Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +17 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

23. aprīlis, 2023

Agresija liek braukt ātrāk © DIENA

Kāds autovadītājs pārgalvīgi apdzen un "aizlec" tieši priekšā jūsu automašīnai, cits pārāk ilgi nespēj iesākt kustību pēc zaļās gaismas iedegšanās luksoforā, un jūs jau jūtat, kā asinis vēnās sāk vārīties. Viens cenšas nomierināties, otrs iespiež pedāli grīdā un metas atriebties "pāridarītājam", radot bīstamas situācijas un aizvien vairāk agresijas uz ceļa. Lai to novērstu, svarīgi laikus atpazīt niknuma piezagšanos.

Bez emocijzīmēm vairs neiztikt © DIENA

Citu cilvēku emociju nolasīšana no grimasēm ilgstoši bijusi universāla prasme, un tā pat nav atkarīga no piederības kādai tautai vai kultūrai. Taču tehnoloģiju laikmetā šīs spējas pavājinās.

Brīvībai no vadiem - 50 gadu © DIENA

1973. gadā prezentētais pirmais mobilais tālrunis piecdesmit gados veicis garu ceļu no dārgas inovācijas līdz ikdienu mainošai plaša patēriņa precei, kas nu jau ir teju vai pat katra skolēna kabatā.

Ar laivu gar koku galotnēm © DIENA

Atbūda periodu Dvietes apkaimes iedzīvotāji mēdz dēvēt par piekto gadalaiku, kad ilgstoši pārplūst ne tikai upes un ezeri, bet arī tuvējās pļavas – kopumā pat vairāku tūkstošu hektāru platībā. Šajā laikā tur, kur citkārt bijis ceļš, nu nākas doties pāri ar laivu. Specifiskie dabas apstākļi teritoriju padara interesantu gan dažādām augu un putnu sugām, gan neparastu ainavu cienītājiem.

Viskija maisījumi © DIENA

Līdz šim galvenokārt stāstīju par viena iesala (Isingle malt) viskijiem. Taču tam, ka sūrais skočs ir kļuvis par skotu viskija starptautiski atpazīstamo seju, jāpateicas maisījumiem (blend).

Lido arvien augstāk © DIENA

Viens no vizuāli iespaidīgākajiem sporta veidiem vasaras olimpisko spēļu programmā ir vingrošana uz batuta, atlētiem lidojot pat vairāk nekā desmit metru augstumā un tur izpildot apbrīnojamus trikus. Latvija līdz šim šajā sporta veidā nebija guvusi panākumus elites grupā, bet situācija mainījās februārī, kad vien 17 gadu vecā Darja Ovčaruka izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa posmā. Jau šovasar sāksies atlase Parīzes olimpiskajām spēlēm un palīdzēt tai labāk sagatavoties martā Rīgā bija ieradies brits Pols Grīvss, kurš trenē vienu no pasaules vadošajām šī sporta veida atlētēm Brainiju Peidžu.

Dalailama, incidenti un Tibetas jautājums © DIENA

Tibetas budistu garīgā līdera dalailamas iekļūšana visai nepatīkamā skandālā cita starpā ir iemesls atcerēties, ka tieši viņa personiskā autoritāte un ietekme jau ilgāku laiku ļauj izvairīties no Tibetas jautājuma radikalizācijas. Kāda patlaban ir dalailamas loma, un kādēļ pastāv iespēja, ka viņš var pasludināt – nākamās reinkarnācijas jeb viņa pēcteča nebūs?

Kalendārs

Aprīlis, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7