Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. aprīlis
Marģers, Anastasija

22. augusts, 2022

Foto: Dienvidkurzemē turpinās mūzikas festivāls Rimbenieks

Liepājas Simfoniskā orķestra un Dienvidkurzemes novada pašvaldības kopīgi rīkotajā Dienvidkurzemes festivālā Rimbenieks līdz šim jau izskanējuši jau 12 koncerti, un festivāls šonedēļ noslēgsies ar diviem koncertiem Liepājā.

Pašvaldību infrastruktūras energoefektivitātes paaugstināšanai apstiprināts 61 projekts

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir izvērtējusi 93 pašvaldību iesniegtos projektus atklātajā Eiropas Savienības (ES) fondu projektu atlasē pašvaldību infrastruktūras energoefektivitātes paaugstināšanai un apstiprinājusi 61 ieceri - no tām 48 projektos paredzēta ēku, bet 13 - ūdenssaimniecības tehnoloģisko procesu energoefektivitātes paaugstināšana, aģentūru LETA informēja CFLA pārstāvji.

Latvija sāk piemērot Eiropas konvenciju, kas atceļ prasību savstarpēji legalizēt diplomātisko aģentu dokumentus

No svētdienas, 21.augusta, Latvija ir sākusi piemērot 1968.gada 7.jūnija Eiropas konvenciju par diplomātisko aģentu vai konsulāro amatpersonu veiktās dokumentu legalizācijas prasības atcelšanu, līdz ar to Latvijas un pārējo konvencijas dalībvalstu pārstāvniecību amatpersonu izdotie dokumenti tiek atbrīvoti no savstarpējas legalizācijas prasības, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Ušakovs noliedz aizliegtas videonovērošanas ierīces izmantošanu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts un bijušais Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) noliedz, ka būtu iegādājies, glabājis un izmantojis aizliegtu videonovērošanas ierīci, aģentūru LETA informēja politiķe palīdze Diana Švane.

Covid-19 jaunatklāto gadījumu skaits valstī sāk samazināties

Aizvadītajā nedēļā, no 15. līdz 21.augustam, Latvijā pēc ilgāka laika perioda ir samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits - par 14,6%, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Lūznavas muižā skanēs Baltijas džeza festivāls Škiuņa džezs

Lūznavas muižas vasara šonedēļ nu jau ceturto reizi noslēgsies ar Baltijas džeza festivāla Škiuņa džezs norisi. Festivāls notiks no 24. līdz 27. augustam, un tajā jau ierasti gaidāma piepildīta un bagātīga džeza koncertu programma, kurā uzstāsies mūziķu apvienības no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, kā arī notiks tradicionālās meistarklases pie džeza mūzikas profesionāļiem, kurās savu pieredzi papildinās vairāk nekā 30 topošie un esošie džeza entuziasti.

FOTO: Prāta vētra noslēdz šīs vasaras koncerttūri Gads bez kalendāra

Šajā nedēļas nogalē grupa Prāta vētra ar grandiozu koncertu Mežaparka Lielajā estrādē noslēdza 2022. gada koncerttūri Gads bez kalendāra. Koncerttūrē kopā ar teju 110 000 klausītājiem pavadītas piecas saviļņojuma pilnas un notikumiem bagātas nedēļas visā Latvijā – Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Ventspilī un Rīgā.

Krievu opozicionārs: Atbildību par sprādzienu Piemaskavā uzņemas partizānu kustība

Bijušais Krievijas parlamenta deputāts opozicionārs Iļja Ponomarjovs paziņojis, ka atbildību par "krievu pasaules" ideologa Aleksandra Dugina meitas labējās aktīvistes un propagandistes Darjas Duginas nogalināšanu auto sprādzienā Piemaskavā uzņemas līdz šim nezināmā partizānu kustība "Nacionālā republikāņu armija" (NRA).

Komiksu izdevniecība kuš! nominēta prestižajai Ignatz komiksu balvai ASV

2022. gada Ignatz komiksu balvai (The Ignatz Awards) ASV kategorijā Labākā antoloģija nominēts Latvijas komiksu izdevniecības kuš! 2021. gadā izdotais komiksu krājums š! Scientific Facts. Šajā kategorijā nominētas vēl četras citas komiksu antoloģijas, un kuš! ir vienīgā izdevniecība, kura darbojas ārpus ASV, Kanādas un Lielbritānijas.

Kā burgers kļuva par mūsu ikdienu?

Mūsdienās teju katrā ēdināšanas vietā Latvijā un citur pasaulē iespējams pasūtīt burgeru – tie, pateicoties savam vienkāršumam un lieliskajai garšai, ir kļuvuši teju par ikdienišķu maltīti. Taču vai kāds vēl atminās, kā burgeri ieguva savu augsto popularitāti? “Narvesen” piedāvā īsu ieskatu burgeru ceļā uz latviešu sirdīm.

Londona: Krievijai Donbasā trūkst dzīvā spēka

Krievijas armijai trūkst dzīvā spēka resursu, lai turpinātu kaujas Donbasā, teikts Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas jaunākajā ziņojumā par situāciju Ukrainas frontēs, kas balstīts izlūkdienestu informācijā.

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs atzīmē Jāņa Jaunsudrabiņa 145. jubileju

Ceturtdien, 25. augustā, rakstniekam un gleznotājam Jānim Jaunsudrabiņam apritētu 145 gadi. Atceroties šo jubileju, muzejs Rīgas Jūgendstila centrs ciklā Muzeja lietu stāsti eksponēs krājuma jaunieguvumu – Jāņa Jaunsudrabiņa gleznu Meža pļava. 25. augustā no plkst. 12.00 līdz 17.00 par jaunieguvumu stāstīs muzeja projektu vadītājs Dzintars Gilba, bet glezna muzejā būs apskatāma līdz 25. septembrim.

Gausā atgūšanās pēc pandēmijas © DIENA

Laiks skrien ātri. Šī ir jau trešā sezona, ko tieši vai netieši ietekmējusi Covid-19 pandēmija un ar to saistītie ierobežojumi, rīkojot sporta sacensības. Lai gan šogad jau kopš ziemas mēnešiem sporta pasākumiem svaigā gaisā ierobežojumu vairs praktiski nav, vairākos Latvijas lielajos tautas sporta seriālos un atsevišķās ikgadējās sacensībās organizētāji nevar piesaistīt tik daudz dalībnieku kā pirms kovidkrīzes. Šogad vīrusa sērgai klāt nākusi vēl globālā energoresursu krīze un ar to saistītā inflācija, ko krasi paaugstināja Krievijas iebrukums Ukrainā. Tas viss mazina kopējo nācijas labklājību un kā fizisko, tā mentālo veselību, bet vai šie ir galvenie iemesli, kāpēc cilvēki mazāk apmeklē lielos tautas sporta pasākumus? Precīzas atbildes uz šo jautājumu nebūs, jo vērojamas arī pozitīvas tendences - dažas populārās sacensības saglabājušas vai pat palielinājušas dalībnieku skaitu. Mēģināsim saprast, kas pēdējos gados mainījies sportotāju ieradumos.

Kalendārs

Augusts, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11