Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 10. augusts
Inuta, Brencis, Audris

5. februāris

Atgriešanās Putna ligzdā © DIENA

Rīkotāji vienmēr centušies panākt, lai olimpiskās spēles būtu neaizmirstamas un īpašas. Nav šaubu, ka tādas būs arī februārī Pekinā notiekošās XXIV Ziemas olimpiskās spēles, taču vienlaikus jācer, ka to vēsturiskumu veicinās organizatoriskās un sportiskās veiksmes, ne raižpilnais fons un virkne neviennozīmīgi vērtēto faktoru ap četrgades lielākā ziemas sporta foruma norisi Ķīnā. Gatavošanās spēlēm pagājusi kritikas, protestu, pandēmijas un šaubu ēnā, taču par spīti visam šomēnes Pekinā vienkopus pulcēsies ap trim tūkstošiem pasaules vadošo ziemas sporta veidu pārstāvju, lai tiektos pēc savas karjeras mērķu sasniegšanas un sapņu piepildīšanas.

Valmieras teātrī tiek iestudēta izrāde par grupas Pērkons leģendāro 1985. gada koncertu

Valmieras teātrī top dramaturģes Ances Muižnieces, režisora Jāņa Znotiņa un scenogrāfes Pamelas Butānes kopdarbs – iestudējums jauniešiem Mēs, roks, sekss un PSRS. Tas stāsta par jauniem cilvēkiem, kuri 1985. gadā piedzīvoja leģendāro grupas Pērkons koncertu Ogres estrādē un tam sekojošo vilciena izdemolēšanu. Pirmizrāde notiks 15. martā

Polijā ieradušies ASV papildspēki

Polijā ieradušies pirmie ASV karavīri no papildspēkiem, kuru nosūtīšanu uz Austrumeiropu apstiprinājis ASV prezidents Džo Baidens, sestdien paziņoja Polijas armijas pārstāvis.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 14 149 cilvēki un 14 miruši; Igaunijā 57% pozitīvu testu

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu apstiprināta vēl 14 149 cilvēkiem un reģistrēti 14 Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Statistikas departaments. Savukārt Igaunijā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar koronavīrusu atklāta vēl 7815 cilvēkiem, kā arī reģistrēti trīs Covid-19 izraisīti nāves gadījumi, sestdien paziņojis Veselības departaments.

Nesalaužams cinītis. Saruna ar Baibu Bendiku © DIENA

Latvijas delegācijas īsākā sportiste jau otrajās ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas būs biatloniste Baiba Bendika, tomēr ārējais izskats ir maldīgs un sīkstā atlēte vēlas, lai trase būtu maksimāli smaga, jo tādā sevi spēj parādīt vislabāk. Darba spējas viņai ir apbrīnojamas un tāpēc nav šaubu, ka olimpiskās spēles cēsniece sagaidīs lieliskā sportiskā formā, līdz ar to atliks tikai tāds sīkums kā veiksmīgi aizvadīt šaušanu.

Salātos, uz picas un maizītes © DIENA

Mikrozaļumi un dīgsti ir vērtīgs papildinājums ēdienkartei un arī kā našķis, it sevišķi zirņu dzinumi – tie ir sulīgi, saldi un kraukšķīgi, un tos var grauzt, piemēram, skatoties filmu.

Cerības meklējiet uz ledus © DIENA

Pekinas ziemas olimpisko spēļu priekšvakarā Latvijas komandā nav viena izteikta līdera, toties ir virkne atlētu, no kuriem pamatoti var gaidīt kāpšanu uz pjedestāla.

Kalendārs

Februāris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13