Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Sestdiena, 25. maijs
Junora, Anšlavs

6. aprīlis, 2023

Sji aicina atsākt sarunas Ukrainas jautājumā

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins pēc sarunām ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu ceturtdien izteicies par labu tam, lai tiktu atsāktas sarunas Ukrainas kara jautājumā.

Ātruma cilts: Timrots noskaidro drosmīgāko ziemas rallistu

Diena.lv kopā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā jaunāko raidījuma Ātruma cilts sēriju. Tās galvenais varonis ir, iespējams, drosmīgākais Latvijas ziemas ralliju braucējs Kristaps Dzīvītis – garāžas velns un amatieru sporta paraugs.

Apšaudē Ingušijā nogalināti trīs policisti

Apšaudē Ingušijā, Krievijas Ziemeļkaukāza reģionā, dzīvību zaudējuši trīs policisti, bet septiņi cilvēki ievainoti, ceturtdien vēsta vietējie mediji.

Kijivu pērn apmeklējuši 270 000 tūristu

Pagājušajā gadā par spīti Krievijas pret Ukrainu izvērstajam karam Kijivu apmeklējuši 270 000 vietējo un starptautisko tūristu, kas ir 11,5 reizes mazāk salīdzinājuma ar 3,12 miljoniem tūristu 2021.gadā, liecina Kijivas pilsētas administrācijas tūrisma departamenta publiskotie dati.

Par putniem un par baznīcām © DIENA

Kas Lieldienas ir jums? Kristīgās tradīcijas, putnu modināšanas un pagānisko rituālu vai gluži vienkārši pavasara atnākšanas svētki? Parkos un ielu malās izliktie lielizmēra zaķi un olas jūs iepriecina vai, taisni otrādi, – nedaudz tracina savā paredzamībā?

Zelenska birojā pieļauj sarunas ar Krieviju par Krimu

Ukraina ir gatava vest sarunas ar Krieviju par Krimas atpakaļnodošanas nosacījumiem, ja Ukrainas armija pretuzbrukuma gaitā nonāks līdz Krimas administratīvajām robežām, intervijā laikrakstam Financial Times sacīja Ukrainas prezidenta biroja vadītāja vietnieks Andrijs Sibiha.

Liepājas Lielajā dzintarā koncertēs izcilā čelliste Marta Sudraba

Piektdien, 28. aprīlī, plkst. 19 Liepājas Simfoniskais orķestris koncertzālē Lielais dzintars klausītājiem atskaņos divu angļu komponistu mūziku: tas būs klasiķis Edvards Elgars un ļoti spējīgā mūsdienu komponiste, Grammy balvas nominante Anna Klaina. Skanēs arī viena no pasaules nozīmīgākā simfoniķa Johannesa Brāmsa Trešā simfonija. Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults atgriezīsies igaunis Risto Josts, bet vakara īpašā viešņa būs čelliste Marta Sudraba.

Krievijā par pretkara zīmējumu vajātā skolniece nodota mātei

Krievijā pretkara zīmējuma dēļ vajātā skolniece Maša Moskaļova, kuras tēvam par tā dēvēto armijas diskreditāciju piespriesti divi gadi cietumā un kas pati bija ievietota patversmē, tagad ir nodota mātei, trešdien pavēstīja Krievijas bērnu tiesībsardze Marija Ļvova-Belova.

Staņislava Tokalova dokumentālā filma Viss būs labi skatāma Riga IFF tiešsaistes platformā

Sekojot plašai skatītāju atzinībai kinoteātros, sākot no 6. aprīļa, Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) tiešsaistes nomas platformā būs pieejama Staņislava Tokalova dokumentālā filma Viss būs labi (2023). Latvijas sabiedrībā aktuālais kinodarbs ieved krievvalodīgo kopienas ikdienā, režisoram spraigā un godīgā manierē dokumentējot savu ģimeni teju piecu gadu garumā. Filmas Viss būs labi noma pieejama Latvijas teritorijā.

Muzejs XXI gadsimtā © DIENA

Muzejs parasti asociējas ar vietu, kurā tiek izstādītas senas lietas, ko nedrīkst aiztikt. Jāuzvedas klusi. Pārtika un dzērieni tiek atstāti aiz durvīm, lai netīši nenotraipītu kādu no izstādes priekšmetiem. Bet kā būtu, ja muzeja telpās blakus izstādes eksponātiem tiktu uzrīkota skaļa ballīte ar draugiem un četrkājainajiem mīluļiem? Kā būtu "izkāpt ārpus robežām", izaicināt ierasto konceptu un padarīt muzeju par vietu, kur runājam par sabiedrībai svarīgām tēmām? Tradicionālie muzeji arvien vairāk rīko dažādus pasākumus.

Tas trakais olu laiks jeb 10 olu labie darbi

Ja, ieejot lielveikala pārtikas nodaļā, uz centrālās salas sakrautas kārbas ar olām, pat kalendārā neskatoties ir skaidrs — klāt Lieldienas! Tāpēc gluži pamatots ir jautājums: kā tad galu galā ir ar to olu ēšanu — kaitēs vai nekaitēs veselībai?

Kalendārs

Aprīlis, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7