Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

11. novembris, 2023

Garākas nenozīmē pievilcīgākas © DIENA

Garākas ne vienmēr ir skaistākas. Vismaz ne skropstas. Tā apgalvo pētnieki no Plimutas Universitātes. Viņi noskaidrojuši, ka ideāls skropstu garums ir vienāds ar trešdaļu no acs platuma.

Mēness dzimis sadursmes rezultātā © DIENA

Mēness izcelšanās noslēpums cilvēci nodarbinājis jau gadsimtiem ilgi. Teorijas ir dažādas, un kopš 70. gadiem astronomiem ir aizdomas, ka mūsu planētas dabiskais pavadonis radies, kad milzu protoplanēta ar nosaukumu Theia ietriecās agrīnajā Zemē.

Varoņu cienīga ēdienkarte © DIENA

Šīs nedēļas nogalē ir Lāčplēša diena, kad daudzi dosies rudenīgā pastaigā un noliks svecītes jau ierastajās pilsētu un ciemu vietās. Bet pirms došanās laukā drēgnajā novembra vakarā noteikti vajag kārtīgi paēst, un medījuma gaļa tam būs īsti piemērota – pusdienās sakņu zupa medījuma buljonā, bet līdzi var paņemt buljona pīrādziņus ar gaļu.

Oficiālie un faktiskie imigranti © DIENA

Eiropas Savienības dalībvalstīs, it īpaši tā dēvētajā vecajā Eiropā, pieaug ārvalstīs dzimušo iedzīvotāju un viņu pēcteču skaits. Oficiālā statistika visbiežāk neatspoguļo patieso kopainu, taču divu Eiropas vadošo valstu – Vācijas un Francijas – piemēri ļauj vismaz aptuveni saprast, kāda ir reālā situācija šajā ziņā

Bermonts nepārziemoja © DIENA

Vēsturnieks Jānis Šiliņš par nozīmīgāko uzvaru Latvijas Neatkarības karā, hibrīdkaru pirms Lāčplēša dienas un par to, kas palīdz nejusties pazudušam šodienā.

Sveces, kas dara lielu darbu © DIENA

Pērn biedrības Tavi draugi rīkotajā ierakumu sveču liešanas akcijā Ukrainas armijas un civiliedzīvotāju atbalstam uz kara skarto valsti aizceļoja simt tūkstoši Latvijā tapušu sveču. "Atcerieties, ka ikviena pagatavotā ierakumu svece izdarīs lielu un labu darbu," saka biedrības pārstāve Beāte Bēvalde un aicina ne tikai Lāčplēša dienā, 11. novembrī, bet arī turpmāk katru sestdienu doties uz biedrības mītni Ventspils ielā Rīgā gatavot ierakumu sveces

Kalendārs

Novembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10