Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +28 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

16. novembris, 2023

Atbalsta plānu no 2024.gada pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokļa likmes

No 2024.gada pakāpeniski tiks paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamam šķidrumam, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām, tabakas aizstājējproduktiem, kā arī atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās, paredz šodien Saeimā konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli".

Mūsu lepnums, mūsu mugurkauls

Patrioti pērk vietējo un gatavi maksāt vairāk. Pie tāda secinājuma nonākuši pētnieki, norādot, ka valstīm ir izdevīgi spēcināt patriotismu sabiedrībā, jo tas pozitīvi ietekmē arī ekonomiku. Lūk, atbilde visiem, kuri patriotismā saskata tikai cēlu garu un drošsirdīgas dvēseles! Vai, citiem vārdiem, ja uz šo it kā drusku netveramo jēdzienu paskatās no cita leņķa, izrādās, tā var būt gana praktiska parādība.

18. novembra svētku koncerti izskanēs visā Latvijā

Turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, par godu Latvijas 105. dzimšanas dienai Valsts prezidenta kanceleja, Kultūras ministrija un VSIA Latvijas koncerti aicina apmeklēt 18. novembra koncertus Latvijas vēsturiskajos novados: Vidzemē - Ainažu Kultūras namā, Zemgalē - Skaistkalnes Kultūras centrā, Sēlijā - Jaunjelgavas Kultūras centrā, Kurzemē – Dundagas Kultūras pilī un Latgalē – Preiļu novada Kultūras centrā. Visos koncertos ieeja bez maksas.

Mazais novadiņš © DIENA

Nedēļā starp valsts svētku dienām vajadzētu pateikt ko pacilājošu. Šajā laikā kultūra pēkšņi visiem ir vajadzīga, jo valsts – tas nozīmē tautu, tauta – valodu, valoda – kultūru, un tā tālāk

Somija slēgs pusi robežpunktu ar Krieviju

Somija nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ slēgs pusi no robežpunktiem ar Krieviju, ceturtdien paziņoja iekšlietu ministre Mari Rantanena.

Izdod grāmatu par Rīgas parkiem No Arkādijas līdz Marsam

Ar dizaineru un arhitektu sarunām 23. novembrī plkst. 18.00 kultūrtelpā Smilga tiks atvērta Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) izdotā grāmata No Arkādijas līdz Marsam, kas stāsta par Rīgas parkiem cauri dažādiem laikiem, informēja LNB pārstāve Anna Muhka.

Svētku galdam

Receptes 18. novembra svētku vakariņām

Amatpersona: Krimā koncentrētas vairāk nekā 800 raķešu

Krievi okupētajā Krimā koncentrējuši vairāk nekā 800 raķešu, lai šoziem īstenotu enerģētisko teroru, ceturtdien pavēstīja Ukrainas dienvidu aizsardzības spēku preses centra vadītāja Natālija Humeņuka.

Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa fasāde ir hermētiski noslēgta

Būbvkompānija SIA Velve ir pabeigusi Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas fasādes darbus, un jaunbūvei, kā solīts, ir aizvērta fasāde, lai pasargātu to no laikapstākļu nelabvēlīgas ietekmes.

Solveiga kabarejā. Mīlestība un ilūzijas. Ingas Šļubovskas-Kancēvičas solokoncerts Nacionālajā operā © DIENA

Kamermūzikas koncertā Solveiga kabarejā Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē 19. novembrī plkst. 14.00 soprāns Inga Šļubovska-Kancēviča un pianiste Ilze Ozoliņa atskaņos latviešu klasiķa Jāņa Ķepīša vokālo kamermūziku un amerikāņu komponista Viljama Bolkoma Kabarē dziesmas. Koncertu vadīs aktieris Gundars Āboliņš.

Aicina pieteikties LMS ikgadējai izstādei Rudens 2023

Latvijas Mākslinieku savienība (LMS) aicina profesionālus vizuālās mākslas un dizaina māksliniekus, šo nozaru vidusskolu un augstskolu studentus piedalīties LMS ikgadējā vizuālās mākslas izstādē Māksla. Izklaide. Rudens 2023. Izolācija. Bailes. Novēršanās. Ideālu demontāža, kas norisināsies no 1. decembra līdz 14. janvārim, informēja LMS vadītājs Igors Dobičins.

Tiešraidē no Lielā dzintara būs skatāms valsts svētku koncerts

Pateicoties Liepājas koncertzāles Lielais dzintars digitālajām iespējām, 17. novembrī plkst. 19.00 klausītājiem visā pasaulē būs iespēja bezmaksas tiešraidē baudīt valsts svētku koncertu Latvijai 105, informēja koncertzāles pārstāvji.

Iespējas Āzijas tirgū © DIENA

Latvijas ekonomiskās attiecības ar Āziju patlaban vēl tikai veidojas, un Dienvidkoreja šajā ziņā, salīdzinot ar Japānu vai Ķīnu, ir vieglāks tirgus pirmajiem soļiem Āzijā.

Kalendārs

Novembris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10