Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

7. maijs

Sporta treniņos varēs pulcēties līdz 25 personām(3)

Sporta treniņos vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti varēs pulcēties līdz 25 personām, ieskaitot sporta treniņa vadītāju un citus sporta darbiniekus, tomēr būs jāievēro savstarpēja divu metru distance, liecina valdībā pieņemtie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

ATD ir gatava pašvaldībām palīdzēt nogādāt skolēnus uz eksāmeniem

Autotransporta direkcija ir gatava nepieciešamības gadījumā reģionos organizēt papildu reisus, tādējādi nodrošinot iespēju visiem skolēniem nokļūt uz noslēguma eksāmeniem, Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā videokonferencē pastāstīja direkcijas pārstāvis Gusts Ašmanis.

Covid-19 konstatēts arī Kārsavas un Skrundas novados(1)

Aizvadītajā diennaktī Covid-19 konstatēts arī Kārsavas un Skrundas novados, līdz ar to kopumā slimība skārusi 71 pašvaldību, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija.

Viļņā aizliegs autosatiksmi cauri vecpilsētai(2)

Viļņā no jūlija būtiski reorganizēs autosatiksmi, aizliedzot automašīnās doties cauri vecpilsētai, proti, tajā varēs tikai iebraukt no četrām dažādām pusēm, nevis šķērsot to tranzītā, paziņojis Lietuvas galvaspilsētas vicemērs Vītauts Mitals.

Ģirģens uzdevis Valsts policijai uzsākt resorisko pārbaudi par masku iepirkumu no Ķīnas(7)

Ceturtdien, 7. maijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājam Andrejam Grišinam organizēt resoriskās pārbaudes uzsākšanu saistībā ar gandrīz 900 000 eiro vērto individuālo aizsarglīdzekļu iepirkumu no Ķīnas, ko realizējis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) kā pasūtītājs, Nacionālais veselības dienests (NVD) kā koordinējošā institūcija un SIA GP Nord kā piegādātājs, informē iekšlietu ministra padomniece komunikācijas jautājumos Beata Jonite.

Šķēps debesīs © DIENA(2)

Šķēpa mešana, droši vien skaistākā un pavisam noteikti tālākā no mešanas disciplī­nām, Latvijā par īpašu viegl­atlētikas disciplīnu bija kļuvusi tieši tajā gadā, kura beigās man bija lemts pie­dzimt – 1956. gada vasaras olimpiskajās spēlēs Melbur­nā Inese Jaunzeme kļuva par pirmo latvieti olimpisko čempioni. Vairs nav, kam drošības pēc pārjautāt, bet, cik atceros no vecāku stāstiem, es pat vārdu dabūju šķēpa mešanas sakarā – vīriešiem šajā disciplīnā Melburnā bija uzvarējis norvēģis Ēgils Dānielsens.

IIHF organizēs Esporta PČ hokejā

Sadarbībā ar Infront Sport & Media un eSport Studio no 15.maija startēs Starptautiskā Hokeja federācijas (IIHF) rīkotais Esporta līdzjutēju pasaules hokeja čempionāts, vēsta Latvijas Hokeja federācija.

Latvijas izlases hokejisti aicina iedzīvotājus piedalīties sportiskā izaicinājumā

Pēc šogad pandēmijas dēļ atceltā Pasaules čempionāta hokejā Šveicē ilgojas aptuveni 40% Latvijas iedzīvotāju, liecina mobilo sakaru operatora BITE, kas ir arī Latvijas hokeja valstsvienību lielfans, aptaujas dati. Vēl jo vairāk - 73% respondentu atzinuši, ka atzīmēs hokeja pavasari un skatīsies hokeja spēles. Lai sportošana un hokejs neizpaliktu, BITE un Latvijas izlases hokejisti aicina iedzīvotājus piedalīties sportiskā izaicinājumā laikā no 8. līdz 23. maijam, kad tradicionāli būtu noticis čempionāts.

Saeima apstiprina atvieglotākus nodarbinātības nosacījumus ārkārtējās situācijas laikā

Saeima šodien galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kas paredz ieviest atvieglotākus nosacījumus nodarbinātības jomā, lai uzņēmumi vīrusa pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas laikā varētu saglabāt savu darbību un esošās darbavietas.

IZM sagatavojusi grozījumus pedagogu zemākās darba algas likmes paaugstināšanai

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sagatavojusi grozījumus, kas nosaka, ka no 1.septembra pedagogu zemākā darba algas likme tiek paaugstināta no 750 eiro līdz 790 eiro, kā tas noteikts Ministru kabineta rīkojumā par pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku, to aģentūra LETA uzzināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA).

Tobers ceļā uz lielām futbola izrādēm © DIENA

Viens no šī brīža talantīgākajiem Latvijas spēlētājiem Kristers Tobers pieaugušo futbolā ielauzies strauji. Nacionālajā izlasē daudzpusīgais sportists debitēja vien 18 gadu vecumā, bet šobrīd kļuvis par pazīstamā Polijas kluba Gdaņskas Lechia starta vienpadsmitnieka futbolistu. Taču ceļš pretī lielajiem sapņiem tikai sākas.

Latvijas Kultūras akadēmijas 30 gadu svinības sāksies ar vērienīgu tiešsaistes festivālu

No 11. līdz 15. maijam, atklājot Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) 30. jubilejas gada svinības, norisināsies digitālais festivāls, kas prezentēs LKA studējošo pētniecisko un radošo veikumu gan normalitātes, gan karantīnas apstākļos, rosinot refleksiju par krīzes provocētajām izmaiņām kultūrvidē un radošajos procesos, informēja LKA pārstāve Aija Lūse.

Melu tvertne: Brīnumzāles un Raimonds Pauls

Globālās jaunā koronavīrusa pandēmijas laikā savu darbu aktīvi atsākuši dažādu melu ziņu un klikšķu ēsmu radītāji. Šie "biznesmeņi", izmantojot cilvēku bažas par veselību, mēģina palielināt apmeklējumu savām interneta vietnēm un, iespējams, nopelnīt. Piedāvājam trīs piemērus viltus ziņām, kas izmanto tipiskus uzmanības piesaistīšanas paņēmienus. Šīs ziņas atbilst kategorijām Māņi par veselību un Šokējoši.

Masku balle © DIENA

Laikā, kad koronavīruss radikāli ir ietekmējis mūsu dzīvi, mainība visos virzienos ir straujāka nekā jelkad. Mainījusies pat jēdzienu paradigma.

Atbrīvojies no ķēdes. Intervija ar Elvi Merzļikinu © DIENA

Īstus amerikāņu kalniņus šajā sezonā izbraucis Elvis Merzļikins – debitēšana hokeja Mekā ar desmit zaudējumiem pēc kārtas viņam nerādījās pat dziļākajos murgos, tomēr, sajutis savu spēli, vārtsargs kļuva par neapstādināmu spēku un šobrīd uzskatāms jau par vienu no sezonas labākajiem debitantiem Nacionālajā hokeja līgā (NHL). Viņš vēlas kļūt par visu laiku labāko latviešu vārtsargu, kurš licis savu slidu uz pasaulē labākās līgas ledus, lai gan apzinās – pārsist Artūra Irbes sasniegumus nebūs viegls uzdevums.

Kalendārs

Maijs, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7