Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Otrdiena, 28. maijs
Vilhelms, Vilis

29. septembris, 2022

Lindas Oltes filma Māsas pasaules pirmizrādi piedzīvos Varšavā

18. oktobrī pasaules pirmizrādi Varšavas Starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā svinēs Lindas Oltes debijas spēlfilma Māsas, kura Latvijā būs skatāma divas dienas vēlāk Rīgas Starptautiskā kinofestivāla ietvaros. Māsas ir sociāla ģimenes drāma par bērnunamā uzaugušām māsām Anastasiju un Diānu, kurām paveras iespēja tikt adoptētām amerikāņu ģimenē.

Saeima piešķir nacionālo interešu objekta statusu Skultes LNG terminālim

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma valdības un Ekonomikas ministrijas (EM) virzīto likumprojektu, kas nosaka nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanu Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālim, tā cauruļvada savienojumam ar dabasgāzes pārvades sistēmu un ar to saistītajām būvēm.

Viesuļvētra Īens izraisījusi plašus plūdus Floridā

Viesuļvētra "Īens" izraisījusi plašus plūdus Floridā, izpostot piekrastes pilsētas, appludinot ēkas un pārraujot elektroapgādi vairāk nekā diviem miljoniem māju un uzņēmumu, ceturtdien paziņojis Floridas gubernators Rons Desantiss.

Dziesmu un deju svētku programmā nākamvasar būs vairāk nekā 60 notikumu

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki (turpmāk – Svētki) notiks no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam Rīgā, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150. jubileja, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Ertmane.

EM: Mazumtirdzniecību turpina ietekmēt straujais cenu kāpums

Mazumtirdzniecību turpina ietekmēt straujais cenu kāpums, un prognozējams, ka arī turpmāk tuvākajos mēnešos mazumtirdzniecību turpinās ietekmēt augstais cenu līmenis, aģentūrai LETA atzina Ekonomikas ministrijas (EM) Analītiskā dienesta analītiķe Ieva Šnīdere.

Paziņoti Spēlmaņu nakts balvu pretendenti

29. septembrī Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) rīkotajā preses konferencē, tika nosaukti 2021./2022. gada sezonas Gada balvas teātrī Spēlmaņu nakts pretendenti 13 nominācijās. Vislielāko skaitu nomināciju – kopā 18 – saņēmis Valmieras Drāmas teātris un teātra radošā komanda. Savukārt vislielākais nomināciju skaits ir Dailes teātra iestudējumam Rotkho – izrāde žūrijas novērtējumu izpelnījusies 11 reižu.

Kas var paaugstināt asinsspiedienu?

Arteriālā asinsspiediena svārstības ietekmē ne vien sirds un asinsvadu sistēmu, bet visa organisma darbību. Asinsspiediens var paaugstināties arī dažādu medikamentu, uztura bagātinātāju un ikdienā lietu produktu rezultātā. Par ko, saistībā ar asinsspiediena paaugstināšanos, ir vērts konsultēties ar farmaceitu?

No 1.janvāra Igaunija atteiksies no Krievijas gāzes

Igaunijas valdība nolēmusi ieviest juridiski saistošas nacionālās sankcijas, no 1.janvāra valstī aizliedzot Krievijas gāzi, ceturtdien paziņoja ārlietu ministrs Urmass Reinsalu.

Rīgā būvēs jaunu bērnudārzu 320 bērniem

Rīgā tiks būvēts jauns bērnudārzs 320 bērniem Dignājas ielā 4B, liecina šodien Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas skatītais jautājums.

Nesaspiestākais tomāts © DIENA

Arī man, pārsvarā apolitiskam cilvēkam, ir svarīgi KDi slejā uzrakstīt piekodinājumu noteikti aiziet nobalsot

EZA pieņēmusi izvērtēšanai revakcinācijai pusaudžiem no 12 gadu vecuma jauno divvērtīgo Spikevax vakcīnas devu

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ir pieņēmusi izvērtēšanai revakcinācijai pieaugušajiem un pusaudžiem no 12 gadu vecuma jauno divvērtīgo "Spikevax" vakcīnas 50 mikrogrammu devu, kas ir piemērota Covid-19 vīrusa pamata celmam un omikrona variantiem BA.4 un BA.5, aģentūru LETA informēja "Moderna" Korporatīvās komunikācijas nodaļas vadītājs Lūks Mērsija Vilats.

Oktobra sākumā norisināsies ikgadējā Arhitektūras nedēļa

Jau nākamnedēļ, no 3. līdz 7. oktobrim, ar plašu pasākumu programmu tiks aizvadīta ikgadējā Arhitektūras nedēļa. Tās noslēgumā notiks Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022 svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas norisināsies piektdien, 7. oktobrī, kad tiks paziņoti augstākā apbalvojuma Latvijas arhitektūrā laureāti. Svinīgā apbalvošanas ceremonija noritēs Latvijas Arhitektūras gada balvu 2021 saņēmušajā Mežaparka Lielajā estrādē, Kokaru zālē.

Arī otrajā balss nodošanas dienā vēlētāju aktivitāte lielāka nekā pirms četriem gadiem

Divās dienās, kad atsevišķos vēlēšanu iecirkņos bija iespēja nodot glabāšanā balsi 14.Saeimas vēlēšanās, vēlētāju aktivitāte bijusi lielāka nekā pirms četriem gadiem un šonedēļ šo iespēju kopumā jau izmantojuši 27 181 cilvēks jeb 1,76% no vēlētāju kopskaita, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotā informācija.

Skaidras naudas lietošana lēnām samazinās © DIENA

Bezskaidrās un skaidrās naudas attiecība Latvijā šā gada vasaras beigās bija 71% pret 29%, rāda pētījums Maksājumu radars. To veido Latvijas Banka, un šajā pētījumā ir apkopota jaunākā informācija par Latvijas sabiedrības naudas lietošanas paradumiem, izmantojot tirgus un sociālo pētījumu aģentūras Latvijas fakti veiktās iedzīvotāju aptaujas rezultātus.

Līdz septembra beigām aicina pieteikt filmas Lielajam Kristapam

Līdz 30. septembrim filmu autori un producenti var pieteikt savas filmas Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps, kas norisināsies no 23. līdz 26. februārim. Iepazīties ar nolikumu un pieteikt filmas var tiešsaistē lielaiskristaps.lv, informēja balvas rīkotāji.

Aizņemties var arī pusmūžā © DIENA

Lai gan Latvijas sabiedrībā pastāv mīts, ka cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma sasniegšanas nav iespējams saņemt aizdevumu mājokļa iegādei, jo bankas baidās no iespējamām grūtībām saistību izpildē, kas kredītņēmējam var rasties, sasniedzot pensionēšanās vecumu, tomēr tas neatbilst patiesībai.

Kalendārs

Septembris, 2022
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9