Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +9 °C
Skaidrs
Sestdiena, 1. oktobris
Lāsma, Zanda, Zandis

6. februāris

Dinozaurs Elīza pēdējā braucienā pēc punktiņa uz i © DIENA

Jaunām virāžām savā dzīvē visas sezonas garumā tuvojas viena no pēdējo gadu vadošajām Latvijas kamaniņu braucējām, olimpiskā medaļniece Elīza Tīruma. Pirms astoņiem gadiem Sočos raganiete kļuva par pirmo sievieti - ziemas olimpisko spēļu medaļnieci neatkarīgās Latvijas vēsturē, bet Pekinā viņa kļuva par pirmo daiļā dzimuma pārstāvi, kura nesusi mūsu valsts karogu spēļu atklāšanas ceremonijā. Viņa neslēpj, ka gatavošanās Pekinā gaidāmajam karjeras noslēdzošajam braucienam psiholoģiski bijusi tik sarežģīta kā vēl nekad, taču ir palikusi nelokāma un pārliecinoši atkārto, ka olimpiskajās spēlēs centīsies pielikt skaistu punktu vairāk nekā piecpadsmit gadiem, kas pavadīti kamanās. Kas tālāk? Šeit iederas Elīzas iecienītā devīze - neskriesim laikam pa priekšu!

Polijā turpina ierasties ASV papildspēki

Polijā svētdien ieradusies nākamā ASV karavīru grupa no papildspēkiem, kuru nosūtīšanu uz Austrumeiropu apstiprinājis ASV prezidents Džo Baidens.

Muzejs ne tikai augstmaņiem © DIENA

Pirms 170 gadiem Krievijas toreizējā galvaspilsētā Sanktpēterburgā durvis apmeklētājiem vēra Ermitāža – muzejs, kas mūsdienās ir starp pasaulē slavenākajiem un var lepoties ar iespaidīgu mākslas darbu kolekciju.

Austrālietei zelts Pekinas dāmu mogula finālā

Par Pekinas olimpisko spēļu čempioni frīstaila slēpošanas mogula disciplīnā svētdien kļuva Džakara Entonija no Austrālijas, savai valstij izcīnot pirmo olimpisko zelta medaļu Pekinā.

Ukrainas kara varbūtību teorija © DIENA

Šobrīd visas pasaules uzmanības centrā nonākusi Ukraina. Rietumvalstis ar ASV priekšgalā brīdina, ka kuru katru brīdi gaidāms Krievijas bruņoto spēku iebrukums šajā valstī. Maskava to kategoriski noliedz, bet patiesība, visticamāk, atrodas kaut kur pa vidu starp abiem šiem apgalvojumiem.

Jāļauj mūsu orķestrus diriģēt savējiem! Intervija ar maestro Imantu Resni © DIENA

Diriģents Imants Resnis, kuram svinīgajā koncertceremonijā 8. martā Latvijas Nacionālajā operā pasniegs Lielo mūzikas balvu par mūža ieguldījumu, sarunā par Latvijai svarīgāko, septiņpadsmit gadiem Liepājas simfoniskā orķestra galvenā diriģenta postenī, jauno diriģentu audzināšanu un nebeidzami ilgo ceļu uz jaunu koncertzāli Rīgā

Būvēt no izjauktā © DIENA

Ko nozīmē aprites ekonomika būvniecībā? Kā būvēt, lai pēc iespējas mazāk kaitētu apkārtējai videi, un kā arī būvniecības materiāliem dot ne tikai otro, bet varbūt pat trešo un ceturto dzīvi? Šie ir jautājumi, uz kuriem atbildes ne tikai teorijā, bet arī praksē jau kādu laiku meklē jaunā arhitekte Marija Katrīna Dambe.

SestDienas receptes: Ingvers & soja © DIENA

Sākoties februārim, kas izslavēts un visiem pazīstams kā mēnesis ar ziemas nogurumu, vīrusu uzlidojumiem un ilgām pēc pavasara, savā ceļojumā pārcelsimies uz Āzijas virtuvi, kur cieņā dažādas aromātiskas garšvielas, garšaugi un vispār izteiksmīgas garšas. Šoreiz abos ēdienos – sojas mērce, svaigs ingvers un ķiploki, kā arī citas papildinošas garšas.

Katram pa uncei © DIENA

Drukājiet naudu – zelts par to pateiks paldies! Tiesa, zelta vērtība šobrīd nemaz tik strauji vis neaug, lai gan cīņai ar pandēmiju naudas upes no valdību makiem plūst vēl treknākas nekā iepriekšējās ekonomiskās krīzes laikā. Kas nosaka zelta cenu? Tajā ir vērts ieguldīt, gatavojoties vecumdienām, un atstāt mantojumā? Varbūt labāk izvēlēties bitkoinus, dimantus vai mežu?

FOTO: Izraudzīti dziesmu konkursa Supernova 2022 finālisti

Sestdien dziesmu konkursa Supernova 2022 pusfinālā no 17 priekšnesumiem izraudzīti desmit, kas finālā sacentīsies par iespēju pārstāvēt Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā, Itālijā.

Kalendārs

Februāris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13