houtmane, Latvijas puses producente – Alise Ģelze, studija White Picture.

Uz LNSO vasarnīcas skatuves dziedās operdīva Emīlija D’Andželo

No 19. līdz 21. augustam Ventspils iedzīvotājus un pilsētas viesus koncertzālē Latvija priecēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) festivāls LNSO vasarnīca. Festivāla noslēgumā, 21. augustā, uz skatuves kāps klasiskās mūzikas sensācija, kanādiete ar itāļu saknēm mecosoprāns Emīlija D’Andželo (Emily D'Angelo)_.

Vasaras augļu bole © DIENA

Iepriekšējā reizē sāku stāstu par vienu no populārākajiem vasaras kokteiļiem – mohito. Turpinot šo tēmu, šoreiz par augļu bolēm. Tās īpaši viegli pagatavot tagad, kad dārzos ienākas persiki, arbūzi, melones, aprikozes.

Atklāta Valmieras teātra 100. sezona

Lai gan teātra ēka ārēji joprojām atgādina drupas, 3. augustā Valmieras teātra kolektīvs pulcējās pie netālu esošā, režisoram Oļģertam Kroderam veltītā, mākslas objekta Krodera ābele, lai atklātu teātra 100., ko dažādu force major apstākļu dēļ varētu dēvēt par spītības sezonu.

Mēness aptiekas aptauja: 91% Latvijas iedzīvotāju vismaz reizi dzīvē ir sēņojuši

Latvijas iedzīvotāju vidū sēņošana ir populāra nodarbe, un absolūti lielākā daļa – 91% no Mēness aptiekas un pētījumu aģentūras Norstat veiktās aptaujas dalībniekiem – apstiprinājuši, ka vismaz reizi dzīvē ir sēņojuši. Turklāt 28% ir tik aktīvi sēņošanas cienītāji, ka izmanto katru iespēju doties uz mežu pēc sēnēm.

Tiešraide no stārķu ligzdas: Putni mājvietu pametīs jau tuvākajā laikā

Otrā sezona video tiešraidei, kurā redzama uz viena no AS Sadales tīkls elektroapgādes balstiem izvietotā balto stārķu ligzda, tuvojas noslēgumam. Ligzdas saimnieki, stārķu pāris Fāze un Volts, šosezon izaudzinājuši četrus jaunputnus, kuri sākuši lidot un arvien ilgāk uzturas ārpus ligzdas. Pēc ornitologu prognozēm, šī ir pēdējā nedēļa, kad putnus vēl var vērot tiešraides kamerā, jo putni ligzdu pametīs jau tuvākajā laikā.

Kalendārs

Augusts, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11