Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +30 °C
Skaidrs
Otrdiena, 16. jūlijs
Hermīne, Estere, Liepa

9. augusts, 2022

Okupētajā Krimā krievu kara lidlaukā atskanējuši sprādzieni

Krievijas okupētajā Krimas pussalā blakus kūrortpilsētai Saki esošajā krievu kara aviācijas bāzē otrdien atskanējuši sprādzieni un sācies ugunsgrēks, atsaucoties uz aculieciniekiem ziņo "Telegram" kanāls "Krim Segodnja. Novosti".

Uzbekistāna un Ukraina triumfē pasaules šaha olimpiādē © DIENA

Otrdien Indijas pilsētā Čennai noslēdzās pasaules šaha olimpiāde, kurā valstu izlases sacentās par stiprākās godu. Lai arī šahs ir olimpiskais sporta veids, tradicionālajās olimpiskajās spēlēs tas nav pārstāvēts, tāpēc šahistiem ir sava olimpiāde, kas notiek reizi divos gados, jo šis sporta veids pieejams gan ziemā, gan vasarā.

Gors aicina uz koncertcikla Atmosfēras vasaras koncertu

Sestdien, 20. augustā, plkst. 19.00 Latgales vēstniecībā Gors izskanēs Atmosfēras vasaras koncerts kopā ar Līvu Dumpi un kvintetu. Koncertcikla mākslinieciskais vadītājs un iedvesmotājs ir komponists, pianists un džeza mūziķis Edgars Cīrulis.

4. Starptautiskais Operetes festivāls Ikšķilē, kas ļaus aizmirst par krīzi © DIENA

Turpinot 4. Starptautisko Operetes festivālu Ikšķilē, ko svētdien iesāka Ogres novada un visas Latvijas jauno talantu koncerts, apmeklētājus gaida pasākums bērniem 3D muzikālie supervaroņi, jau tradicionālā Muzikālā saruna pie kafijas tases un krāšņs galā koncerts (piektdien, 12. augustā), pēc kura publika turpat Ikšķiles estrādē varēs izdejoties valšu vakarā.

Valdība atbalsta siltumapgādes un apkures nodrošinājuma izmaksu segšanu mājsaimniecībām

Lai mazinātu negatīvo sociālekonomisko ietekmi uz iedzīvotāju ienākumiem, kas saistīti ar iepriekš nepieredzētu energoresursu strauju cenu kāpumu, paredzēta virkne pasākumu siltumapgādes un apkures nodrošinājuma izmaksu segšanai mājsaimniecībām, paredz valdības otrdien atbalstītie grozījumi Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Nosaukti Arhitektūras gada balvas nominanti

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2022 kopumā pieteikti 49 darbi, šodien preses konferencē informēja Latvijas Arhitektu savienības (LAS) valdes priekšsēdētāja Linda Leitāne.

Kara laika sviests. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā izstāde par izdzīvošanu © DIENA

Medicīnas vēsturē militārismam ir lielāka loma, nekā to gribētos atzīt, tāpēc muzeja krājumā netrūkst vēstures liecību, kas ļauj apcerēt tādas tēmas kā posts, trūkums, bads, karš, – Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā ir atvērta izstāde Miers baro. Karš posta, kurā caur dažādām vēstures liecībām izskan aicinājums uz solidāru pieticību mūsdienās, atlicinot un palīdzot tiem, kurus Krievijas iebrukums Ukrainā skāris visvairāk.

Jātnieks Neretnieks gatavs startam pasaules čempionātā

Latvijas vadošais konkūrists Kristaps Neretnieks ar savu olimpisko partneri Valūru ieradušies Herningā, Dānijā, lai startētu ECCO FEI World Championships. Vakar visi Pasaules čempionātam pieteiktie konkūra zirgi piedalījās obligātajā veterinārajā izvadē, Valūrs pirmo veterināro izvadi izgāja veiksmīgi un ir pielaists startiem. Šodien sportisti pirmo reizi aizvadīs lekšanas treniņu galvenajā arēnā.

Aicina uz ekskursiju Alberta iela 100 gados

Sestdien, 13. augustā, plkst. 11.00 Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta ielā 12–9, aicina uz tematisko ekskursiju Alberta iela 100 gados, kuras laikā būs iespējams uzzināt par notikumiem un cilvēkiem, kas mituši Alberta ielas namos kopš ielas pirmsākumiem.

FOTO: Miera ielu šovasar grezno vasarīgi krāšņs murālis

Lielformāta ielu māksla Rīgā nav bieža parādība, tāpēc daudzus rīdziniekus un pilsētas viesus šovasar gaida krāšņs pārsteigums. Trīs Baltijas valstu ielu mākslinieku sadarbības projekta ietvaros, Miera ielā jūnijā ir tapis līdz šim neredzēti krāšņs un vasarīgs sienas gleznojums. Līdzīgā stilā veidoti lielformāta sienu gleznojumi tapuši arī Tallinā un Viļņā. Mākslas darbu tapšanā izmantota arī inovatīva krāsa, kas samazina gaisa piesārņojumu.

Noskaidrotas visu laiku labākās Latvijas kinokomēdijas

Aika Karapetjana melnās komēdijas Sema ceļojumi pirmizrādes gaidās tika aptaujāti komiķi un kritiķi par visu laiku labākajām latviešu komēdijām, kas apliecina – latviešiem ir lieliska humora izjūta un mēs protam gan pasmieties par sevi, gan citiem.

Pēdējā gaitā izvadīs futbolistu Rubinu

Šodien pēdējā gaitā izvadīs vienu no visu laiku labākajiem Latvijas futbolistiem Andreju Rubinu. Atvadīšanās notiks plkst.13 Jaunciema kapos.

Kariņš: Izskatās, ka Latvijā pietiks gāzes visai apkures sezonai

Patlaban izskatās, ka Latvijā pietiks dabasgāzes visai gaidāmajai apkures sezonai, intervijā Latvijas Radio apliecināja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), atsaucoties uz Ekonomikas ministrijas un Inčukalna pazemes gāzes krātuves pārvaldītājas AS "Conexus Baltic Grid" sniegto informāciju.

Ar kruīza kuģi Costa Fascinosa Rīgas ostā ieradies 10 miljonais pasažieris

Par Rīgas ostas 10 miljono pasažieru kļuvusi Tanja Kassandra Karina Bitnere no Veiherhameras Bavārijā, kura Baltijas jūras kruīzā no Ķīles ostas devusies kopā ar vīru Kristianu un astoņus gadus veco dēlu Paulu, vēsta ostas pārstāvji. Ģimene Rīgā ieradās 7. augusta rītā ar Itālijas kruīzu kompānijas Costa Cruises kuģi Costa Fascinosa.

Kalendārs

Augusts, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11