Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

8. aprīlis, 2023

Aizdomu ēna par Tikmera sievas uzņēmumu un LOK sadarbību; viņš to sauc par nomelnošanas kampaņu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidentam Žoržam Tikmeram intervijā ar LTV raidījumu Sporta Studija tika uzdots jautājums par viņa sievu – bijušās un tagadējās – daļēji piederošu uzņēmumu sadarbību gan ar LOK, gan ar olimpiskajiem centriem. Tikmers komentēja, ka nekādus pārkāpumus nesaskata, vēsta portāls sportacentrs.com. Vēlāk sestdien gan Tikmers ar LOK sociālo tīklu starpniecību izplatījis paziņojumu, kurā notiekošo nodēvējis par "nomelnošanas kampaņu".

Viskijs mucās © DIENA

Jaunais, tikko destilētais viskijs ir bezkrāsains, kristāldzidrs. Tāds tas tiek iepildīts mucās. Dzintaraino krāsu un papildu aromātus tas iegūst, gadiem ilgi nogatavinoties mucās.

Svētku forele un sāļā kūka © DIENA

Klāt ir aprīlis un pašā mēneša sākumā – Lieldienas! Ļoti gaidīti svētki, kad priecē ne tikai pavasaris, bet arī olu krāsošana, šūpošanās un olu kaujas… Protams, arī svinēšana pie svētku galda labumiem! Taču ar Lieldienām pavasaris tikai tā pa īstam sākas, gavēnis ir galā, un tāpēc šo mēnesi nodēvēsim par Garšīgo! Bez ierobežojumiem, visnotaļ liekot uzsvaru uz garšīgu dažādību.

Šokolādes olas patiešām garšo labāk © DIENA

Dažādu veidu saldumi veikalos nopērkami cauru gadu, taču spīdīgā papīrā ievīstītajām šokolādes olām piemīt īpaša maģija, kas liek bērniem tās iekārot un censties Lieldienu rītā atrast pēc iespējas vairāk saldo dārgumu. Šokolādes olas tiešām garšo labāk, vai arī tas ir veiksmīgi uzpūsts mārketinga triks?

Leģenda par Pokahontu © DIENA

Pirms 410 gadiem angļu kolonisti Virdžīnijā nolaupīja iezemiešu cilšu vadoņa meitu Pokahontu. Viņas pāriešana kristietībā un laulības ar kādu angļu fermeri ļāva aprakt kara cirvi starp indiāņiem un kolonistiem un veicināja Džeimstaunas kolonijas uzplaukumu, taču ne uz ilgu laiku.

Jo mazāka ola, jo stiprāka čaumala © DIENA

Lieldienās noteikti visi vai gandrīz visi piedalīsimies olu kaujās. Tāpēc daži vārdi par olām. Krāsot var gan brūnās, gan baltās olas, tomēr Lieldienās gribas tieši baltās, jo tās vieglāk nokrāsot, sanāk košākas.

Somijas partiju šaha iespējas © DIENA

Lai arī nule aizvadīto Somijas vēlēšanu rezultāts nav pārsteigums, spēku sadalījums jaunā sasaukuma parlamentā būs tāds, ka valdošās koalīcijas izveidei var izrādīties vajadzīgas ilgas sarunas. Tāpat ir iespējami dažādi visai negaidīti pavērsieni. Kamdēļ tā, un vai šāda situācija sola būtiskas pārmaiņas Somijas politikā?

Jau 150 gadus liekam! © DIENA

Ornitologs un ornitologu arhīvu kopējs Ruslans Matrozis par putnu būrīšu likšanas 150 gadu jubileju Latvijā, dzimumu proporcijas maiņu putnu vērotāju ekskursijās un par to, kuru putnu viņš Latvijā gribētu ieraudzīt.

Kalendārs

Aprīlis, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7