Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +19 °C
Daļēji saulains
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

23. novembris, 2023

Putins par karošanu Ukrainā apžēlojis kanibālu

Krievijas diktators Vladimirs Putins apžēlojis par Sahalīnas kanibālu dēvēto sērijveida slepkavu Denisu Gorinu, kas devies karot uz Ukrainu, vēsta tīmekļa izdevums Sibir.Reaļii.

Parīzes Olimpiādē redzēsim divus Latvijas šosejas riteņbraucējus

Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) saņēmusi oficiālu apstiprinājuma vēstuli no Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības par sportistu izcīnītajām kvotām dalībai Parīzes olimpisko spēļu šosejas riteņbraukšanas sacensībās. Gan vīriem, gan dāmām mūsu valsti pārstāvēs pa vienam šosejas riteņbraucējam. Dāmām vēsturisko ceļa zīmi nopelnījusi Anastasija Karbonāri, vēsta LRF.

Rajona klimats © DIENA

Rit patriotiskais mēnesis. Cilvēki galdā ceļ biešu salātus ar baltiem krējuma viducīšiem, kundzes pielaiko sarkanas kleitas ar baltām jostiņām, un bērni pie baltiem krekliņiem velk dzērveņu krāsas vestītes. Televīzijā no rīta līdz vakaram lepojamies ar kultūras darbinieku sasniegumiem, kopjot Latvijas intelektuālo druvu, un šķiet, visa Latvija sadodas rokās un viļņojas vienā ritmā

Alkohola nozare iebilst Ašeradena piedāvājumam papildu celt akcīzes nodokli samazinātā PVN augļiem un dārzeņiem nodrošināšanai

Latvijas Alkohola nozares asociācija (LANA) neatbalsta akcīzes nodokļa kāpināšanu vairāk nekā paredzēts pašreizējā Finanšu ministrijas (FM) piedāvājumā, tostarp nozare iebilst Arvila Ašeradena (JV) ierosinājumam celt akcīzes nodokli, lai varētu no nākamā gada ieviest pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 12% apmērā augļiem un dārzeņiem, aģentūrai LETA pauda LANA izpilddirektors Dāvis Vītols.

Mūzikas akadēmijas orķestris un Daniils Bulajevs aicina uz koncertu

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā (JVLMA) 1. decembrī plkst. 18.00 izskanēs JVLMA simfoniskā orķestra koncerts Romantisma jubilāri, kurā vācu viesdiriģenta Doriana Kailhaka vadībā orķestris atskaņos romantisma dižgaru darbus. Kopā ar simfonisko orķestri koncertā muzicēs solists, virtuozais vijolnieks Daniils Bulajevs, informēja JVLMA pārstāvis Kaspars Antess.

Profesija - rakstnieks. Decembra sākumā notiks starptautiskais literatūras festivāls Prozas lasījumi

Decembra sākumā Rīgas kultūrvietās, bibliotēkās, kafejnīcās un bāros norisināsies starptautiskā literatūras festivāla Prozas lasījumi 2023 pasākumi, kurus bez maksas aicina apmeklēt ikvienu interesentu. Šogad festivāla virstēma ir "Profesija - rakstnieks", aktualizējot rakstnieku nozīmi un lomu, pievēršoties gan rakstnieka radošajiem procesiem, gan iepazīstot nodarbes praktiskās šķautnes. Tēmu iezīmē Osvalds Zebris esejā Cilvēks upē.

Patriotu nedēļai portālā filmas.lv vairāk nekā 20 000 skatītāju no 70 pasaules valstīm

Latvijas valsts svētkiem veltīto Patriotu nedēļas tiešsaistes festivālu, ko portālā filmas.lv no 11. novembra līdz 19. novembrim rīkoja Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Ārlietu ministriju, apmeklējuši vairāk nekā 20 000 skatītāji no 70 pasaules valstīm, liela interese bijusi arī par citām portālā ievietotajām Latvijas filmām, kas bez maksas pieejamas gan visur pasaulē, gan tikai Latvijā, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Rakstnieki darbībā. Pasākumā Rakstnieki uz delnas aicina iepazīt rakstnieku ikdienu

Rakstniecības un mūzikas muzeja (RMM) kultūrtelpā Tintnīca 28. novembrī no plkst. 12.00 prozas lasījumu festivāla laikā notiks pasākums Rakstnieki uz delnas. Visas dienas garumā dažādi latviešu rakstnieki strādās Tintnīcā, savukārt plkst. 18.00 norisināsies rakstnieku sarunas, informēja RMM pārstāve Annija Luīze Pentjuša.

Brīvība iet arī bekot

Es esmu divarpusi! – saka reperis Helvijs Fiņķis, atbildot uz jautājumu, kurai hiphopa mākslinieku paaudzei viņš pieder. Kaut kas starp iepriekšējo un vēl līdz galam neizveidojušos jauno. Varbūt šādu starpposmu ne tikai mūzikā un citās mākslās, bet visdažādākajās jomās mums pietrūkst? Tādu, kas apzinās iepriekšējās paaudzes bagāžu un sasniegto un vienlaikus jau redz nākotni ar tās iespējamo triumfu un problēmām?

Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis?

Ko zinātnē balstīts skatījums vēsta par populārākajiem pretnovecošanās kosmētikas līdzekļiem, kādu efektu varam no tiem sagaidīt, un, visbeidzot – cik ļoti varam paļauties un iesaiņojuma rakstītajiem solījumiem?

Pasaulē populārākais ceļotājs ir Santa Klauss – tā tēls dažādās valstīs atšķiras

Latvijā sagaidām, ka svētku laikā mūs apciemos noslēpumainais Ziemassvētku vecītis, īpaši bērniem viņš asociējas ar prieka un dāvanu devēja tēlu. Tomēr citviet pasaulē viņš pazīstams vēl ar citu vārdu, apstiprina “INTERLUX Travel” Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts. Piemēram, ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Austrālijā laipnais vīrs tiek gaidīts kā Santa Klauss, Francijā – Papa Noel, Ķīnā un Honkongā – Lī Sjuē, Japānā – Hotoken, Zviedrijā, Dānijā, Norvēģijā – Tomten/Nissa, Somijā – Jolupuki, savukārt Ukrainā, Kazahstānā un vēl citviet to pazīst kā Salatēvu.

Porziņģis: Man patīk spēlēt kopā ar Braunu

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis aizvien labāk laukumā saprotas ar savu komandas biedru Džeilenu Braunu Bostonas "Celtics" vienībā un izbauda iespēju spēlēt kopā, pēc mača atzina Porziņģis.

NMS laboratorija pievienosies Centrālajai laboratorijai

SIA NMS laboratorija (NMS) pievienosies SIA Centrālā laboratorija (CL) – šāds lēmums pieņemts pēc Konkurences padomes (KP) š.g. 21. novembra lēmuma atļaut CL iegādāties visas NMS kapitāldaļas ar visiem aktīviem. Tādējādi CL var pabeigt iesākto darījumu par NMS iegādi, lai pār to iegūtu vienpersonisku izšķirošu ietekmi. Pēc darījuma pabeigšanas un attiecīgo izmaiņu veikšanas komercreģistrā plānots NMS iekļaut un pievienot CL.

Elektroapgāde traucēta apmēram 9000 Sadales tīkla klientiem

Elektroapgāde ceturtdien plkst.6 traucēta apmēram 9000 elektroenerģijas sadales tīkla operatora AS Sadales tīkls klientiem, tostarp pamatā Kurzemē, kā arī Vidzemes rietumu un ziemeļu daļā, pavēstīja kompānija.

Kalendārs

Novembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10